Lapiden Markasının Üreticisi GMP Belgesi Almaya Hak Kazandı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hijyenik kişisel bakım sektörünün lider firmalarından, lapiden markası ile kozmetik sektöründe marka olmuş Öz Kozmetik, İyi İmalat Uygulamaları ( GMP) çalışmaları ile kaliteli üretimini belgeledi.

1969 yılında faaliyetlerine başlayan Öz Kozmetik firması, 40 yılı aşkın sürenin verdiği tecrübe, müşteri mutluluğunu ve isteklerini ön planda tutarak oluşturduğu Lapiden tüy dökücü krem markası ile Türkiye’nin önde gelen kozmetik firmaları arasında olmayı başardı.

Yeni kozmetik yönetmeliği ile şart haline gelen İyi Üretim Uygulamaları (GMP) çalışmalarını Acar Kalite Danışmanlık firması ile tamamlayan Öz Kozmetik, GMP Belgesi almaya hak kazandı.

GMP Nedir?

GMP ( Good Manufacturing Practices ) başka bir deyişle İyi Üretim Uygulamaları ya da İyi İmalat Uygulamaları adıyla bilinen uluslararası bir standarttır.

Avrupa’ ya ihracat için GMP şart

Yenilenen Avrupa Kozmetik Yönetmeliği’ne göre 2013 yılında Avrupa pazarında dolaşım sağlayacak kozmetik ürünlerinin GMP standardına uygun şekilde üretilmiş olması gerekmektedir.

Öz Kozmetik etkin, verimli ve kaliteli ürünler için GMP uyguluyor

GMP (İyi İmalat Uygulamaları) sistemi ile üretim sürecindeki hataları, karmaşaları önceden engellemeyi başaran ve kaliteli ürün üretiminde sistematik çalışmayı başaran Öz Kozmetik, Acar Kalite danışmanlığı ile GMP belgesine kavuştu.

Baş denetçi görüşü

Konu ile ilgili açıklama yapan Acar Kalite Müdürü ve İş Güvenliği Uzmanı Selçuk GÜMÜŞ, gerekli denetimleri başarı ile tamamlayan Öz Kozmetik şirketinin aldığı GMP Belgesi ile rekabette ve kalitede rakiplerinden bir adım önde olduğunu söyledi.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.