Kiralık Daire Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Kiralık Daire Seçerken Bunlara Dikkat Edin
Kiralık Daire Seçerken Bunlara Dikkat Edin
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

İnsan için yaşam alanı, önemli bir ihtiyaçtır. Bu alanın kendisi yani ev, barınma, ısınma, banyo, uyku alanı gibi bazı temel ihtiyaçları tek başına karşılar. İnsanın yemek yeme eylemi, banyo, uyuma, dinlenme, korunma, eşyalarını saklama, ailece birliktelik hissi ve mahremiyet gibi en temel ihtiyaçlarına ev sahipliği yapan yuvası için doğru seçimi yapabilmesi, tüm bu gereksinimlerini sağlıklı bir biçimde yaşayabilmesi açısından önemlidir. Peki, toplumumuzda en çok tercih edilen konut tipi olan daireleri kiralarken nelere dikkat etmek gerekir?

Planlı ve kararlı olun!

Nasıl bir daireye ihtiyacınızın olduğuna net bir biçimde karar verdikten sonra kiralık daire ilanlarına bakmak üzere yola çıkmanız en sağlıklı sonuca en kısa sürede ulaşmanıza yardım eder. Herkes, hem şehir merkezinde, hem doğa ile içi içe, hem geniş hem konforlu, hem yeni hem sorunsuz bir dairede yaşamak ister. Ancak, gerçekçi bir yaklaşımla, tüm bu beklentileri aynı evde bulmak genellikle zordur. Bu nedenle sizin için gerçekte hangi detay önemliyse ona odaklanın. Örneğin, “benim için daire küçük olsa da olur ama yeni olsun” diye düşünebilirsiniz. Benzer şekilde “şehrin göbeğinde olsun ama gerekirse eski bir ev olsun” kararını da verebilirsiniz. Sizin için en önemli kriter ne ise, ona odaklanın ve bu özelliği mutlaka karşılayan diğer özellikleri de mümkünse karşılayan bir ev seçmek üzere kiralık ev ilanlarını inceleyin. Böylece pişmanlık yaşamayacağınız bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Lokasyon konusuna dikkat edin!

Kiralık daire tutarken evin bulunduğu konum özellikle önemsenmelidir. İşinize çok uzak olan bir nokta, zaman içinde size konforsuz bir gündelik yaşam sorunu yaratacaktır. Bu da tekrar kiralık daire arayışına girmenize, zahmetli ve masraflı bir süreç yaşamanıza neden olabilir. Benzer şekilde, ulaşımın çok problem olmadığı bir işte çalışıyorsanız trafiğin, çevre kirliliğinin, kalabalığın daha az olduğu sakin şehre yakın ama şehir dışında bir ilçeden daire kiralamak size konforlu bir yaşam alanı sunabilir. Üstelik böyle lokasyonlarda arzın azlığı şehir merkezinde kiralık daire fiyatına çok daha iyisini kiralamanızı sağlayabilir.

Kaç Odaya İhtiyaç Duyacaksınız?

Kiralık daire ilanlarına bakarken kiracı adayları genellikle ihtiyaç duymayacakları halde mümkün olan en büyük ve en fazla odaya sahip evi tutma eğilimindedir. Oysa gereksiz bir oda, hem daha fazla temizlik, eşya alımı gibi ek işler doğuracak hem de gerek duymadığınız ve kullanmadığınız bu alan için fazladan ödeme yapmanıza neden olacaktır.

Yaşam Alanına Karar Verin!

Günümüzde site içinde yaşam oldukça popüler. Alışveriş merkezi, spor salonu, yüzme havuzu, kreş gibi alanların bir site içinde sunulduğu bu yapılar, konforlu bir ev için oldukça iyi bir seçim olabilir. Özellikle gün boyu uzun saatler çalışıyorsanız ve spor salonuna gitmek, çocukları kreşe bırakmak ve almak, yüzmeye gitmek için tekrar trafikte vakit kaybetmek istemiyorsanız site yaşamını tercih ederek site içinde daire ilanlarına bakabilirsiniz. Sitede yaşam giderek daha fazla popüler olurken şehir merkezinde yaşamın kalbinde bir mahallede daire tutmak da çok trend bir eğilim. Örneğin Moda’da daire kiralayarak, İzmir Küçükpark’ta daire kiralayarak da akan bir yaşama dâhil olabilirsiniz.

Kiralık ev ilanlarını kolayca süzebileceğiniz Zingat.com ile nasıl bir yaşam alanı istediğinize karar vererek doğru bir ihtiyaç optimizasyonuyla uygun fiyatlı daire seçeneklerine ya da lüks daire ilanlarına göz gezdirerek kısa sürede istediğiniz gibi bir evde yaşamaya başlayabilirsiniz.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.