Temmuz Ayı Burç Yorumları 2015

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Başak Burcu Temmuz 2015 Aylık Burç Yorumu

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili Başak’lar Temmuz ayında sizlere güzellikler diliyorum.

2 Temmuz tarihinde aşk evimizde bir Dolunay meydana gelecek. Bu zamanda kendinizi ifade etme arzunuz çok yüksek olacak. Çalışkanlığınızla, başarınızla geldiğiniz noktaya bakmak isteyeceksiniz. Haziran’ın sonlarına doğru bir girişimde bulunduysanız ilerisi adına garantili olup olmadığına bakmalısınız.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda olacak. Biraz ailenize dönük meselelerin ele alınması söz konusu olacak. Eski dostlarınızı arayabilir, eski işlerinizi bir karıştırabilirsiniz. Hem analiz yönünüz güçlü hem de daha temeli sağlam işlere bakmayı hedeflemelisiniz.

16 Temmuz tarihinde Yeni Ay Yengeç burcunda oluşacak. Amacınız konusunda sınırlarınızı çizeceksiniz. Dostluklarınızda vefa görmek isteyeceksiniz. Sizi rahatsız eden konuları ele alıp, yaratıcı kabiliyetlerinizi gözleyeceksiniz.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlayacak. Bu seyirde gölgeli bir Venüs etkisi olacak. İlişkilerinizden iş projelerinize kadar tüm konularda bu etki sebebiyle yavaşça yeni bir bakış açısıyla resme bakmalısınız.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başladığında sakince bir bakmalısınız. Egonuzu tırmalayan, insanlara fazla değer vermenizden kaynaklı yaşanan sıkıntıları yeniden ele alacaksınız. Planlarınızı gözden geçirerek notlar alabilirsiniz.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek. Aynı gün Venüs Aslan burcuna gerilemeye başlayacak. Çalışma hayatınızla ilgili konularda ekibe bakmalısınız, yenilikleri nasıl gerçekleştireceğinizi düşünmelisiniz. İlerisi adına duruma bakmalısınız.

Her şey gönlünüzce olsun…

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayı, gün boyunca etkili olacak tüm görünümleriyle size izah etmeye çalışacağım. Dolunayın gerçekleşeceği güne, Güneş-Neptün görünümüyle adım atacağız. Bu da gösteriyor ki, kendimizi güvende hissettirecek dostluklara, gelişmelere ve bize gerçekten arzu ettiğimiz uyumu, huzuru, mutluluğu verecek bir insana, ilişkiye ihtiyacımız var. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, aşk hayatınızla ilgili konular üzerinde ciddiyetle durmanın ve yaşça sizden büyük birine aşık olmanın göstergesidir. Bu kişinin size verdiği değer ve bu ilişkiyi ileriye taşıma arzusu bir hayli yoğundur. Bu Dolunay ayrıca, yetenekli olduğunuz bir alanda kendinizi geliştirme, sorumluluk alma ve güvenle bu yol üzerinde yürüme arzunuzu da belirleyicidir. Aşk hayatında sorunları olanlar açısından bu Dolunay, ilişkinin devamı konusunda yaşadığınız iç ve dış baskıların işaretçisi olabilir. Aşk sizi olgunlaştıran zorlu bir ders gibidir. Kimi Başaklar için anlamı, evladınızın sorumluluğu ve geleceğiyle ilgili kararın göstergesidir. Mars-Kuzey düğüm görünümü, maddi anlamda gelir-gider dengemizin ahenkli bir şekilde düzenlenmesi ve buna göre bir tercihte bulunulması yönünde önem taşıyor. Ardından Merkür-Uranüs görünümü, iş hayatımızdan, başkalarıyla alakalı her türlü paylaşıma kadar her meselenin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini işaret ediyor.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, arkadaşlık ilişkileriniz başta olmak üzere, hedef ve ideallerinizi gerçekleştirme anlamında fazlasıyla hassassınız. Elinizdekileri korumak ve alıştığınız şekilde hareket etmek yanlısı olabilirsiniz. Ancak bu bakış açısı bir yanıyla olumlu gibi dursa da, diğer taraftan sizi bağlayıcıdır. Tabii ki buna dikkat etmek gerekir. Aşk hayatınızla ilgili konularda gelişmeler yavaş ancak güçlü bir dönüşümü işaret etmektedir. Dünyaya annelik yaparken, ilişkide bu tutumdan vazgeçmelisiniz. Aşkı aşk gibi yaşamaya, kendinden emin partnerlere yönelmeye, ilişkilerde bu denli taviz vermemeye özen gösteriniz. Yoksa hayatın lezzetini çıkarmanız zor olur.

9 Temmuz tarihinde, arzu ettiğiniz bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Bir yakın dostunuz sizi bu kişiyle tanıştırabilir. Daha önceden ilişkinizi başladıysa, bu tarihte geleceğe dönük bir karar verebilirsiniz. Ayrıca sosyal hayatta inandığınız yolda, arzu ettiğiniz şekilde ilerleyebilir, ortak bir amaç için insanlarla el birliğinde bulunabilirsiniz. Bağlı bulduğunuz grupta liderlik şansınız gayet yüksek.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki Güneş-Uranüs zorlu görünümü, önceliklerinizi belirlemeniz gerektiğini gösteriyor. Bazı kişilerle yollarınızı ayırmanız, hedeflerinizi yeniden belirlemeniz lazım. Kime güvenmeniz veya güvenmemeniz gerektiğini bilmeniz lazım. Bir amacınız varsa, huzur bulmak, yeni bir sayfa açmak istiyorsanız, ona göre insanlarla ilişkide bulununuz. Böylece hiç kimse sizi zorlayamaz.

13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümünde, ailevi konulardan tutun da, arkadaşlıklara kadar her alanda geçmişin izleri üzerinizde hakimdir. Bir yanınız kendin için savaş, elindekini koru ve geleceğin için mücadele etmelisin der, diğer yanınız deyim yerindeyse beyaz atlı prens veya prensesin özlemindedir.

14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, gerek özel gerekse bazı kişilerle olan dostluğunuzu gözden geçirmenizi sağlar. Ayrıca hedeflerinizi ve mutlaka halletmeniz gereken işlerinizi ele alırsınız. Bazen sırf mecbur olduğunuz için yaptığınız görevlerin sizi ne kadar yorduğunu bazen de canım diye bağrınıza bastığınız insanların hiç de umduğunuz gibi çıkmadıklarını düşünürsünüz.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda bir Yeniay oluşacak. Bu yeniayın gerçekleştiği günkü iki önemli görünüm de bize eşlik ediyor. Bunların ikisi de, yeniayın yansımalarını kuvvetlendirici bir etki yaratıyor. İlk görünüm, Merkür-Pluto karşıtlığıdır. Bu karşıtlık bizim, güvenli ve de garantili olana yönelme arzumuzu işaret ediyor. Görüştüğümüz, iş yaptığımız, karşı karşıya geldiğimiz insanların çoğunu tanıyoruz. Ayrıca onların sorunlarını dinleyerek, yol göstermeye gayret ediyoruz. Ancak bu belli bir alan içinde, belli sınırlar dahilinde düşünmemiz anlamına geliyor ki, bu da bize pek yeterli gelmiyor olabilir. Peki ne yapmak lazım. Kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğimiz bir alana yönelmek gerekiyor. Sözgelimi aşk hayatı, çocuklar, yüksek noktada bulunan insanlar, şirketler, elit ve kaliteli çevrelere yönelmek yararlı olabilir. Belki sorumluluğumuz artar, belki sabırlı olmamız gerekir. Fakat gelişmemizde, temelimizi güçlendirmemizde yardımcı olur. Tabii ki bunun için mücadele etmemiz gerekiyor. İkinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumu. Bu da, bizim alanımızı genişletmemiz adına rahat bir yaşam sürmek adına öncelikle idealist olmamız, kendimizi engellemememiz gerektiğini işaret ediyor.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında burcunuz üzerinde, düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Düz seyir boyunca Venüs süresince dış dünya ile bağlantınız ve birebir ilişki kurma tarzınız kişisel özelliklerinize uygun bir şekilde gelişir. Bir yandan paylaşıma açıksınızdır ancak diğer yandan belli bir mesafe koymayı ihmal etmezsiniz. Karşınıza çıkan yeni bir insanı veya partnerinizi incelersiniz, mükemmellik ararsınız, kriterlerinize göre değerlendirirsiniz. Fiziksel açıdan giydiklerinize, nasıl göründüğünüze de önem verirsiniz. Hijyeninize ve insanların da temizliğine önem verirsiniz. Bütçenizi de bu süreçte gözden geçirirsiniz.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu dönemde, dış dünya ile olan ilişkimiz her zamankinden daha temkinli, belli bir mesafe bırakarak, etrafı ve kendimizi gözlemleme şeklinde olabilir. Gönlümüzde olanı biteni ancak biz biliriz ve kimseye de yansıtmayız. Seçici davranırız. Tekrar tekrar düşünürüz. Hatta bazen bu, çok daha fazla arttığında, endişeli bir hale dönüşebilir. Eskiye dair olan olayları ve sonuçlarını bir kez daha gözden geçirdiğimizde bazen kızgınlığımızın aslında ne kadar yersiz olduğunu anlamamız mümkün olsa da, sevgimizin de ölçüsünü kaçırdığımız, bu yüzden hayal kırıklığı yaşadığımızı düşünür, hayıflanırız. Baktığımız bir manzaranın, gördüğümüz bir insanın, yakınımızdaki bir şeyin detayları, bütününden çok daha fazla önemsendiği için, gönlümüzü kolay kolay kaptırmayız. İnce eleme sık dokuma hali aşkta, evlilikte daha fazla önemsendiği zamanlardır. Giyim ve kuşam, titizliğimiz, hijyene verdiğimiz önem bir hayli artar. Sağlıklı olmak bizim için son derece kıymetlidir. Buna bilhassa kıymet veririz. Öyle pek sosyal değilizdir. Genelde kendi içimize dönüp hayatımızla ilgili alternatiflerimizi, tercihlerimizi gözden geçiririz.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Ben bu dönemi sizler açısından olumlu buluyorum. Tabii ki yine kendi içinizde bazı meseleleri gözlemleyeceksiniz ancak, gereksiz detayları da hayatınızdan çıkartmayı bileceksiniz. Ne kadar üstünde durulmuş, sürekli düşünülmüş, sizi fiziksel ve ruhsal anlamda etkilemiş, endişeye sürüklemiş şeyler varsa, en azından şimdi kendinizi yormamak, üzmemek, tedirgin etmemek adına bunları ayıklayacaksınız. Güzelleşmek, moralinizi güçlendirmek, ne kadar özel biri olduğunuzu hissetmek için, bu içe yöneliş hali hele bir de Aslan burcunda olunca sizi epeyce rahatlatacaktır. Sanatsal uğraşılar, yaratıcı çalışmalar, güzellik, bakım ürünleri, dinlenmek gibi güzel uğraşılar için tam da zamanı. Ayrıca ruhsal anlamda dinlendirici egzersizler, şöyle huzurlu bir yerde tatil yapmak, yürüyüş, sizi kendinize getirecektir.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, moral gücünüzün içsel anlamda yükselişinde yardımcıdır. Böyle bir yükseliş hem aile hayatınız hem finansal hem de eğitimden girişimlere kadar geniş bir alanda moral gücü sağlar. İnsan dış dünyadan gelen olumsuz tesirlerle çoğu zaman zorlanıyor. İşte böyle bir kavuşumla, hayatın tersine değil, akışına göre ilerliyoruz. Daha az kuvvet harcayarak, kendimize yatırım yapıyoruz. Birilerini memnun edeyim demek yerine, ben ne ile mutlu olurum diyoruz. Tabii ki, manevi zenginlik kazanıyoruz. Bunların tümü gayet olumludur. İllaki dışarıdan onay beklemek, alkışlanmak isteriz. Fakat biz, kendi içimizde huzurlu değilsek ne işe yarayacak ki. İşte bu enerji, kendi kendinizi alkışlamanız yönünde faydalıdır. Ailenizin büyümesini, genişlemesini de sağlar. Hayata olumlu yönde bakmanızda, umutlanmanızda yardımcıdır.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek yöneticiniz Merkür, güven içinde yaşama arzumuzu yükseltiyor. Artık geleceğimizi düşünerek kararlar vereceğiz. Kariyer hayatımızı, hedeflerimizi önemseyeceğiz. Ona göre seçimler yapacağız, kararlar vermeye çalışacağız. Aile içinde, birlikte olduğunuz kişilerle, arkadaşlarınızla olan ilişkinizde yarım yamalak değil bütünlük duygusu içinde hareket edilmesine dikkat edeceğiz. Kimlerle yola çıkıyorsak, bizim hassasiyetimize kıymet veren insanları tercih edeceğiz. Böyle insanları destekleyeceğiz. Geçmişte olanlara takılı kalmamak lazım. Yaşandı bitti diye düşünüp önümüze bakmamızda yarar var. Ailemiz, arkadaşlarımızla bağımız güçlenecek. Mistik faaliyetler, sanatsal konular, gruplarla ilişkiler, eğitmenlik, ailelere, kadınlara yönelik faaliyetler, sosyal yardımlaşmalar bu dönemde önemlidir.

13-19 Temmuz arası: 15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlık etkisi altında, Çalışma hayatınızla ilgili iletişimin son derece önemli olduğu bugünlerde, görevinizi sakin bir şekilde yerine getirmenin, inatçı davranmamanın önemi büyük. Etrafınızdaki insanlarla iyi şekilde anlaşmanın iş huzurunuz ve güvenliğiniz adına değerli olduğunu, geçmiş konular üzerinde gereksiz uzatmaların verimliliğinizi düşürebileceğini söylemek durumundayım. Her şeyi net, kısa ve öz kelimelerle, dengeli bir şekilde ifade etmeye çalışırsanız, etrafınızdaki insanların sizi anlaması gayet kolaylaşır. Bazı girişimleriniz hayal kırıklığı yaratıcı, tarafsız düşünmenizi engelleyici olabilir. Hatta çevrenizdeki kişileri kimi zaman fazlasıyla eleştirebilirsiniz. Bütün bunları şu aralar normal kabul ediniz. Sakın ola ki, durum ve şartların sizi yanlış kararlar aldırmasına izin vermeyiniz. Çünkü baş koyduğunuz yol ve hedef için öncelikle sabırlı olmanız gerekiyor.

13 Temmuz tarihinde, yeteneklerinizi bir alanda sergileme(eğitim, sanat, şiir, müzik, astroloji) arzunuz yoğundur. Size cesaret verecek ve tümüyle sahiplenip koruyacak bir ilişkinin özlemi yüreğinizin tam merkezinde durur. Yaratıcılık gücünüz yüksektir.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyirlerine başlıyorlar. Otoritemizi kabul ettirmemiz, kendimizi ifade edebilmemiz, dış dünyada etkin olmamız biraz daha efor gerektiriyor. Her şeyin mükemmel olmasını beklemek ve tedirgin olmak yerine akışa bırakmak ve olabildiğini kadarıyla mutlu olmak en güzeli. Dinlenmeye, moralinizi güçlü tutmaya, kendimize zaman ayırmaya çalışınız. Bunu bir hazırlık dönemi gibi düşününüz. Bırakın hakkınızda ne düşünürlerse düşünsünler. Kendinizi strese sokarsanız yanlışlar yaparsınız. Yetenekli olduğunuz alanlara yönelmeli ve hiçbir şeyin sizi üzmesine, yenmesine izin vermemelisiniz. Kaldı ki, Venüs iki ayrı burçta gerileyecek. Böyle zamanlarda insan kendine, hayata, yapmak istediklerine ve mevcut durumuna odaklanırsa, gayet faydalı eserler üretebilir, çalışmalar yapabilir.

PARA

1-5 Temmuz arası: Maddi konularda bazı burçlarda olduğu gibi haftanın en önemli etkisi, Dolunay. Bu Dolunay, kazançlı çıkacağımız işlere yönelmemizi, güvence sağlayan faaliyetleri işaret ediyor. Azimli, kararlı olmalıyız. İlişkilerimizi güçlü tutmalıyız. Yetenekli olduğumuz alanlarda sesimizi duyurmaktan kaçınmamalıyız.

6-12 Temmuz arası: 9 Temmuz tarihindeki görünümü, mali konularda duyarlı olduğumuzu gösteriyor. Ailemiz, sevdiklerimizi korumak, kollamak amaçlı hareket ediyoruz. İnsanların bize olan yaklaşım tarzları ve finansal konulardaki destekleyici, yüreklendirici yaklaşımları bizi huzurlu kılıyor. Yardım amaçlı işlerde, projelerde yer alabilir, biz de zor durumda olan kişilere elimizden gelen yardımı yapabiliriz.

13-19 Temmuz arası: 19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, parasal konulardaki istikrarsız durum hedefinize varmanın önünde engel oluşturduğu için bu görünüm bizi biraz rahatsız edebilir. Hatta çevrenizle olan irtibatınızda yeni bir adım atmak isteğiniz olduğunu ancak bunu gerçekleştirme aşamasında kendinize pek güvenemediğinizden söz edebilirsiniz.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz tarihinde Dolunay, Kova burcunda oluşacak. Bu sizlerin günlük hayattaki uğraşılarınız, günü değerlendirmek adına yaptıklarınız, mecburiyetleriniz ve uymakla yükümlü olduğunuz işlerinizin, sağlığınızın, özgür hareket etmenize engel teşkil etmesi halidir. Bu durum sizin için zorlayıcıdır. Gururunuzun kırıldığını, hayal kırıklığına uğradığınızı düşünürsünüz. Oysaki, kendi içinize dönerek yaşadıklarınızı sindirmeye, anlamaya, kendinizi tedavi etmeye çalışmanız çok daha faydalıdır. Bu zorlayıcı Dolunayın işaretleri, aslında güce dönüşebilir. Venüs bugün Aslan burcuna geriliyor. Siz de, yaşadığınız olumsuzlukları bir yana koyup, çalışarak, yaratıcı işlere yönelerek, kendinizi geliştirerek, egonuzu biraz terbiye ederek, aşırı gururdan uzak durarak manevi anlamdaki iç zenginliğinin ne kadar kıymetli bir hazine olduğunu keşfedebilirsiniz.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 2-10-11-14-15-19-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 6-12-13-27-28
Aşkta En Şanslı Günler: 2-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 22-23

Yeniay: 19-20-21
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 5-6-7
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.