Kilo vermenizi sağlayan diyet salata tarifleri

2.25 avg. rating (54% score) - 4 votes

Yoğurtlu diyet salata

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek ve fazla kilolarımızdan kurtulmak için yaptığımız diyetler lezzetsiz ve doyurucu, besleyici özellik göstermeyen tariflerle bir kâbus haline gelmektedir. Fakat bu tamamen sizin elinizde olan bir şeydir. Vereceğimiz bu salata tarifiyle diyetinizi kâbus olmaktan çıkarın ve fazla kilolara elveda, sağlıklı ve fit bir yaşama merhaba deyin.

Malzemeler

1 demet roka
1 adet orta büyüklükte havuç
1 adet orta büyüklükte salatalık
2 adet yumurta
4-5 çorba kaşığı yarım yağlı yoğurt

Yoğurtlu diyet salata
Yoğurtlu diyet salata

Yapılışı

Öncelikle 2 adet yumurta tam olarak pişmesi için haşlanır. Yaklaşık olarak 15 dakika beklemek yeterli olacaktır. Ardından roka yaprakları güzelce yıkanıp süzülmesi sağlanır. Orta büyüklükte yayvan bir tabak alınır. Roka yaprakları tam olarak süzüldükten sonra tabağın kenarlarına dizilir. Ardından havuç yıkanıp soyulduktan sonra rendelenir. Rendelenen havuç tabağın kenarına dizmiş olduğumuz roka yapraklarının üzerine serpilir. Pişmiş olan yumurta ocaktan alınıp soyulduktan sonra yumurtanın beyazı ince ince dilimlenir ve havucun üzerine serpilir. Tabağın iç kısımlarına ise dilimlenmiş salatalıklar dizilir. Tabağın tam ortasına yoğurt eklenir ve yumurtanın sarı kısmı yine ince ince dilimlenerek yoğurdun üzerine serpilir. Servis olarak hoş bir görünüme sahip olan bu salata tarifinin üzerine dilerseniz birkaç damla limon suyu ekleyebilirsiniz. Aşırıya kaçmamak suretiyle dilediğiniz baharattan da ekleyebilirsiniz.

1
2
3
4
5
6
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.