Mükemmel Fabrika Yönetimi İçin 41 Yıllık Yöntem Açıklanacak

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Üretkenliğin artırılmasında etkili bir fabrika yönetim sistemi olan “Toplam Üretken Bakım” yaklaşımı, Japon Toplam Üretken Bakım (TPM) Araştırma Enstitüsü Şefi Hideo Osaki ve Türkiye’deki uygulayıcılarından Demisaş, ETİ, Vestel ve Bak Ambalaj’ın sunumlarıyla 2 Mart’ta İstanbul’da katılımcılarla paylaşılacak. Yaklaşım, fabrikalarda hatalı kullanım ve bakım – onarım yetersizliklerinden kaynaklanan kayıpları % 50 ile % 100 oranında azaltmayı sağlayan reçeteler sunuyor.

Basın bülteni; 20 Şubat 2012- Yalın Enstitü Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Toplam Üretken Bakım Semineri” 2 Mart 2012’de, İstanbul Elite World Otel’de gerçekleştirilecek.

Fabrika yöneticilerinin yanı sıra üst düzey yöneticilere de mükemmel fabrika yönetimi konusunda yeni bir vizyon kazandırması amaçlanan seminerde, Japon Fabrika Bakım Enstitüsü – Çözümler (JIPM-S) Yönetim kurulu üyesi ve Toplam Üretken Bakım (TPM) Araştırma Enstitüsü Şefi ve Master TPM Danışmanı Hideo Osaki konuşmacı olacak. 41 yıldır Japonya’da ve özellikle son 10 yıldır farklı ülkelerde de uygulanan TPM yaklaşımını enine boyuna ele alacak Osaki, üretimde verimliliği en üst düzeye çıkaracak bir şirket kültürünün nasıl oluşturulacağı, mevcut ekipman ve üretim alanı ile ilgili kayıpların nasıl önleneceği ve çalışanlarda “benim makinem” anlayışının nasıl geliştirileceğini anlatacak. TPM’in çalışanlara yoğun teknik eğitimler sunarak uzmanlaşmalarını sağlayıp, uzmanlardan oluşmuş, makineleri büyük maharetle kullanılan fabrikaları nasıl tetiklediğine ilişkin ayrıntıları aktaracak Osaki, katılımcılara özel öneriler de sunacak.

Türkiye’deki dört “mükemmel fabrika”nın yöneticileri konuşacak

Ambalaj sektöründen Bak Ambalaj, gıda sektöründen ETİ, Elektronik sektöründen Vestel ve döküm sektöründen Demisaş, bu yaklaşımı benimseyen ve kalıcı bir kültür haline getirerek verimliliği artıran firmalar olarak örnek uygulama sunumları yapacak.

Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.