Haziran ayı burç yorumları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

YAY

HAZİRAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Bu ay, Merkür geri hareketi hasebiyle, ne yaptığımıza, ne söylediğimize dikkat etmemiz şart olan bir vakit dilimidir. 7-17 Haziran tarihleri arasında, mali konularda ve ilişkilerle ilgili mevzular üzerinde iletişimi daha dikkatli yapmanız gereken bir dönem olacaktır. Tez kararlar vermemek gerekiyor. Mali vaziyetler mananında biraz zorlanabiliriz. Dışarıdan yardım emelli bir durgunluk yaşanabilir. Gecikmiş borçlar kendini anımsadabilir, kredi kartları gecikmelerine son derece ehemmiyet verelim. Piyasanın koşullarına dikkat edilmelidir.

17 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında ise, ilişkilerle alakalı mevzularda belirli bir fikir ayrılığı olabilir. Meseleli bir beraberlik varsa, bu dönemde birbirinize anlayış göstermek vaziyetindesiniz. Önceden ayrılmışsanız geri hareket nedeniyle partnerin bir dönüşü olabilir. Bunu da şuurlu bir şekilde ele almak gerekir. Yeni bir tanışmada ise son bir karar verilmemelidir.

13 Haziran tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak dolunay, şahsi kararlar mananında dışarıdan gelen baskıların veya mevcut vaziyetin engelleri hasebiyle, kendimizi kıskaç altında hissetmemize sebep olabilir. İş meseleleri, gerginlik, huzursuzluk, uykusuzluk gibi meselelerimiz olabilir. Bu dolunayda problemleri mübalağa etmemek gereklidir. Yaşanan problemleri mübalağalı bir şekilde ele alırsak polarizasyon oluşabilir.

21 Haziran tarihinde Güneş Yengeç burcunda seyrine başlıyor ve 27 Haziran’da yeni ay oluşuyor. Eş veya partner nedenli, borç alacak konuları, paraların idaresi gibi konularda evvela bunları ölçüp biçmek gereklidir. Mali konularda hesabımızı çok dikkatli bilmemiz gerekiyor. Önümüzü göremediğimiz borçlara girmemeliyiz.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: Haftanın en hoş ve pozitif hem de heyecan verici günü 6 Haziran. Partnerinize sürpriz yapabilirsiniz. O da hoşunuza gideceğiniz güzel bir haber verebilir. Beraber sohbet etmek, gezmek, birbirinize güzel sözler söylemek günüdür. Bazılarınız ani bir evlilik kararı dahi verebilir. Ayrılanlar birbirlerini ararlar ve konuşmaya karar verirler. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. İlişkilerde güven unsurunu kesinlikle gözetelim.

9-15 Haziran haftası: Hem ilişki hem iş hayatı ve hem de parasal konularda son derece ehemmiyetli bir haftadayız. 13 Haziran tarihinde sizin burcunuz üzerinde oluşacak Dolunayın ehemmiyeti, partneriniz ve sizin düşünceleriniz, değer yargılarınız, inancınız, ailevi yapınız, hayatı ele alış biçiminiz,, bu ilişkiye verdiğiniz ehemmiyete göre mana bulacaktır. Bir bütünün ayrı parçaları olduğunuz gerçeğinin farkında bir aitiz varsa, tabii ki bu Dolunayda mesele çıkmaz ve farklılıklar sizi birbirinize daha fazla yaklaştırır. Zıddı vaziyette ise, toleranssızlık, mübalağa ve çatışmalar uzaklaşmaya yol açabilir. Dış veya iç nedenlerle bu Dolunay aitin test edilmesi demektir.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. Mevcut ilişkimizi, evlilik veya boşanma kararımızı, ilişkide önem verdiğimiz hususları gözden geçireceğiz. İletişim bir süre aynı problemler üzerinde yoğunlaşabilir. Diyelim ki, ayrılmak üzereydiniz. Bu karar beklemeye alınır. İzdivaç etmek istiyordunuz. Şimdi tekrar düşüneceksiniz. Karşınıza çıkan kişiyi inceleyecek, tercihlerinize uygunluğuna bakacaksınız. Belki çok önce ayrılmıştınız. Şimdi bir yöneliş mevzubahis olabilir. Bütün bu incelemeler 13 Temmuz tarihine kadar devam edecektir.

23-29 Haziran haftası: İlişkideki paylaşımı bir yanıyla uyumlu diğer yanıyla fikirsel anlaşmazlıklara davetiye çıkartabilecek Venüs-İkizler burcu seyri, 23 Haziranda başlıyor. Merkür geri hareketi devam ediyor. Bu ikisi, hem beraberliğin mantıklı bir şekilde analizini yapmak hem de konuşarak, birbirinizi anlamak istikametinde değerli. 29 Haziran tarihinde bilhassa ilişkide paylaşımlar gelgitli olabilir. Her iki tarafın da çok meblağlı ve balanslı davranması gerekir. Sosyal hayatta arkadaşlıklar kolayca kurulur. Lakin ferdi anlamda herkes kendine göre davrandığı için, bir elmanın iki yarısı olduğumuz gerçeği göz ardı edilebilir.

İŞ VE KARİYER

2-8 Haziran haftası: Bu hafta büro ortamı işler, hane alanı içinde yapılan aktiviteler ve çalışmalar gayet tesirli. Yaratıcı, hoş ortam hazırlamaya dönük işler, sağlamlaştırma, süsleme, yazı edebiyat, mistizm yeniden başı çekiyor. Huzurlu çalışmayı ve güven verici ilişkileri önem veriyorsunuz. Sizin için çalışılan yer çok önemli. Orada tüm gününüzü geçirdiğiniz için, fark yenilikler katmayı seveceksiniz. Gelen müşterilerinizin veya çalıştığınız ortamdaki diğer kişilerin de hoşnut olmasını istiyorsunuz. Ev alanı veya ofis içinde güzelleştirmelerde bulunabilirsiniz.

9-15 Haziran haftası: Bu hafta, bir hayli burç için zorlayıcıdır. Sizler için ilişki, çalışma hayatı parasal ve ailevi konularda önem taşımaktadır. Parasal ve içsel anlamda güven ve huzur dolu bir yerde çalışıyor ve de yaptığınız işten memnunluk duyuyorsanız sorun yok. Ancak kendinizi yorgun, çoğu kez keyifsiz, doyumsuz ve mutsuz hissediyorsanız bu hafta devam etmeme kararı alabilirsiniz, başka bir işi seçenek edebilirsiniz. Şayet uzun zamandır iş arıyorsanız, bu hafta müzakerelerde bulunabilirsiniz. Kararlarınızı verirken, para kadar, hedeflerinize de uygun oluşu sizin için son derece önemlidir.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek.
Bu dönemde, iş ortaklıkları, iş sözleşmeleri, iş davaları, danışmanlıklar, proje ortaklıkları, kontratlarımızı gözden geçireceğiz. Mevcut sözleşmemizdeki maddelere bir göz atacağız, notlarımızı alacağız. Karşımıza bir iş önerisi çıkarsa arz ve talepler üzerinde duracağız. Sözleşmesiz işlere kalkışmayacağız. İş konularında aceleci davranmayacağız.

23-29 Haziran haftası: Venüs-İkizler burcunda seyrine başlıyor. Merkür geri hareketi devam ediyor. Kafalar da karışıyor. İş ortaklıklarında uyum ehemmiyetli. Ancak beraber aynı hedefi gözetmek, fikirlerimizi paylaşmak, ortak bir noktada buluşmak gerekli. Sırf uzlaşayım, idare edeyim diye yol alırsak, nihayetinde birbirinize katlanan iki gergin insan haline geliriz. Mesleksel konularda da vaziyet gelgitli. Bir yandan bir yerde çalışayım, aylığım gelsin diyoruz. Diğer taraftan kazancı az olduğunda, bir de bizi kısıtladığında başkaldırı ediyoruz. Aslında biz ne istediğimizi biliyor muyuz? İşte bu hafta bu meselenin yanıtı için, şöyle bir düşünmeniz faydalı olur.

PARA

2-8 Haziran haftası: Parasal konularda öyle çok fazla kazancı olan bir hafta değil. Kendi içinde akışta, aybaşı oluşu nedeniyle diğer burçlar gibi mali anlamda rutin bir girdinin işaretçisi. Sıhhatinizle ilgilenmek, sevgilinize bir sürpriz, evinizin ihtiyaçları ve güzelleştirmesi yerine harcamalarda bulunabilirsiniz. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Ortaklaşa iş ve özel mali paylaşımlarda dikkatli olalım.

9-15 Haziran haftası: Bu haftanın, diğer alanlarda olduğu gibi parasal açıdan da önemi bulunmakta. Mevcut iş şartlarınız sizi hem huzur hem de mali anlamda doyurmuyorsa yeni bir karar verebilirsiniz. Bazıları iş ortaklığını bitirebilir, kimileri kendine değişik bir hedef belirleyerek serbest çalışmayı tercih edebilir. Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Yeni karar vermemek gerekiyor.

16-22 Haziran haftası: 21 Haziran tarihinde Güneş-Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Aileye, eşe ve iş ortağına ait olan tüm kazançlarımızın, kalıt paylaşımı ve paylı malların bölüşümü, gelir dağılımı üzerinde geleceğe dönük düşünmemizde fayda var. Şayet bunların bölüşümünde meseleler varsa, gözden geçirmemiz faydalı olacaktır. Karşılıklı güven çok ehemmiyetli.

23-29 Haziran haftası: Parasal konularda ehemmiyetli bir hafta. Yeniay-Yengeç burcunda oluşacak. Hem geleceğimizi garanti altına almak hem de belli bir aylıkla bunu yapabilmek zor. Bu yüzden de geçici analiz eder buluyoruz çoğu kez. Oradan kredi çek, bu kişiden destek bekle derken ortada elle tutulur bir şey yok. Bizim bütçemizi, geleni gideni bu Yeniayda bir daha ele almamız faydalı olacak.

Haziran Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-16-20-21-30
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-18-19-25-26
Aşkta En Bahtlı Günler : 20-21
Parasal Açıdan Bahtlı Günler : 14
Yeniay : 11-12-13
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay manası taşır. Şuurlu istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji manası taşır)
Dolunay : 24-25-26-27
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay manası taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.