Metabolizmanızı hızlandırarak zayıflayın!

Metabolizmayı hızlandırarak zayıflayın
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Beslenme alışkanlıklarınızda ve fiziksel aktivitelerinizde bazı değişiklikler yaparak metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Kilo verememenizin arkasında yatan bir sebep de metabolizmanızın yavaş çalışması olabilir. Hızlı bir metabolizmaya kavuşmaksa o kadar zor değil.

Metabolizmayı hızlandırarak daha çok kalori yakın!

Hızlı çalışan bir metabolizmaya sahip olmayı herkes ister. Ancak, yaş ilerledikçe metabolizma da doğal olarak yavaşlamaya başlar. En çok satanlar listesine oturmayı başarmış ‘Metabolizma Mucizesi’ kitabının yazarı Diane Kress’in de önerilerinden yararlanarak, metabolizmayı hızlandıracak ve daha çok kalori yakmanızı sağlayacak ipuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

– Sabah kalktığınızda güne başlamadan önce 10-20 gram kadar karbonhidratlı bir şeyler atıştırmalısınız. Böylelikle vücudunuza uyanık ve çalışmaya hazır olduğu sinyalini göndererek metabolizmanızı hızlandırmayı sağlarsınız. Ardından bir egzersiz yapabilirsiniz.

– Öğün sayınızı arttırın. İki büyük ana öğün yemek yerine küçük porsiyonlarla birkaç öğünde beslenin. Ana yemek/ atıştırma/ Ana yemek/ atıştırma rutininde bir beslenme şekliyle ilerlerseniz sindirim sisteminizi daha canlı tutabilirsiniz.

– Eğer kafein almakla ilgili bir sağlık sorununuz yoksa, sabah ve öğleden sonra ilerleyen saatlerde bir fincan kafeinli içecek içmeyi alışkanlık edinin. Metabolizmanın hızlanmasında büyük etkisi olacakdır.

– Kırmızı acı biber, turp ve hardal gibi baharatların metabolizmayı hızlandırabileceği düşünülüyor. Baharatlar vücudunuzu daha hızlı bir çarka sokabilir, metabolizma hızınızı yükseltebilir.

– Tiroit bezinin normal çalışmaması kilo almanızı kolaylaştırır. Normalden daha az tiroit hormonu vücudun normalden daha az enerji yakmasına neden olur. Tiroit bezinizin iyi çalışıp çalışmadığından emin olmak için tiroit bezi hormonlarının ölçülmesi yeterli olacaktır.

– Fiziksel aktivitelere yoğunlaşmak gerekiyor. Haftada yaptığınız egzersiz yaptığınız günlerin sayısını ya da egzersizin süresini arttırmalısınız.

– Sıvı tüketimini de arttırmanız gerekiyor. Her gün 2 litreye yakın su içmeniz gerekiyor.

– Bazı yiyecekler de metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlıyor.

 

Metabolizmanızı hızlandıran 9 yiyeceği görmek için tıklayın!

Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.