Haziran ayı burç yorumları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

AKREP

HAZİRAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Ayın tümünde Merkür geri hareketi ehemmiyet taşımaktadır. İlki 7-17 Haziran tarihleri arasında Yengeç burcundaki geri hareketidir. Bu dönemde değerlerimiz konularında çok hassas düşünebiliriz. Bazen duygusal manada da alınganlığımız ön tasarıda olabilir. En ufak bir sıkıntıyı yüreğimizde hissedebiliriz. Böyle bir devrede hayati kararlar vermemek gerekir. Yeni bir adım atma mananında etkin bir vakit dilimi değildir.

17 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında ise İkizler burcunda gerileme alana gelecektir. Bu da ortaklaşa finansal konularda tesirlidir. Başkalarıyla para veya içsel manada bir ilişkimiz varsa, hesabı çok iyi bilmek gerekir. Çok acil kararlar vermekten kaçınılmalıdır.

13 Haziran tarihinde Yay burcunda bir dolunay alana gelecektir. Parasal kazancımızla alakalı konular, yatırımlar gibi emellerle yapılan müzakerelerde belirli bir hassasiyet oluşabilir. İstediğimiz haberleri almakta gecikme yaşanabilir. Bunlar natürel karşılanmalıdır. Borçların ödenmesi veya alacakların tahsili ile ilgili biraz sıkıntılı olabilir.

21 Haziran tarihinde Güneş burcunuzla uyumlu bir görünüm yapıyor. Değerlere sahip çıkmak ile ilgili tesirli bir Güneş geçişidir. 27 Haziran’da ise aynı alanda, aynı konular üzerinde bir yeni ay oluşuyor. Ama geri hareket devam ettiği için, bu dönemde ilişkide bulunduğumuz kişileri ve beklentileri şuurlu bir şekilde ele almak gerekiyor. Verilen sözler tutulmayabilir bunları çok natürel karşılayalım. Bir yolcu düşünüyorsak beklemede kalabilir, bir sonraki aya ertelememiz gerekebilir.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: 4 Haziran tarihini pozitif buluyorum. Partnerinizle romantik bir gece için buyruğunuza amade enerjiniz var. Birbirinizle güzelce anlaşabilirsiniz. Ayrı olarak dışarıda bir yemek yiyebilir, sinemaya gidebilirsiniz. Evde de hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Sevgiliniz veya eşiniz size karşı daha alakalı davranır. Yeni tanışanlar için de haftanın hoş bir günü olarak dikkat çekiyor. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Güvenli değil mi diye bir düşünmemiz gerekiyor.

9-15 Haziran haftası: Tüm burçlar için ehemmiyetli bir haftaya adım atıyoruz. Burada ehemmiyetli olan, yapıcı ve sahiplenici şekilde hareket edilmesidir. Temeli sağlam olan beraberliklerin güçlenmesi olasıyken, ihtilaf yaşayan çiftlerin aralarındaki gerilim artabilir. Yanlış ve doğru olanların kefede tartıma vakitidir. Şahsi farklılıkları, bir bütünün yarısıyız şeklinde ele alabilirseniz, almaya gönüllüyseniz, problemleri düzeltilmesi şart olan unsurlar olarak görebilirseniz bu haftayı güçlenmiş bir şekilde bitirirsiniz. Karşılıklı inatlaşmalar, daimi bir şeyleri kurcalanması stres yaratıcıdır ve bir işe de yaramaz.

16-22 Haziran haftası: 18 Haziran tarihindeki görünüm, ilişkimizde huzur ve güvenin yükselmesini ve aramızdaki meseleleri ılımlı bir şekilde ele almamızı sağlayacaktır. 21 Haziran tarihinde Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek. Birbirimizin görüşlerine saygı duymamız ve ailevi değerlerine, aradaki farklılıklara ılımlı bir şekilde yaşlaşmamız gerekecek. Daha çok bağlanacağız, sevdiklerimizi savunacağız. Onların yanında olmak isteyeceğiz.

23-29 Haziran haftası: Bu haftanın en etkin tarihi 29 Haziran. Bir yanıyla bizi deşarj olan, olumlu istikamette güven duymamızı sağlayan gelişmeler, diğer taraftan ilişkimizde hala yerli yerine oturmayan iletişim meseleleri yeniden kendini anımsadacak. Kafamız karışacak. Gönlümüz sürdürmekten yana ancak bu balanssız aitin canımızı bir hayli sıktığı da aşikar.

İŞ VE KARİYER

2-8 Haziran haftası: 6 Haziran tarihi bu haftanın iş konularında tesirli tarihidir. Hem mali konuları hem de ortaklıkları birebir ilgilendiren sorunlar üzerinde durabilirsiniz. İş sözleşmenize uymayan işlerde bulunmanız istendiğinde buna itiraz edebilirsiniz. Serbest çalışanlar için bu hafta mali konular önem taşıyor. Baskı altında kalmak size göre değil. İş ortamındaki zorluklar, sıhhatiniz tümüyle değerli sizin için. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Güvenli ve garantili olmayan bir yerde çalışmak istemezsiniz. İş mananında çok olumlu bir hafta diyemeyiz. Sanat, sıhhat, mistik alanda çalışanlar için 6 Haziran tarihi aktif ve başarılı geçebilir. Operasyon olacaksanız, sağlık kurumu, ödeme şartları ve doktorunuzu iyi seçiniz. Özel sağlık sigortanızın ödemelerini savsaklamayınız. Kontrollerinizi geciktirmeyiniz.

9-15 Haziran haftası: Bu hafta iş ortaklığı ve sözleşmeli çalışanlar açısından dikkate değerdir. Bir müddet önce işe başladıysanız ve başarılı bir grafik çizdiyseniz işverenleriniz sizinle çalışma şartları ve para konusunda görüşebilirler. Şayet problemli bir işiniz varsa veya başka bir tasarınız varsa, işiniz sizi tatmin etmiyorsa ayrılmaya kalkışabilirsiniz. Ancak Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Eğitim ve yeni projeler, işler ile ilgili çok iyi düşünelim. 13 Haziran tarihi bu manadaki gelişmeleri işaret ettiğinden dikkatli olmamız gerekiyor.

16-22 Haziran haftası: Kariyer hayatımızı ilgilendiren her konuda bilgi ve deneyimlerimiz önem taşıyacak. Şayet bir alanda tecrübemiz yoksa, yetersiz bir donanıma sahipsek, okuyacağız, araştıracağız ve kendimizi geliştireceğiz. Güven içinde yaşamak yerine ve yarınlarımız için daha dikkatli seçimlerde bulunacağız. Akademi ve işe girme imtihanları bu dönemde önem taşıyacak.

23-29 Haziran haftası: Görüş yapımıza uymayan insanlarla aramızda uyum meselesi yaşanabilir. Bu haftanın en ehemmiyetli tarihi 25 Haziran. Hem birileriyle uzlaşmakta güçlük çekebiliriz hem de baskı altında kaldığımızda ani kararlar verebiliriz. Aklımız başımızda olmalı. Akademi veya işle alakalı seçeneklerin çok dikkatli şekilde yapılması gerekli. Zira bir yandan okuyup bir yandan çalışabiliriz. Şu andaki mevcut işimizi sonlandırmayı düşünebiliriz.

PARA

2-8 Haziran haftası: Mali manada çok da pozitif veya aktif bir hafta değil. Ortaklaşa yapılan işlere dikkat edelim. Bir de günü gecikmiş borçlarımızı ödeyelim. Sıhhatimizle alakalı laboratuvar tetkikleri için bir miktar para ayırabiliriz. Aybaşı olması nedeniyle diğer burçlar gibi ödemelerimizi yapabiliriz.

9-15 Haziran haftası: Bu haftanın en tesirli görünümleri 9 ve 13 Haziran tarihlerinde oluşacak. Mali konularda bilhassa Yay burcundaki Dolunay ehemmiyet arz ediyor. Şahsi veya ortaklaşa kazançlar mananında finansal vaziyetimize gerçekçi bir şekilde incelememiz gerekli. Ne gibi zorlanmalar yaşanır, bunları 13 Haziran tarihinden önce bütçemizi, mali konuları, ortaklıkları, alacak ve borçlarımızı tetkik ederek belirleyebiliriz. Parayı hayatın merkezine koyan veya tam tersine daimi harcayan hiç düşünmeyen biriysek, tabii ki bu Dolunay bizi sıkıntının işaretçisi olabilir.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. Müracaatlarımız beklemeye alınabilir, geçmiş borçların ödenmesi gerekebilir. Bir yavaşlama alana gelir. Hesap hataları yapmamak için dikkatli olmakta fayda vardır. Aldığımız bir kredi, geri hareket sonrası ödemelerde zorlayabilir. Ticari anlaşmalarda dikkatli olmalı, yarar-zarar hesabı kesinlikle iyi hesaplanmalı hem de beklemede kalınmalıdır.

23-29 Haziran haftası: Mali konularda dikkatli olmamız gereken bir haftaya adım atıyoruz. Gayet akilane hareket edelim. Ortaklaşa kazançlarımızı bir daha gözden geçirelim. Banka ödemeleri, iletişimle alakalı harcamalar, ödenecekler, kredi kartı kullanımlarında çok dikkatli olalım. Zira mevcut işimizle alakalı bir mesele yaşarsak ve bu beklemediğimiz bir vaziyet yüzünden olursa, zor vaziyette kalmayalım.

Haziran Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-14-18-19-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-16-22-23-30
Aşkta En Bahtlı Günler : 18-19
Parasal Açıdan Bahtlı Günler : 12
Yeniay : 9-10-11
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay manası taşır. Şuurlu istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji manası taşır)
Dolunay : 22-23-24
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay manası taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.