Metabolizmanızı hızlandıran 9 yiyecek

Metabolizmanızı hızlandıran 9 yiyecek
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Vücudunuzdaki en verimli yağ yakımı kaslarınızın hareketiyle elde ediliyor. Kaslarınız hareket halindeyken yağlarınızdan elde edilecek enerjiye ihtiyaç duyuyor. Bu besinler de yağın verimli ve hızlı yakılmasında yardımcı oluyor.

Kefir
Araştırmalar gösteriyor ki vücuda alınan kalsiyum miktarı fazla kiloları etkiliyor. Süt ürünleri, vücut için son derece değerli mineraller içeriyor. Örneğin yarım litre kefir, protein ile lesitin içeriyor ve günlük kalsiyum ihtiyacını karşılıyor.

Sivri acı biber
Acı biberin çok az bir miktarı bile hemen alnınızda damlalar oluşmasına neden oluyor. Bunun sebebi biberin içindeki doğal acı maddesi olan kapsaisindir. Aynı spor yaparken olduğu gibi kısa süreli olarak vücut ısısını yüzde 25 arttırıyor.

Yeşil çay
Yeşil çayın bilinen özellikleri arasında kolesterolü düşürmesi, kanser ve kalp krizinden koruması var. Aynı zamanda yağın vücutta ve karaciğerde depolanmasını da önlüyor. Enerji tüketimini arttırıyor.

Su
Hergün içilen iki litre su mideyi tok tutuyor ve açlıkkrizlerinin azalmasını sağlıyor. Ayrıca enerji tüketimini de uyarıyor. Her öğünden önce büyük bir bardak su içtiğinizde 100 kalori kadar enerji tüketiyoruz.

Tarçın
Bilim adamları tarçının insülinin etkisini iyileştirdiğini böylelikle vücudun daha az insüline ihtiyaç duyduğunu keşfettiler. Bu sayede yüksek insülin değerinin oluşturduğu komplikasyonlardan kaçınmak mümkün oluyor. Bu yüzden yemeklerinizi tarçınla tatlandırmayı deneyin.

Somon balığı
Zayıflatan besinlerin başında yer alıyor. Yağ açısından fakir, protein açısından oldukça zengin bir besin olan somon, iyot içeriği sebebiyle vücut metabolizmasının düzenlenmesine katkı sağlıyor.

Soğan
İçinde yer alan kükürt bileşeni ‘alicin’, kan dolaşımını uyarıyor. Sindirimi harekete geçiriyor. Vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlıyor. Ayrıca metabolizmayı hızlandırarak, yağın takılmasına yardımcı oluyor. Sarımsak ve yeşil soğan da aynı etkiye sahipler.

Limon
C vitamini açısından zengin turunçgiller arasında yer alan limon, vücuda bol enerji veren L-Carnitin üretimini arttırıyor. Böylece kaslar daha fazla yağ yakıyor.

Zencefil
Köklerindeki ‘gingerol’ ve ‘shogaol’ sayesinde, tıpkı kırmızıbiber gibi sindirim sistemini uyarıyor. Yemeklerde baharat olarak kullanılan veya çayı içilen zencefil, mide ve bağırsaklardaki gazın sökülmesine de yardımcıdır.

Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.