Haziran ayı burç yorumları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TERAZİ

HAZİRAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Bu ay tüm burçlar için Merkür geri hareketinin son derece tesirli olduğu bir vakit dilimidir. İki ayrı burç üzerinde oluşacaktır.

7-17 Haziran tarihleri arasında kariyer hayatınızla alakalı konular üzerinde kesinlikle şuurlu bir şekilde gözden geçirmeye ihtiyacınız vardır. Değerlerimiz ve fikirlerimiz üzerinde bir hayli hassas ve subjektif düşünüyoruz. Ama koşulların da çok iyi biçimde farkında olmamız gereklidir. Benim tavsiyem, geri hareketi bir onarım süreci olarak görmeniz ve iş hayatınızla alakalı konularda biraz daha sakin düşünmede bulunmanız.

17 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında ise, şehir dışı yolculuklar olabilir. Tasarımız böyle bir döneme eşit geldiğinde aceleyle karar vermemek gerekir. Tanıdığımız kişilerle irtibatımız daha fazla olacaktır. Güven duygusu burada ehemmiyetlidir. İş, eğitim, yerleşim yeriyle alakalı konularda da hesabı kesinlikle iyi bilmek gerekir.

13 Haziran tarihinde Yay burcunda bir dolunay alana gelecektir. Bu dolunay bilhassa yakın etrafımızla alakalı konular üzerinde tesirlidir. Tanıdığımız kişilerle alakalı tez hareket etmek isteyeceğiz, duygularımız çoğu kez mübalağalı olabilir. Ancak bu sürecin en ehemmiyetli tesiri iletişimde kutuplaşmanın önüne geçmektir. Tesir-reaksiyon şeklindeki davranışlara fırsat vermemek gerekiyor. Dolunay mali konularda da son derece ehemmiyetlidir. Yatırım konularını iyi tartmakta fayda görüyorum.

21 Haziran tarihinde Güneş Yengeç burcunda ilerleyecektir. Hemen peşinden 27 Haziran günü yeni ay oluşacak. Yeni ay, Merkür geri hareketine rastladığı için bizim de çalışma hayatımızla alakalı konularda, ailevi mevzularda, görev alanımızla alakalı konularda şuurlu bir şekilde vaziyete bakmak gereklidir. Hassas düşünebiliriz ancak iletişimsel manada bir gerginlik yaratacaksa başkalarını da dinlemekte fayda vardır.

AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: 6 Haziran tarihi yeni bir yakınlaşmanın işaretçisi. Bu kişiyle yazışarak, telefonlaşarak paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Bir araya gelebilirsiniz. Evlilik tarzı konularda tam olarak güvenmemiz zor olabilir. İlişkimiz devam ediyorsa, partnerimizle bu tarihte bir takım problemler üzerinde konuşabiliriz. Fikir paylaşımında bulunabiliriz. Birbiriniz üzerinde baskı kurmadan, özgürlüklerinize saygı duyarak iletişimin ehemmiyeti büyük. Kısa geziler hoşunuza gidecektir. Ama Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Bu aradaki süreçte güven olgusunu kesinlikle ön tasarıda tutalım.

9-15 Haziran haftası: Tüm burçlar olarak zorlayıcı bir haftaya adım atıyoruz. Evvela ailevi ilişkilerde veya iç dünyanızda yaşanan bazı problemleri büyüterek içinden çıkılmaz hale getirmemek gerekli. Tersine beraber çözüm bulunmalı, bu krizler aşılmalıdır. Bu hafta finansal iletişim veya bazı sebeplerle beraberliklerde meseleler çıkabilir. Sadakat, güven, sevgi ve huzur ilkesine dayalı olmayan aile veya ilişki birliği bozulabilir. Dikkatli olmakta fayda var. Dolunay, uzak yakın akrabalarla olan meseleler, eğitim veya ticari konularda yaşanan sıkıntılar, fikirsel anlaşmazlıkların ortaya çıkabileceği vakiti gösteriyor. Oysaki bu Dolunayda kardeşler, aile, akraba ve eş ile olan problemlere eğilip güzelce anlaşmaya çalışılsa pürüzler ortadan kalkabilir.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. Sizler bu süreçte tanıştığınız insanlar ile ilgili hemen karar vermeyiniz. Tanımaya, bilgilenmeye, araştırmaya ehemmiyet vererek, görüşlerini, tavırlarını, fikirlerini dikkatli inceleyerek tespitte bulunmaya çalışınız. Kimdir, neyin nesidir bir bakalım. Hayatı ele alış şekli, ahlaki anlayış, aile yapısı, anane ve görenekler ve dil farklılıklarına itibar edelim.

23-29 Haziran haftası: İlişkilerde test haftası diyebiliriz. Görünümlerin bir çoğu, ilişkisine renk katabilen, arkadaşlık istikametini besleyen, birbirine baskı uygulamayan çiftlerin bu testi geçeceğini gösteriyor. İlişkisi olmayanlar için mesele görmüyorum. Zira karşı cinsle olan irtibatlarda kişiler birbirlerini enteresan bularak arkadaşlık yapabilirler. Problemli çiftler açısından sen ve ben balansının her an bozulması olası. Venüs bu hafta ikizlerde seyrine başlıyor. Kolayca arkadaşlık kurabiliriz, daha önceki ilişkime geri mi dönsem yoksa yeni biriyle olsam diye düşüneceğiz. Merkür gerilediği için, bize düşen gerçekçi olmak.

İŞ VE KARİYER

2-8 Haziran haftası: Çalışma hayatınızı, sıhhatinizi ilgilendiren konularda pek huzurlu değilsiniz. Ortamdaki kişilerin ne yaptığını bilmeyen halleri bazen canınızı sıkabilir. Şayet mesleğiniz sanatsal, evcil hayvanların bakımı, makyaj, masaj ve insanların sorunlarına psikolojik destek olmak emelli bir alanda ise, 4 Haziran tarihi pozitif gözüküyor. Şu sıralarda Mars burcunuzda ilerlediği için sizi bir manada destekliyor ancak tam olarak tatmin değilsiniz. Bazen dar bir alanda, belli kişilere hizmet vermenin sıkıntısını yaşamaktasınız. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileme hareketinde olacak. İş konularında hemen karar vermemek, garantiyi önem vermek lazım.

9-15 Haziran haftası: İş hayatımızla alakalı konularda 13 Haziran tarihi diğer alanlarda olduğu gibi önemli gözüküyor. Ve bir hayli problemin altında yatan sebeplere baktığımızda, aile ve parasal konular, güven olgusu çok önemli. Yay burcunda oluşacak Dolunay, kiminle olursa olsun bir konuyu mantıklı bir şekilde ele almadan, ben bilirim tarzı konuşmamak gerektiğini gösteriyor. Bu haftaki görünümler hanedeki anlaşmazlıkları tetikleyici veya verilen kararların hem mali hem de iş istikametinde ele alınması gerektiğini gösteriyor. Sıhhat yeniden önemini savunuyor.

16-22 Haziran haftası: 18 Haziran tarihindeki görünüm ve hemen peşinden 21 Haziran Güneş-Yengeç burcu geçişi iş hayatında çıkarların, insanların birbiriyle olan ilişkilerinin, parasal ve içsel manadaki garantimizin daha fazla önem vermesini sağlıyor. Yalnızca iş ile hudutlu kalmayıp çalıştığımız sektörün piyasadaki yeri, soluk aldığımız dünyayı her şeyi derinlikli gözden geçiriyoruz. Güvence istiyoruz, huzur bulmak istiyoruz ve yarınlarımızı bilmekten yanayız.

23-29 Haziran haftası: Venüs-İkizler burcunda seyrine başlıyor. Ekip halinde iki proje üzerinde yapılan çalışmalar, hem okumak hem bir işe girmek, iletişime dayalı işler, kültürel etkinlikler ön tasarıda olacak. Genelde iki ayrı işte koşturacağız. Ancak bir hazırlık süreci gibi değerlendirmeliyiz. Zira Merkür geri hareketi devam ediyor. Uyumlu olmak lazım. Şayet yaptığımız iş, insanlarla yüz yüze olmamızı gerektiriyorsa, başkalarının fikirlerine saygı duyacağız. Yeniay-Yengeç burcunda oluşacak. Mesleksel alanda çok kırılgan olmamak, kendinden emin bir duruşla işimize sarılmak gerekiyor.

PARA

2-8 Haziran haftası: Mali konularda açıkçası çok olumlu bir akışı olan haftada değiliz. Aybaşı oluşu hepimizin aylıklarını aldığı bir zamandır. İşte bu tarz gelir mevzubahis. Mesaiye kaldıysanız ufak bir miktar ödeme alırsınız. Borçlarınızı ödersiniz ve gereksinimlerinizi karşılaşırsınız. Günü birlik yapılan işlerden komisyon veya ufak miktarlarda elinize para geçebilir. Sıhhat giderlerinizi karşılarsınız.

9-15 Haziran haftası: Parasal konularda da bir hayli tesirli haftaya adım atıyoruz. 9 Haziran tarihinde ailenizle aranızda bir mal taksimiyle alakalı konuşmalar geçebilir. Taşınma veya etraf değişimi yaşanabilir. Aileniz veya sizin sıhhatiyle alakalı konular gündeme gelebilir. Kalıt, paylı olan paralar veya hukuki konular üzerinde durulabilir. Bütün bu mevzular mantıklı bir şekilde ele alınmalıdır. Aceleye getirilmemeli, çatışmalara, ikilemlere karşı dikkatli olunmalıdır.

16-22 Haziran haftası: Bu hafta ortaklaşa kazancımız üzerinde duracağız. İşimizden ele geçirdiğimiz gelir veya elimize geçen miktarla geçinebiliyor muyuz yoksa dış desteklere ihtiyacımız oluyor mu? Yetersiz olanaklar, düşük kazanç tabii olarak insanı rahatsız edebilir. Araştıracağız, soruşturacağız, başka işler düşüneceğiz. Ancak Merkür geri hareket döneminde ani kararlar vermeyeceğiz.

23-29 Haziran haftası: Parasal manada iki ayrı işten gelir ele geçirmek istikametinde teşebbüslerimiz olabilir. Ancak gelir-gider balansını de iyi muhafaza etmek lazım. Harcamalar artabilir.

Haziran Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-16-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 1-14-20-21-27-28
Aşkta En Talihli Günler : 16
Parasal Açıdan Talihli Günler : 10
Yeniay : 7-8-9
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay manası taşır. Şuurlu istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji manası taşır)
Dolunay : 20-21-22
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay manası taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.