Kilo aldıran diyet yiyecekleri

Kilo aldıran diyet yiyecekleri
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tüm çabanıza rağmen kilo veremediyseniz, belki de diyet listeniz yanlış ürünlerle doludur! Diyetinizi sabote eden yiyecekleri tanıyın!

Diyet listeniz sandığınız kadar güvenilir mi? Bazı düşük kalorili yiyecekler yağ içerirken, bazı düşük yağlı besinlerin de şeker yüklü olabiliyor. Yani, diyet sandığınız yiyecekler belki de sizin kilo vermenizi engelliyor.

Şişmanlatan diyet yiyecekleri

En sevdiğiniz diyet yiyecekler malesef aslında sandığınız kadar diyetinize uygun olmayabilir. Gizliden gizliye şişmanlatan yiyeceklerin diyetinizi sabote etmesine izin vermeyin! Sinsi düşmanlarınızı tanıyarak hedefinize daha kolay ulaşın.

Yağsız salata sosları

Bazı yağlar salatanızı zararlı hale getiriyor olabilir ancak, yağsız soslar da salatanın besin değerini yok ediyor. Sebzelerde bulunan bazı besin değerleri yalnızca yağla birlikte vücut tarafından emiliyor.

Eğer bu besin değerleri vücut tarafından emilmezse kendinizi doymuş hissedemezsiniz. Bu da daha fazla yemenize neden olur.

Sebzelerdeki likopeni ve beta karoteni vücuda sağlamanız için sağlıklı yağlardan zeytinyağını veya kanola yağını kullanabilirisiniz.

Diyet gazlı içecekler

Normal gazlı içecekten daha az şekerli ve daha az kalorili olduğu doğru olsa da, yapılan araştırmalar diyet soda içen kişilerin bel bölgesinde kalınlaşma olduğunu gösteriyor.

Meyveli yoğurtlar

Sade ve yağsız yoğurt kalsiyum, protein açısından zengin olup diyetinize uygunken, meyve aromalı yoğurtlar ekstra şeker ve ekstra kalori barındırıyor. Yoğurdunuzu tatlandırmak istiyorsanız, meyveli yoğurt yerine bir çay kaşığı bal ekleyebilirisiniz.

Şekersiz kurabiye ve şekerlemeler

Şekersiz kurabiyeler şekersiz olsa da, şekerlilerle aynı oranda yağ içeriyor. Yediğiniz bir porsiyon kurabiye belki hiç şeker içermiyor ama 9 gram yağ barındırıyor.

Meyveli atıştırmalıklar ve meyve suları

Gerçek meyveden yapılmış ve gün boyu C vitamini takviyesi vadetse de, içinde bulundurduğu şeker ve yapay bileşenler nedeniyle diyetinize pek de uygun değil.

Bunun yerine kurutulmuş meyveleri tercih edebilirsiniz. Kuru meyveler hem diyete uygun hem lif bakımından zengin hem de hastalıklara karşı savaşçı!

Tabii tüm yiyecekler düşmanınız değil! Bazı yiyecekler de yağ yakmanızı kolaylaştırıyor!

 

Kaynak: elmaelma.com

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.