Pırlantalı Takıların Yükselişi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dünyada son yıllarda gerçekleşen düğün takıları trendlerindeki değişim ülkemizde de etkili oldu. Hatta bu değişim sürecinde, özellikle tektaş yüzükler bir fenomene dönüştü ve kadınların her gün kullandığı bir takı haline geldi.

Eskiden düğün törenlerinde sıklıkla tercih edilen klasik altın setler ve geleneksel takılar, gelinlerin seçimlerini değişen trendlere uydurmasıyla hızlı bir şekilde pırlanta setler ile yer değiştirdi. Gelin adayları artık geleneksel takılardan çok, tek taş pırlanta yüzüklerden setlere kadar pırlantayı tercih eder hale geldiler.

Özellikle toplumların tabanında yer alan insanların, pırlantanın saray kültürüne ait olduğu ve sadece üst düzey geliri olan insanların alabileceği düşüncesi, pırlanta firmalarının son 50 yıldır süregelen etkili reklamlarıyla nihayet kırıldı. Bu arada elmas madenlerinin sayıca fazlalaşması da pırlantanın geniş bir toplumsal kesime yayılmasında etkili oldu tabii ki. Ayrıca günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber e-ticaret de hızla büyüme göstermiş ve Roberto Bene Pırlanta gibi işini ciddiye alarak yapan kaliteli ve bilinen markalar da sektörde internet üzerinden büyük bir pazar payı elde etmiştir. Bu sayede e-ticaret üzerinden firmalar arasında da ciddi bir rekabet ortamı oluşmuş ve rekabet de pırlanta fiyatını daha uygun hale getirmiştir. Dolayısı ile insanlarda artık pırlanta fiyatlarından korkmayıp gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabiliyor durumuna geldiler.

Pırlantalı takıların bu şekilde yükselişe geçmesiyle düğünler bu , sene gelin takıları olarak pırlanta modellerini bolca göreceğimiz yerler olacaklar. Düğün sezonu, geleneksel altın takılardan ise pırlanta gerdanlık, bileklik ve küpelerden oluşan pırlanta setler ile ışıldayan gelinlerin ve yine pırlanta seven bayanların seçtikleri modelleri sergiledikleri bir yerler olacaklar. İncili takıları tercih eden gelinler de, istediklerinden ödün vermeyecek ve incinin klasik zarafetini pırlanta ile birleştirildiği setleri kullanmak isteyecekler.

Kaynak: Haberindeks

Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.