Haziran ayı burç yorumları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ASLAN

HAZİRAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Bu ayın en ehemmiyetli olgusu Merkür’ün geri hareketidir. İki ayrı burçta gerçekleşiyor. 7-17 Haziran tarihleri arasında iç dünyamızda hassasiyet yoğun olabilir. Ailevi konular, şahsi problemler üzerinde içe yönelme mevzubahis olabilir. Her şeyi hassasiyet ile ele alabiliriz. Kuvvetli sezgilere rağmen alınganlık görülebilir. Kendinize güven hissiyatı verici ritüellere yönelmenizi öneriyorum.

İkinci geri hareket 17 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında olacaktır. Bu da bilhassa hedeflerle alakalı konularda ve sosyal ilişkilerde ehemmiyet taşır. Etrafla olan bağlantıda durgunluk oluşabilir. Yeni iş teşebbüsü veya bir proje iddia etmek istiyorsak, kişisel manada da ilişki içerisindeysek, ortam koşullarına ve kişilere fazlasıyla dikkat etmeliyiz. Yolculuklar ve eğitim konularında da hesabı son derece iyi bilmek gereklidir.

13 Haziran tarihinde Yay burcunda bir dolunay oluyor. Bu dolunay, aşk hayatı, aile problemleri, hayat aktiviteleri ile ilgili hassasiyet göstermeye sebep olabilir. Mübalağalı hareketler, fanatik söylemler burada da görülebilir. Aşk hayatıyla alakalı konularda partnerin içinde bulunduğu konular bizim de keyifsiz olmamıza sebep olabilir.

21 Haziran tarihinde Güneş Yengeç burcunda ilerlemeye başlıyor ve 27 Haziran’da yeni ay oluşacak. Bu dönem ailevi sorunları özellikle ilgilendiriyor. Biz de geri tasarıda ailemizle alakalı konuları kesinlikle gözden geçirmeliyiz. Beklemede kalmamızda fayda vardır. İç dünyamızda bizi rahatsız eden, saklı gizli vaziyetleri çok şuurlu şekilde ele almamızda yarar gördüğümüz bir vakit dilimindeyiz. Günlük rutin işlere yönelmek, çok fazla zorlanmamak, dışarıdan gelecek bir reaksiyon karşısında karşı bir davranışla kutuplaşmamak ve şuurlu olmak şart olan bir aydır.

AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: 6 Haziran tarihinde aşk hayatımızla alakalı konularda pozitif, Güneş-İkizler burcunda, gezip görmek, konuşmak, irtibat kurmak, fikirlerimizi paylaşmak, kısa geziler, yaz tatili için tasarılamalarda bulunmak isteyebiliriz. Ancak Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Ertelemeler olabilir.

9-15 Haziran haftası: Bu haftaki görünümler ve Dolunay, tüm burçlar için dikkat edilmesi gereken noktaların işaretçisidir. Aşk açısından ben çok da zorlayıcı bulmuyorum. Aksine bir tanışmanın, fikirsel manada anlaşmanın, bir arkadaşlığın, aşkta hayatın mananını fark edeceğiniz bir aitin belirleyicisi olabilir. Devam eden birliktelikte sathi düşünmeyip, birbirinizin düşüncelerine saygı duyuyorsanız pekala güzel bir hafta geçirebilir. İş ve parasal konularda ise dikkatli olmak gerekiyor.

16-22 Haziran haftası: 21 Haziran tarihinde Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek ve sizler ailevi konular, duygusal yaşam, tinsel gelişim, güven duygusu, hayatın içinde yaşanan her türlü gelişimi sıhhatli bir şekilde tertip etmek, randımanlı hale getirmek istikametinde ele almalısınız. Savunduğumuz ne olursa olsun, ilk olarak bizim kendimizle olan temasımız değerlidir. Siz kendi içinizde daimi bir şeyleri dert ediniyor, kimseyle paylaşmıyor ve içinize atıyorsanız, bu tarih bakımından evham ve kaygılarınız artar. Onun için lütfen ruhunuzu serbest bırakın, geçmişi deşmeyin, hassasiyetin dozunu iyi ayarlayın, akışta kalın.

23-29 Haziran haftası: 23 Haziran tarihindeki Venüs-İkizler geçişi aitiz başta olmak üzere arkadaşlıklar, sosyal hayat, kariyer yaşamı gibi geniş alanda kolayca istikamet değiştirmenize kapı aralayabilir. Biriyle beraberliğiniz sürerken, diğer bir kişi de alakanızı çekebilir. Ancak bu geçici bir arkadaşlık, yazışmak, konuşmak mananındadır. Bu dönemde Merkür gerilediği için, şahsi manadaki kararlarımızı kesinlikle akilane ele almamız gerekli. Günü birlik arkadaşlıklar tamam ancak uzun müddetli bir ilişki için mevcut enerjiler çok pozitif değil.

İŞ VE KARİYER

2-8 Haziran haftası: Haftanın başında iş hayatımızda paylaşımların, güven unsurunun ve işteki huzurun ehemmiyeti büyük. Parasal ve içsel manada kendimizi rahat hissetmekten yanayız. Sanat, sıhhat, mistik konularla yakından ilgileniriz. İşin stresini üzerimizden atabileceğimiz aktivitelerde bulunuruz. Bilgilenmeyi önem veririz. Çeşitli seminerlere katılırız, kurs görürüz. İnsan ilişkilerine, iletişime dayalı alanlarda çalışanlar için de pozitif enerjiler mevcut. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. İletişimde yavaşlama, içsel gözlem, ailevi konular, duygusal mevzular üzerinde hassas olacağız.

9-15 Haziran haftası: 9 Haziran tarihinde kariyer hayatınızla alakalı konular üzerinde geleceğinizi garanti altına almak emelli düşüneceksiniz. Şu andaki mevcut işiniz size bunu sağlamıyorsa, çok fazla yorulup, bir de iş ilişkilerinde problemler oluşuyorsa tabii ki biraz dikkat edeceğiz. 13 Haziran tarihi ise çok ehemmiyetli. Zira işimizden ele geçirdiğimiz gelir, bir aile kurmaya veya ailemizi geçindirmeye yetişmiyorsa canımız bir hayli sıkılabilir. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Bir yandan huzur ve güven ararken diğer taraftan sorumluluklarımız bizi sıkıştırır. İş müzakereleri veya bağlantılarında çok iyi düşünmemiz gerekir. Sıkı çalışma, yoğunluk sağlığımızı zorlayabilir.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek.Sizler de hedeflerinizi tekrar mantıklı bir şekilde ve dağılmadan gözden geçiriniz. Önceden verilmiş kararlarınızı ele alarak, olur ve olmazlarını saptamaya çalışınız. Emeliniz hangi alanda ilerlemekse ona göre bilgi edinmeye çalışınız. İşinizle alakalı ani kararlar vermeyiniz. Huzur ve emniyetiniz, parasal ve içsel açıdan vaziyetiniz tatmin edici mi? Buna bir bakınız.

23-29 Haziran haftası: Venüs 23 Haziran tarihinde İkizler burcunda ilerleyecek. Bir yandan da Merkür geri hareketi devam ediyor. İş mananında bir hayli kişiyle bir araya gelebiliriz. Müzakereler, toplantılar, hızlılık, etkinlik yoğundur. Ama kalıcı tarzda kararlar alınmaz. Belli bir tarihe kadar devam eder. Bu tarihte size geri dönülür. 25 Haziran tarihinde hem başkalarıyla uyumlu olmak hem de kendi istediğiniz işleri yapmak gerginlik yaratabilir. Birileri buna itiraz edebilir, sizin de işinize pek gelmediğinde karşı çıkabilirsiniz. Ekiple hareket etmek size güç kazandırır.

PARA

2-8 Haziran haftası: Maddi konularda mesleği sanat, mistik, yazı, edebiyat, danışmanlık, yaşam koçluğu gibi olanlar için enerjiler parasal manada destekleyicidir. Ancak Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Yatırımda bulunmak, borçlanmak, kredi çekmek gibi mevzularda dikkatli olmakta fayda vardır. Ortaklaşa işlerde para hesabını iyi yapınız. Ödemelerinizi de bu hafta geciktirmeyiniz.

9-15 Haziran haftası: Parasal konular tabii ki işimize bağlı olduğu için, bu haftaki görünümler altında şayet bir mesele alana gelirse parasal manada da bizi etkileyici olur. genelde aileyle alakalı bir parasal konu bu hafta epeyce gündemi işgal eder. Mal paylaşımı, satış-alış, yatırım, borçlarımız gibi geniş alanda akilane hesaplamalarda bulunmak gerekli. İlerisi hesabına güven verir mi ya da bizi sıkıştırıcı olabilir mi diyerek düşünmek gerekiyor.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. Mali işlerinizi, hesaplarınızı, alacaklarınızı ve kazanç konularını dikkatli bir şekilde gözden geçirmekte yarar var. Parasal hiçbir mevzuda, ani karar vermeyiniz. Riziko altına girmeyiniz.

23-29 Haziran haftası: Maddi konularda iki yönlü enerji söz konusu. 29 Haziran tarihinde öncelikle hiç kafanızı karıştırmadan maddi konularda akıllıca bir çözümleme koşul. Kaygan bir taban üzerindeyiz. Mali manada bir belirsizliğe adım atmamak lazım. Hele ki ortaklaşa kazançlarda, yatırım konularında, mutlaka iyi bir hesaplama şart.

Haziran Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-20-21-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 10-16-22-23
Aşkta En Talihli Günler : 12
Parasal Açıdan Talihli Günler : 5-6
Yeniay : 2-3-4-29-30
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay manası taşır. Şuurlu istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji manası taşır)
Dolunay : 15-16-17
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay manası taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.