Markalarla Tüketiciler Yepyeni Bir Platformda Buluşuyor: Sosyal Alışveriş!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Mobil teknoloji ve sosyal medyanın gelişimi ile birlikte moda ve giyim tutkunları arasında hızla yayılan sosyal alışveriş trendi Türkiye’ye de sıçradı.

Sosyal alışveriş nedir?

Mobil teknoloji ve sosyal medyanın gelişimi ile birlikte moda ve giyim tutkunları arasında hızla yayılmaya başlayan sosyal alışveriş trendi markaların takipçileriyle bireysel etkileşim odaklı bir platformda buluşmasını sağlıyor. Kısa anlatımıyla tüketicilerin alışveriş etkinliklerine arkadaşlarını ve onların alışveriş konusundaki geçmiş deneyimlerini dijital ortamda dahil etmesini ifade eden sosyal alışveriş kavramı tüm dünyada büyük bir hızla yayılıyor.

2015’e kadar firmaların elde edeceği gelirlerin %50’si sosyal medya ve mobil uygulamalardan gelecek

İnternet kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte geleneksel pazarlama yöntemleri de yavaş yavaş yok olmaya yüz tutuyor. Tüketiciler artık kitlesel çapta tasarlanan reklam bombardımanlardan ziyade, kendi dostlarının önerilerini ve yorumlarını dikkate alıyor. Böylece özellikle moda tutkunları birbirleriyle önerilerini ve tarzlarını paylaştıkları sosyal platformlarda bir araya geliyor. Tüketici alışkanlıklarının ve beklentilerinin en isabetli şekilde yansıtıldığı bu platformlar sayesinde markalar tüketicileriyle bireysel bir iletişim kurabiliyor ve sadece onların beğenilerine, yaş ve gelir gruplarına özgü sürprizler sunabiliyor. Araştırma kuruluşu Gartner’ın verilerine göre 2015 yılına kadar firmaların elde edeceği gelirlerin %50’sinin online satış, sosyal medya ve mobil uygulamalardan geleceği tahmin ediliyor.

Türkiye’nin sosyal alışveriş uygulaması “etiqadd”

Sosyal alışveriş devriminin iPhone ve Facebook’a entegre, yenilikçi uygulaması etiqadd, giyim markaları ile alışveriş tutkunlarını paylaşımcı bir platformda buluşturuyor. etiqadd uygulamasıyla Türk moda tutkunları ve markaları da sosyal alışverişin bir parçası oluyor. Uygulama sayesinde kullanıcılar alışveriş esnasında görüp beğendikleri bir ürünün barkodunu telefonlarıyla okutup, -isterlerse ürünü fotoğraflayıp- onu etiqadd listesine alıyor, Facebook üzerinden arkadaşlarıyla paylaşabiliyor ve başka ürünlerle karşılaştırabiliyor. Kullanıcılar ayrıca etiqadd uygulaması ile alışverişe çıktıklarında beğendikleri bir ürünü uygulama arayüzündeki listede sergileyebiliyor ve Facebook arkadaşlarının yorumlarını alabiliyor. Böylece dostlarla çıkılan bir alışveriş turunun keyfi her an ve her yerde yaşanabiliyor.

etiqadd uygulaması yalnızca akıllı telefon sahiplerine yönelik değil. etiqadd Facebook uygulamasını yükleyen tüm kullanıcılar arkadaşlarının etiqadd’lediği kıyafetleri etiqadd’leyebiliyor, başka ürünlerle karşılaştırabiliyor, paylaşabiliyor ve tarzlarını bu yolla sergileyebiliyor.

etiqadd sayesinde hediye almak hem risksiz hem de keyifli

Yılbaşı, doğumgünü, yıldönümü, evlilik gibi özel günlerde hediye olarak kıyafet almak her zaman çok kolay olmayabiliyor. Hediye alınacak kişinin gerçekten neyi beğendiğini, neye ihtiyacı olduğunu ve hangi beden ölçüsüne sahip olduğunu bilmek her durumda mümkün olmayabiliyor. etiqadd uygulaması sayesinde herkes beğendiği ürünü gerekli tüm ayrıntılarıyla birlikte profillerinden paylaşabilecek. Böylece hediye olarak kıyafet almak hem kolaylaşıyor hem de “acaba beğenecek mi” kaygısı ortadan tamamen kalkmış oluyor.

Markalar kişiye özel ve sürpriz kampanyalar sunabiliyor

etiqadd uygulamasıyla kullanıcılar tamamen kendilerine özel sürprizlerle karşılaşabiliyor. Alışveriş esnasında rafta duran bir ürünü “etiqadd’lediklerinde” markaların yaptığı anlık indirimlerden, hediyelerden ve diğer avantajlardan faydalanabiliyor.

Türkiye’nin en yenilikçi sosyal alışveriş uygulaması etiqadd, App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilerek ya da Facebook uygulaması ile kullanılabiliyor.

Kaynak: HaberIndeks

Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.