Kızıllarla ilgili 7 komik efsane

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kızıllarla ilgili efsanelerin bazıları komik, bazıları tuhaf, bazıları aşağılayıcı ve bazıları da gerçektir.

1- Öldüklerinde vampire dönüşürler: Bu komik bir antik Yunan efsanesi. Efsaneler o zamanlardan başlıyor ve insanların bazı hislerle ne kadar tuhaf ve saçma düşüncelere kapıldıklarını görebilirsiniz.

2- Adet döneminde hamile kalabilirler: Bu mantıksız ve mesnetsiz efsane bugün bile ısrarla sürdürülen bir inanıştır. Tabi hiçbir kanıt veya gerçeklik payı yoktur. Belki de sadece kıskançlık veya cahil insanların uydurması.

3- Şanssızdırlar: Antik Mısır’da yaygın olan bir inanıştı ve kötü şansın son bulması için kurban edilmeleri istenirdi. Öte yandan Romalılar kızılların şans getirdiğine inanırdı ve örneğin köle alırken kızıl olması tercih nedeniydi.

4- Ateşli ve asabidirler: Başka bir efsane ama belki de gerçektir. Yüzyıllarca asabi kabul edilmişlerdir. Fakat bu olgu üzerine hiçbir araştırma bulamadık. Belki sarışınlardan daha eğlencelidirler ve bu onları sollamanın iyi bir yoludur.

5- Arılar kızılları çok sokar: Bu efsane de gerçek olabilir. İlgili bilimsel bir veri bulamadım. Fakat büyükannem bunun böyle olduğuna yemin ediyor.

6- Kızıl saç çalınmış cehennem ateşidir: Sert değil mi? İspanyol Engizisyon Dönemi’nde yüzlerce kızıl, cehennemin ateşini çalan cadılar olduklarına inananlar tarafından öldürüldü ve kazıklarda yakıldı.

7- Kızıllar sonunda griye bürünür: Kızıl şaçların yaşlanınca griye döndüğüne inanılır. Bu kısmen doğru. Fakat bir çoğumuz sarıya ve sonra beyaza dönüyoruz. Geri kalanlar maalesef kır saçlı oluyor.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.