Haziran ayı burç yorumları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

YENGEÇ

HAZİRAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Haziran ayının tümünde Merkür geri hareketi tesirli olacaktır. Bilhassa 7 – 17 Haziran tarihleri arasında hassasiyet bir hayli yüksek olabilir. Çevremizdeki insanları, yaşadığımız ülkeyi, düzeni, dünya görüşünü bir hayli sahiplendiğimiz için, dışarıdan gelebilecek reaksiyonlara karşı açıkçası çok fazlasıyla hassas olabiliriz. Bu yüzden de duygusal istikametten rahatsız olacak şekilde hareket etmeye yöneltebilir bizi. Diğer taraftan da bu dönemde bizim için değerli olan hususları, hudutları, iletişimi de gözden geçireceğiz. Bu bir onarım sürecidir.

İkinci hareket ise 17 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Burada biraz gerginlik, dedikodu, sinirlenme, sözel manada kısıtlanma vaziyetleri olabilir. Yanılmamak için ortam koşullarına iyi bakılmalıdır.

13 Haziran tarihinde çalışma hayatıyla alakalı olacak konularda tesirli olacak bir dolunay alana gelir. Genelde Yay burcu dolunaylarında biraz mübalağa var. Kendi ideallerimizi müdafaa etmek, fikirleri biraz abartılı bir şekilde ifade etmek mevzubahis olabilir. Bu dolunayda ileriye dönük amaçlar ve aşk hayatı da ehemmiyet arz ettiğinden, çevremizdeki mevzuları şuurlu bir şekilde ele almamız gerekiyor. Sakin ve ılımlı olalım, abartılı yaklaşımlardan kaçınmaya dikkat edelim.

21 Haziran tarihinde Güneş burcunuz üzerinde ilerlemeye başlıyor. Güneş hayatın merkezidir, canlılık ve yenilenmedir. Yeni ay da her vakit için bir bakıştır, karar verme sürecidir. Ancak geri hareket de olduğu için hayatta önem verdiğiniz değerleri garanti altına almak isteyeceğiz. Dışarıdan bir tesirle karşılaştığımız zaman hemen kendi kabuğumuza çekilme söz konusu olabilir. İletişimi kuvvetli tutabilirsek, konuları daha sakin bir şekilde ele alabilirsek bu ayı pozitif bir şekilde değerlendirebiliriz.

AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: Bu haftayı sevdiğimiz arkadaşlarımızla bir araya gelerek, güzel ortamlarda bulunarak değerlendirebiliriz. Huzur, ılımlı istikametteki paylaşımlar bizi deşarj olucu olacaktır. Genelde çok kalabalık, gürültülü yerleri seçenek etmeyiz. Zira Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde burcunuzda geri hareketine başlıyor. Meseleleri bazen halledilir diyerek geçiştiririz bazen de bir hayli problem aklımıza takılır, bir türlü işin içinden çıkamayız. Bir daha dönüp olan bitene bakalım.

9-15 Haziran haftası: Haftanın ilk tesirli görünümü 9 Haziran tarihinde gerçekleşecek. İlerisi hesabına ilişkimizi ilgilendiren konular üzerinde sakin bir şekilde düşüneceğiz. Partnerin de baskıcı tutumundan kesinlikle kaçınması gerekecek. Herkesle anlaşırken, birbirinizle anlaşamıyor olmak garip değil mi? Haftanın tüm burçlar açısından en tesirli tarihi 13 Haziran. Bu tarihte size zevk veren, deşarj olan, huzurlu kılan kişi ve aktivitelere daha fazla ehemmiyet vermek, hayatı güzel yanlarıyla hissetmek istiyorsunuz. Ancak iş, sıhhat ve ilişki konularında bir mucize gerekli diyeceksiniz. Dolunay, mübalağalı hareketlerin, konuşmaların bir işe yaramayacağını işaret ediyor. Gerginlikler en çok yuva ve ilişki konularında tesirli oluyor.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. Ailevi, yuvanız, çocuklarınız ve duygu dünyanızı ilgilendiren konuları çok fazla irdeleyebilirsiniz. Her mevzuyu iki istikametli düşünür ancak uygulamaya gelince hangisi doğru veya yanlış karıştırabilirsiniz. Zihni manada deşarj olmak için, düşüncelerinizi gerçekçi bir şekilde ele almalısınız. Birilerinin size karşı olduğunu, yanlış düşünceler beslediğini, hakkınızda konuşulduğunu düşünürsünüz. Ancak bunlar doğru veya yanlış mı, yoksa yalnızca sizin bir faraziyeniz mı? Bunları çok iyi incelemek, gözünüzle görmedikçe, kulağınızla duymadıkça inanmamalısınız.

23-29 Haziran haftası: Venüs İkizler burcunda seyrine başlıyor. Hem sathi hem derinlikli bir şekilde ilişkileri gözden geçirmek zor olabilir. Çelişki içinde, hangi şekilde düşünmek gerektiğini bilemezseniz, kendinizi bir hayli yorarsınız. İlk olarak kışkırtmalara, gereksiz konuşmalara, birilerinin dolduruşuna gelerek, daimi olayları deşeleyerek hareket etmeyiniz. İçsel bütünlük çok önemli. Bunun sağlanması için laftan sözden uzak durmalısınız. Çalışmak, bilgilenmek, ilgilendiğiniz alanlarda kendinizi geliştirmek varken, birilerine kafanızı takmayınız. 27 Haziran tarihinde burcunuzda oluşacak Yeniay, kendinize yeni amaçlar belirlemenizi sağlayıcıdır. 29 Haziran tarihinde bilhassa ilişkilerde şuurlu olmakta fayda var.

İŞ VE KARİYER

2-8 Haziran haftası: Bu hafta şahsi manada alakamızı çeken konulara ağırlık verebiliriz. Pozitif paylaşımlarda bulunmak, deşarj olmak, kendimizi güvende hissetmekten hoşlanırız. İş meselelerimiz varsa, bunu bir takım arkadaşlarımızla bir araya gelerek konuşabiliriz. Şayet iş arıyorsak şöyle bir piyasayı araştırırız. İş müzakerelerinde tam olarak kendimizi dile getirmemiz, öne sürmemiz kolay olmasa da, Venüs-Boğa burcunda insanları etkilememizde yardımcı olur. 6 Haziran tarihinde iş problemleri bizi biraz rahatsız eder. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Müzakerelerde hemen karar vermeyelim. Garantiyi önem verelim.

9-15 Haziran haftası: Haftaya aslında olumlu başlıyoruz. Çevremizle olan alışverişimiz, irtibatımız güçlü. Ancak 13 Haziran tarihinde iş konularında, sağlık, ailevi, iş ortaklığı meselelerinde dirençle karşılaşabiliriz. Değerlerimize öyle sıkı sıkıya sarılırız ki, mukaddes kabul ederiz. Fikirlerimizi iş ortamında ve çalıştığımız insanlarla paylaşırken, Dolunay tesiri altında ara ara mübalağa edebiliriz. Müsamahalı davranmakta zorlanırız. Yüzeysel meselelere kafamızı takıp gereksiz detaylarla kendimizi üzeriz. Oysaki enerjimizi hoşlandığımız aktivitelere, arkadaşlarla beraber olmaya, biraz şöyle dışarı çıkıp hava almaya, dövüşten ve negatif insanlardan uzak durmaya versek, bu haftayı rahat geçirmiş oluruz.

16-22 Haziran haftası: 18 Haziran tarihinde, hedeflerinizi ve şahsi manada ortaya koymak istediklerinizi destekleyici, size moral kazandırıcı, iç dünyanızda güveni sağlayıcı pozitif bir görünüm var. Huzur ve emniyet, çevrenizdeki insanların davranışları, kendinizi iyi hissetmenizde yardımcıdır. Güneş burcunuzda ilerlemeye başlıyor. Sizin değer verdiğiniz, savunduğunuz, sakındığınız her şey iki misli ehemmiyetli hale geliyor. Merkür geri hareketi, sizi biraz yorabilir. Hem huzur arayıp hem de kendi kendinizi huzursuz ederseniz kafanızı karıştırmış olursunuz.

23-29 Haziran haftası: 25 Haziran tarihinde hane-iş arasındaki balansın bozulmasına, gerginliklere, çıkışlara ve saldırgan tarzda hareketlere karşı çok dikkatli olmak gerekiyor. Bir yandan her şeyi balansta tutacağım diye çabalarken diğer taraftan reaksiyon göstermek, birilerinin dolduruşuna gelerek kararlar vermek çok yanlış olur. 29 Haziran özellikle, işlerinize, emelinize, kendi içinizdeki bütünlüğe önem veriniz. Hususi hayatınıza dikkat ediniz. Kendinize sahip çıktığınız sürece kimsenin sizi kışkırtması olası olmaz. Saklı gizli işlerden kaçınınız.

PARA

2-8 Haziran haftası: Parasal konularda biraz dikkat etmekte fayda var. Hesap dışı ödemeler, gelir-gider balanssızlığına sıkılırız. Ancak sosyal hayattaki güzel paylaşımlarla kendimizi mutlu edebileceğimiz enerjilerimiz var. Bunlar biraz olsun kafamızı dağıtmamızı yardımcı olacaktır.

9-15 Haziran haftası: Parasal konularda da dikkatimizi çekebilecek bir haftaya adım atıyoruz. Kazanç hanemizin yöneticisi Güneş hala ikizler burcunda ilerlemekte ve natürel olarak biz de gereksiz giderler veya dalgalanmalar yaşıyoruz. İş mananında meselelerimiz olduğu için, pek de açılmamakta fayda var. 13 Haziran tarihindeki Dolunay, hesabı bilmek gerektiğini gösteriyor. Sizin biraz da paranıza sahip çıkmanızda fayda var. Maddeci biri değilsiniz ama bazen hesabı bir hayli şaşıyorsunuz. Sevdiklerinize olan düşkünlüğünüz de bunda tesirli oluyor.

16-22 Haziran haftası: Güneş, 21 Haziran bakımından burcunuzda ilerleyecek. Mali konular üzerinde çok daha fazla duracaksınız. Rizikodan uzak, güven içinde yaşamak arzunuz yükselecek. Değerlendirme yaparken para ölçüt haline gelecektir. Şayet mali gücünüz yüksekse, kendinizi çok daha huzurlu hissedersiniz. Yetersiz ise, kaygılanırsınız.

23-29 Haziran haftası: 27 Haziran tarihinde burcunuzda oluşacak Yeniay, parasal konularda teminat sağlayan işlere yönelmenizi, üretmek ve aile bütçesine katkıda bulunmak emelli kararları işaret ediyor. Disiplinli olmak, araştırmak, yaratıcı düşünmek gerekiyor.

Haziran Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-18-19-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-14-20-21
Aşkta En Bahtlı Günler : 10
Parasal Açıdan Bahtlı Günler : 2-3-30
Yeniay : 1-2-27-28-29
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay manası taşır. Şuurlu istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji manası taşır)
Dolunay : 13-14-15
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay manası taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.