Temmuz Ayı Burç Yorumları 2015

Aylık Burç Yorumları
Aylık Burç Yorumları
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Astroloji Danışmanı İremsu’dan 2015 Temmuz ayı burç yorumları. Astroloji ve aylık burç yorumlarını sizin için araştırdık…

 

Koç Burcu Temmuz 2015 Aylık Burç Yorumu

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili Koçlar Temmuz ayında size bol şans diliyorum.

İlk etkili enerjimiz 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak olan dolunay. Bir yanımız ailevi yanımızı korumak ve kollamak isterken, diğer yanımız ise iş hayatındaki öneme dikkat çekmek istiyor. Biraz hassasiyet ve kötümser düşünmeye açık bir hal yaşayabilirsiniz. İş birliğine açık olmalı ve iç dünyanızda tüm dengelerin yerli yerinde olabilmesi için güvende olmalısınız.
Dolunay bir bitiş veya final olabilir.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Zihninizin merkez aldığı nokta yuvanızdaki iletişim olacak. Korunmak ve sahiplenilmek isteyeceksiniz.

16 Temmuz tarihinde Yeni ay Yengeç burcunda oluşacak. Bu Yeni ayda ise ailevi olgularınız temel alınacak. Hassasiyet fazlaca olacak. Yeni adım atma anlamında olayları objektif değerlendirebileceksiniz.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlayacak. Seyrine başladığı anda çalışma hayatınızla ilgili konuları, sağlığınızla alakalı durumları ve özel hayatınızdaki partner ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak. Bu dönemde kendi fikirlerinizi merkeze alarak düşünme anlamında önemli bir süreç geçireceksiniz. İlişkilerinizde aradığınız kıstasları ve beklentilerinizi daha iyi gözden geçireceksiniz.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda Dolunay oluşacak. Bir yanınız toplumsal ilişkilerinizi ele alırken, diğer taraftansa kendinizi merkeze alma halinden ideallerinize bakacaksınız. Çocuklarınız ve aşk hayatınızla ilgili meseleleri bir daha gözden geçireceksiniz.

Gerileme hareketinde mevcut aşk ilişkinizi ele alacaksınız. Ay sonu itibariyle durumunuza bakmalı, sosyal hayattan uzaklaşmadan duygularınızı gözden geçirmelisiniz.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, aşk hayatınızı canlandırıcı, yaşam hevesinizi yükseltici, doping değerinde bir enerjidir. Yeni bir aşkın ilk kıvılcımı, devam eden ilişkinin güçlenmesi, hayatın canlanması, moralinizin yükselmesi bu enerjinin güçlü desteğiyle yükselir. Maddi konularda kendinizi mutlu edecek alışverişler yapabilirsiniz. Yeni bir şeyler yapmak, aktif şekilde hareket etmek, aşkta aradığınızı bulmak gayet kolaydır. Ben bu enerjiyi, hayatı güzelleştiren yaşam desteği olarak görüyorum.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, yakın çevrenizde ilgili her türlü meselenin ev içinde görüşülmesini etkili kılıyor. Eğer kardeşlerinizle ilişkinizde sorunlar varsa, bu süreçte aile çatısı altında bunları hassasiyetle ele alabilirsiniz. Zihnin, geçmişi, anıları, yaşananları anımsadığı bu süreçte eskiyi hatırlarız. Yaşımız ergin veya geçkin olsun fark etmez, çocukluğumuz, ailemiz, güvencemiz gayet kıymetlidir. Bugüne dek yaşananları şöyle bir düşünürüz. Mutlu ve huzurlu muyuz? Geleceğimizle alakalı bir başlangıç veya bir bitiş niyetinde miyiz? Ailemizle olan temasımız ne durumda? Bunları, duygularımızın veya kırgınlıklarımızın esiri olmadan, kendimize dönük düşünmeden zihnimizi kontrol altında tutmayı başararak ele almalıyız.

9 Temmuz tarihindeki görünüm, yuvanızı, ailenizi, geleceğinizi ilgilendiren konularda hayallerinizi gerçekleştirebilme yönünde kuvvet kazanırsınız. Bu kuvvet sadece kendiniz adına değil tüm ailenizi de kapsayan bir niyetin oluşması için fırsat getiricidir. Ailevi ilişkiler değerlenir. Bir mülk satış veya alışı ile ilgili gelişmeler yaşanabilir.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki iki önemli görünüm var. İlki Güneş-Uranüs zorlayıcı etkisi, kuvvetli bir rüzgarın bizi arkamızdan iteklemesi ve değişime doğru sürüklemesine benziyor. Ancak bir yanıyla da, bizi isyana zorluyor. İkincisi Merkür-Neptün görünümü, aile bağının önemini ve sizin dünyanızdaki yerinizi çok daha belirleyicidir. Kişi güvenliği konusunda ve yaşamıyla alakalı mevzularda hassas düşünür.

14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, aşk hayatımızla ilgili konularda tutkularımızın bir hayli yükselmesini sağlar. Aşık olmak isteriz, tenimizde aşkı hissetmek isteriz. Eğer ilişkiniz yoksa ilişkinizde sorunlar varsa canınız sıkılır. Güvenebileceğiniz, konuşabileceğiniz bir insan ararsınız. Eğer ilişkiniz varsa ve mutlu iseniz, birbirinize olan aşkınız alevlenir, cinsel anlamda doyuma ulaşırsınız.

15 Temmuz tarihindeki, Mars-Pluto karşıtlık etkisi olayları abartabilir ve yok yere kendinizi stres altına sokabilirsiniz. Bir yandan değişimde bulunmak isterken, diğer taraftan elinizdekileri korumaya çalışırsınız. Bu iki farklı dürtü sizi stres altına alır. İnsanlarla aranıza mesafe koyabilirsiniz.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Yeniay ile örtüşen iki önemli görünüm var. Bunların ilki olan Merkür-Pluto karşıtlığı bu Yeniayda ev-aile-mesleki konularda mutlaka iyice düşünmelisiniz. Eğer bir yere taşınmayı, ev satın almayı, kiralamayı, biriyle yaşamayı, ailenizle ilgili bir plan yapmayı düşünüyorsanız, mutlaka iş durumunuzu da göz önüne alarak düşünmelisiniz. Karşınıza çıkan bir teklif veya fırsat olduğunda, bunun işinize olan etkisini de hesaba katmak gerekiyor. İkinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. Bu da gösteriyor ki, bu Yeniay, ailevi konularda bir hayli duyarlı olduğunuzu, değişimi arzuladığınızı, bütün enerjinizi bu meselelere odakladığınızı işaret etmekte. O zaman çok daha fazla dikkat edeceğiz demektir. Atacağımız adım gerçekten buna değecek kadar sağlam, güvenli ve yapılmak istenen yenilik uzun vadede yarar sağlayıcı olmalıdır. Ben acele etmeden hatta gerekirse bir uzmana danışarak, ailenizle tekrar bir araya gelip konuşarak, ortaklaşa bir karar almanızdan yanayım. Böylece doğru bir karar veririz. Hem işimiz de bundan etkilenmemiş olur.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür- Aslan burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu geçiş aşk hayatınızla ilgili konularda karşı cinsin ilgisini tümüyle üzerinizde toplamanız yönünde sizi ışıklandırır. Gayet öz, net ve kendinizden emin bir şekilde hareket edersiniz, iletişimde bulunursunuz. Kimseye eğilmeden bükülmeden neyseniz o şekilde dış dünya ile bağlantı kurarsınız. Koçlar için bu geçiş, hayatın keyifli ve güzel yanlarının tadına varma isteğidir. Girdiğiniz ortamlarda hemen gözler üzerinize çevrilir. Giyiminizle, duruşunuzla, kişiliğinizle, kullandığınız sözcüklerle beğenildiğiniz için, insanlar da sizi ilgiyle dinlerler. Ancak Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketinde size yönelenler, beğenenler, kimdir neyin nesidir diye bilmek isterler. Sizin geçmiş ilişkilerinizi sorabilirler. Gözlemci olabilirler. Siz de aynı şekilde bunu yapma gereği duyabilirsiniz.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu dönemde, kısa bir müddet önce ayrılanlar eski sevgilinin sizin hayatınızda ne kadar önemli olduğunu düşünerek geri dönüş yapabilirsiniz veya eski sevgiliniz aynı şekilde size dönebilir. Bu geri dönüş kalıcı mı değil mi iyice bakmak lazım. Bunu Venüs geri hareketinin bitiş tarihi olan (gölgeli günleri de hesaba katarsak, 13 Eylül sonrasını anlarız. Bu durumda olanların daha önceki ayrılığın nedenleri üzerinde durmaları, bu dönüşle nelerin değiştiğini, farklı olduğunu anlamaları yerinde olur. Yeni tanışmalarda da yine aynı şekilde hemen ciddi bir ilişkiye girmek, evlenmek veya problemli ilişkinizi bitirmek gibi keskin kararlar vermeden önce iyi düşünülmelidir.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın yansımalarını, tüm görünümler çerçevesinde size izah etmek isterim. Günün ilk işaretçisi Güneş-Neptün görünümü, ailevi ilişkileriniz, eviniz, yerleşim yerimiz kısaca güven duygunuz üzerinde hassasiyetin işaretçisidir. Sahip olduğunuz her şeyi korumak taraflısı olursunuz. Moralinizi bozacak, sizi sinirlendirecek hiç bir şeye tahammülünüz yoktur. Bu duygu halleriyle güne adım atarsınız. Saat 05:20 itibariyle oluşacak Oğlak burcundaki Dolunay, iş hayatınız ve ailenizi yakından ilgilendiren konularda yaşanması muhtemel bir gelişmenin göstergesidir. İşe girmek, işten ayrılmak, başka bir yere taşınmak gibi. Bu sizin için zorlayıcı gibi dursa da, aslında gelişiminiz yönünde önemli bir mihenk taşının atlanması halidir. Çünkü Mars-Kuzey düğüm görünümü, yaşanan değişikliklerin sadece iş ve ev arasında değil, ilişkinizle de ilgili olduğunu gösteriyor. Demek ki, bu Dolunay sizi, ister istemez bir şeyleri kabullenmeye, önünüzde yeni beliren gelişimlere ayak uydurmaya çağırıyor. Dolunayın Merkür-Uranüs görünümüyle örtüşmesi ise, bütün bu gelişmelerin akıllı bir şekilde ele alınması halinde sizin hayatınızda yepyeni bir yolun açıldığını gösteriyor. Zor bir yol, mücadele ister, sabır ister.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, iş yaşamı ve toplumsal hayattaki görevlerinizin de bilincinde hareket etmeniz gerektiğini hatırlatır. Siz, aklı başında, ne yapması gerektiğinin farkında olarak hayatınızı düzenlemelisiniz. Dışarıdaki sorumluluklar ev yaşamınızı, evinizle alakalı konular dışarıyı etkilememeli, hepsinin yerini çizgisini iyi belirlemelisiniz.

13-19 Temmuz arası: 19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, bir yandan ailemiz, evimizle alakalı konularda hassas düşünürüz ancak diğer yandan özgür olmak istersiniz. Bu mücadelenin özünde yatan en önemli duygu, burcunuzda ilerlemekte olan Uranüsün değişimde bulunmanızı söyleyen coşkulu sesidir. Bunu bastırmak, yeniliklere açık bir Koç için mümkün değildir. Yükselen özgürlüğün aile birliği veya mesleki şartlar nedeniyle baskı altına alınışı zorlayıcıdır. Birçoğunuz için eskiye veda edip yeniye yer açmak arzunuzun yarattığı sabırsızlıktır. Hangisi olursa olsun burada dikkat edilmesi gereken husus, yapmayı düşündüğünüz eylemin ne kadar gerekli ve doğru olduğunun ayrıca zamana uygunluğunun tespit edilmesidir.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. İç dünyanıza çekilerek sağlığınızı, iş ortamındaki ilişkilerinizi dikkatli bir şekilde gözden geçirmenizde yarar var. Sizler, işinizle ilgili konularda, kendiniz adına faydalı olabilecek, yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlayacak, sorumlulukları üstlenerek kendinizi hazırlamalısınız. Bütün bu konularda gerekli şekilde kendinizi yetiştirebilirseniz geri hareket sonrası, zorluk çekmez ve yoğun iş temposuyla baş edebilir, kazandığınız bilgileri mesleki olarak pratiğe dökebilirsiniz. Hangi iş sizin kendinizi ifade etmenize daha fazla izin verebilir, hangi yaşam koşulları sağlığınız açısından faydalıdır ve siz nerelerde eksik ve yetersiz kalmaktasınız. Bunları iyice düşünmeli, size uymayan, sizi yansıtmayan işler yapmamalı, hedeflerinizi gözden geçirerek, mesleki anlamda kendinizi geliştirmelisiniz.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşacak Dolunay ve aynı gün Aslan burcuna gerileyen Venüs, özgürce yaşamanın, içimizden geldiği gibi aşkın tadına varmanın, bireysel isteklerimizi elde etmenin kolay olmadığını işaret ediyor. Her zaman her istediğin olmayabilir, beklemeyi bilmek gerekir diyor. Sizi tekrar düşünmeye, gözden geçirmeye çağırıyor. Bu çağrıya kulak vermemek mümkün değil. Durup aşk hayatımızı, ilişkimizi, bizim için yaşamın önemini bir daha düşüneceğiz ve hepsinden önemlisi, amacımızı belirleyip, tüm irademizle onun üstüne gidip gerçekleştireceğiz. Mücadele edeceğiz ve sonunda kendimizi kutlayacağız.

PARA

1-5 Temmuz arası: Dolunayın tesiri bu hafta parasal konularda da bir hayli etkisini hissettiriyor. Bu nedenle 2 Temmuz tarihi önemli. Ailemiz, evimiz, ihtiyaçlarımız doğrultusunda kazanç elde etme anlamında işlere yönelmek gerekiyor. 5 Temmuz tarihi bu anlamda fırsatlar getirici gözüküyor.

6-12 Temmuz arası: 9 Temmuz tarihindeki görünüm olumlu gibi dursa da, ben parasal konularda hesabınızı bilmenizi tavsiye ediyorum. Ev alımı, satışı, kiralanması işlerinizde verilecek depozito veyahut kredi alarak borç altına girmeden önce her bir olasılığı göz ardı etmeyiniz. Karşınıza çıkacak kampanyalar, vadeli satışlar, şimdi al sonra ödersin türündeki alışverişlere dikkat ediniz.

13-19 Temmuz arası: 19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Düz seyir boyunca, birlikte çalıştığımız kişilerle olan ilişkimiz, bir iş amacıyla karşı karşıya geldiğimiz insanlarla olan temasımız, günlük hayatımızın bizi tatmin edici olup olmadığı, işimizden kazandığımız paranın bizim üzerimizdeki tesiri ve partnerimizle aramızdaki sevgi alışverişinin niteliği gibi geniş bir alanda önem taşır. Bu süreçte, çalışma ortamındaki ilişkiler ve mali konular üzerinde duracağız. Titiz ve düzenli bir şekilde bütçeyi kontrolden geçirmek gereklidir. Sizin için önemli olan, yapılacak işe alınacak bedelin hakkaniyetli bir şekilde olmasıdır.

20-31 Temmuz arası: Maddi konularda 21 ve 22 Temmuz tarihlerindeki iki görünüm, Satürn geri hareket döneminde olduğumuz için, ailevi ilişkiler kadar, miras bölüşümleri, bankalarla alakalı kredi alımları, borçlanmalar, iş ortaklığı, yeni bir yere taşınmak, kiralamak, satın almakla alakalı işlerde ciddi bir şekilde gözden geçirmede bulunmamızı gerektiriyor. Dışarıdan pek destek göremeyebiliriz veya bahsi geçen bu konularda temkinli bir şekilde hareket etmeliyiz.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-8-9-12-13-17-18-27-28-31
Zayıf Enerjili Günler: 2-14-15-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler: 17-18
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 10-11

Yeniay: 7-8-9
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 21-22-23-24
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Boğa Burcu Temmuz 2015 Aylık Burç Yorumu

İkizler Burcu Temmuz 2015 Aylık Burç Yorumu

Yengeç Burcu Temmuz 2015 Aylık Burç Yorumu

Aslan Burcu Temmuz 2015 Aylık Burç Yorumu

Başak Burcu Temmuz 2015 Aylık Burç Yorumu

Terazi Burcu Temmuz 2015 Aylık Burç Yorumu

Akrep Burcu Temmuz 2015 Aylık Burç Yorumu

Yay Burcu Temmuz 2015 Aylık Burç Yorumu

Oğlak Burcu Temmuz 2015 Aylık Burç Yorumu

Kova Burcu Temmuz 2015 Aylık Burç Yorumu

Balık Burcu Temmuz 2015 Aylık Burç Yorumu

Astroloji Danışmanı İremSu / Mynet Kadın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.