Kilo vermenizi sağlayan diyet salata tarifleri

2.25 avg. rating (54% score) - 4 votes

Diyet akdeniz salatası

Günlük salatalarınızda kullanabileceğiniz malzemeleri kullanarak güzel bir diyet salata hazırlayabilirsiniz. Bu salatanın diğer salatalardan tek farklı yağının ve tuzunun çok daha az olması. Böyle sebzelerin besleyiciliğinden faydalanırken zayıflamanız da mümkün olacak. Diyet akdeniz salatamızın tarifinde yılın her mevsiminde rahatlıkla bulabileceğiniz malzemeler bulunuyor.

Malzemeler

Birkaç yaprak marul
Bir tutam reyhan
Bir tutam taze nane
Bir tutam roka
Küçük bir kâse parçalanmış beyaz peynir
1 orta boy domates
1 adet taze soğan
1 adet salatalık
1-2 adet yeşil biber
İsteğe göre mısır
Az bir miktar zeytinyağı
Az bir miktar tuz

Diyet akdeniz salatası
Diyet akdeniz salatası

Yapılışı

Hazırlanışı oldukça kolay olan diyet Akdeniz salatasında yeşillikler, soğan, salatalık, biber ve domatesler güzelce yıkanım süzülmeleri beklenir. Malzemeler iyice süzüldükten sonra doğrama aşamasına geçilir. Tüm yeşillikler, domates, salatalık ve soğanlar doğranarak harmanlanır. Ancak marullar diğer yeşilliklerden biraz daha irice doğranırsa salatanız daha hoş ve göz dolduran bir görüntüye sahip olacaktadır. Harmanlanan karışımın üzerine parçalanmış beyaz peynir ilave edilir. Peynirin karıştırma aşamasında dağılmaması için biraz daha geç ilave edilmesi gerekir. Daha sonra az bir miktar zeytinyağı ve tuz salataya eklenerek hafifçe karıştırılır. Salatanın üzerine servis aşamasında renk ve tat katması için mısır taneleri serpilebilir. Hazırlanışı normal bir salata tarifinden çok da farklı olmasa da yağının ve tuzunun çok az olması sayesinde daha hafif bir salata olan diyet Akdeniz salatası mısır taneleri de serpildikten sonra servise hazır hale gelir.

1
2
3
4
5
6
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.