Jain Sulama Sistemleri ve Doktar Güçlerini Birleştirdi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jain Sulama Sistemleri ve Doktar, Türk çiftçisinin üretim potansiyelini artıracak, çevreci ve sürdürülebilir tarımı destekleyen önemli bir işbirliğine imza attı. Doktar’ın modern sulama teknolojileri konusundaki çözüm ortağı olan Jain Sulama Sistemleri, bu işbirliği kapsamında Doktar’a üye çiftçilere teknolojik sulama konusunda eğitim ve destek verecek.

 

Türkiye’nin hemen her bölgesinde en basit projelerden, tam otomatik ve anahtar teslim projelere kadar farklı çaptaki teknolojik sulama sistemleri çözümlerini üreterek uygulayan Jain Sulama Sistemleri, bu donanım ve tecrübesini, Tarımın Doktoru olarak anılan Doktar’ın üye çiftçileri ile paylaşacak.

Türk çiftçisinin karını artırmak için hem daha yüksek kalite ve verimde ürün, doğru pazar gibi zirai gelirlerin artışını hem de daha az gübre, doğru zaman ve dozda ilaç, akaryakıt ve zirai analizlerde indirim gibi zirai maliyetlerin düşürülmesini hedefleyen Doktar, iş ortakları arasına Jain Sulama Sistemlerini de katarak üye çiftçilere teknolojik sulama ile enerji ve sudan tasarruf sağlamaları konusunda da destek sağlıyor olacak.

Doktar ve Jain Sulama Sistemleri arasında yapılan anlaşma ile bundan böyle Jain Sulama Sistemleri, Doktar üyesi çiftçilere akıllı tarım ve sulama teknolojileri konusunda özel destek verecek. Modern sulama konusunda Doktar’ın çözüm ortağı olan Jain Sulama Sistemleri, Doktar’ın organize edeceği eğitim ve seminerlerde çiftçileri modern sulamanın önemi, verim, tasarruf ve kazanç anlamında getirileri konusunda bilgilendirecek, başarı hikayelerini paylaşacak. Düzenlenecek seminerlerde Jain ekibi, doğru sulama metodları, farklı ürünler için kullanılabilecek ideal sulama sistemleri ve özellikleri hakkında çiftçilere geniş kapsamlı sulama eğitimleri verecek.

Bu önemli işbirliğinin start alacağı pilot bölge, Ege bölgesi, ana lokasyon ise Bozcaada olarak belirlendi. Bu doğrultuda, ilk olarak Bozcaada’da tarla ürünlerine yönelik uygulama yapılacak.

 

ANAHTAR TESLİM SULAMA PROJELERİNE ÖZEL İNDİRİM

Doktar üyesi çiftçiler, Jain’in modern sulama sistemleri ile anahtar teslim proje yaptırmak istedikleri taktirde, tüm proje ücreti üzerinden yüzde 5’lik bir indirimden yararlanabilecek. Ayrıca, işbirliği kapsamında Jain’in proje müdürü ve uzman ziraat mühendisleri Doktar üyesi çiftçilere düzenli olarak ürünlerin sulanması konusunda bilgilendirici mesajlar göndererek sezon boyunca sulama süreçlerini akıllı ve verimli bir şekilde yönetmeleri konusunda destek olacak.

Jain Sulama Sistemleri ve Doktar arasında başlayan işbirliği ve ortak projeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Jain Sulama Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Can Adamoğlu işbirliğinden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: “Çiftçi kökenli Hintli bir ailenin büyük vizyonuyla yaratılmış bir markayız. Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de hem topraklarımızın hem de çiftçilerimizin yanındayız. Tüm ürünlerimizi en fazla verimin alınması ve kazancın sağlanması için yüksek performanslı olarak üretiyoruz. Türk tarımının ve çiftçisinin gelişimi için bizimle benzer hedefleri olan Doktar vasıtasıyla çok sayıda Türk çiftçisine ulaşarak, yıllar içinde edinilmiş deneyim ve bilgilerimizi aktarabileceğimiz için de çok mutluyuz.”

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.