Haziran ayı burç yorumları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BALIK

HAZİRAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Merkür geri hareketi tüm ay süresince tesirli olacaktır, iki ayrı burçta gerçekleşecektir. İlk dilim 7-17 Haziran tarihleri arasındadır. Bu dönemde değerlerimiz, değer verdiğimiz olguları sakınıp gizleriz. Dışarıdan gelecek reaksiyonlara karşı duyarlıyız. Refleksler hareketlerde bulunabilir, subjektif düşünebiliriz. Ancak unutmayalım ki bu tüm burçlar için geçerlidir. Aşk hayatımızla alakalı sorunlarda, geçmişe dönük konuların tekrar gündeme gelmesi olasıdır. Böyle vaziyetlerde hemen karar vermemek, son bir netice beklemek yanlış olabilir. Anlayışın, ılımlılığın, sahiplenmenin ehemmiyetli olduğu bir vakit dilimidir.

17 Haziran – 1 Temmuz tarihlerinde ise Merkür İkizler burcuna doğru gerileyecektir. Bu dönemde de ailevi iletişimin ehemmiyeti son derece kıymetlidir. Kafamızın içinde kimi sorunlar bizi zorluyorsa, farklılık katma arzumuz engellenebilir. Bu duraksamada yarım kalan işlerimizi yapabiliriz.

13 Haziran tarihinde dolunay Yay burcunda oluşacak. Kariyer hayatımızı ilgilendirir. Bilhassa bu dolunayda belirli bir karar almak ve bunu uygulamak isteyebiliriz. Ancak bunun da gözden geçirilmesi gerekiyor. Çalışma ve kariyerde sorumluluklarımızı kesinlikle gözden geçirelim, ani kararlar vermeyelim. Bu dolunayda mübalağalı düşünebiliriz, duygularımız bizi bazen yanıltabilir. Koşullara göre bu kutuplaşmaların öne geçilmesi gerekiyor.

21 Haziran tarihinde Güneş Yengeç burcunda seyrine başlıyor ve 27 Haziran’da yeni ay oluşuyor. Bu yeni ayda problemleri yeni bir opsiyonla ele almak gerekir. Her vaziyeti kendi bakış açımızla ele almamız yerine daha hoşgörülü, ılımlı ve akilane bakmak gerekir. Başka yerlere yerleşim, iletişim gibi konularda sakin olmakta ve bilgilenmekte yarar vardır.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: Hafta boyunca pozitif manada denilebilecek tek tarihi 4 Haziran. Yakın etraf ilişkileri ve sağlam arkadaşlıklar kurabilme istikametinden de bu tarih faydalıdır. Sevginizi duruşunuz, emin tavırlarınız, mübalağa etmeden, sakin ve ılımlı şekilde sözcükleri seçişiniz karşınızdaki kişiyi etkileyicidir. Bu tarihte romantik karşılaşmalar, jestler, fanteziler ön tasarıdadır. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Bu tarihler arasında ilişki sorunlarına odaklanmalı, güven unsurunu göz ardı etmeden düşünmeliyiz.

9-15 Haziran haftası: Tüm burçlar açısından etkin görünümlere hane sahipliği yapan bir haftaya adım atıyoruz. 9 Haziran tarihinde parasal ve içsel manada güven duygunuz yerindedir. Hayattan, ilişkilerden, arkadaşlıklardan hoşlanırsınız. Uyum ve güzelliği fazlasıyla önem verirsiniz. Etrafınızdaki kişiler de sizin emin ve dürüst bir kişi olduğunuzu düşünürler. Venüs-Boğa burcunda sizi destekleyicidir. Ancak Merkür geri hareketinde, dikkatli düşünmek gerekiyor.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. Yeni başlayan veya uzun müddettir devam eden ilişkilerde, evliliklerde iletişimin tekrar gözden geçirilme vakitidir. Bir hanede huzur son derece ehemmiyetlidir. Birbirinizden değişik düşünüyor olabilirsiniz. Ancak çatışarak, dinlemeyerek, konuşmasını bilmeyerek nasıl mesut olabilirsiniz? 1Temmuz tarihine kadar bilhassa evli ve çocuk sahibi olan çiftlerin, daha dikkatli olmaları, iyi bir örnek oluşturmaya çaba etmeleri gerekli. Beraber yaşamak isteyenler de, çabuk olmamalı, ortak hayatın artı ve eksilerini gerçekçi bir şekilde gözden geçirmelidirler.

23-29 Haziran haftası: Kendi dünyamızda, evimiz içinde beraber olduğumuz kişiyle konuşmaya, onu anlamaya ve kendimizi de dile getirmeye çalışacağız. Kendi fikrimizi önem vereceğiz. Ailemizle bir araya geleceğiz. Onlarla ortaklaşa bir konu üzerinde duracağız. Merkür de geri harekette olduğundan, bu sohbetler hep aynı sorun üzerinde yoğunlaşabilir.

İŞ VE KARİYER

2-8 Haziran haftası: Bu hafta iş teşebbüsleri mananında 4 Haziran tarihinde olumlu bir enerji var. Yaratıcı tarzda çalışan, sanatla uğraşan, yayıncılık, edebiyat, ev, emlak, mistik konularda uğraşanlar için olumlu buluyorum. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Bu müddet içinde yeni bir tasarılama yapmamalı, yarım kalan işlerimizi bitirmeye ehemmiyet vermeliyiz.

9-15 Haziran haftası: 13 Haziran tarihindeki Dolunay kariyer hayatınızla alakalı konular üzerinde birebir tesirli olup, yanlış bir karar vermemek için ilk olarak enine boyuna düşünmeniz gerektiğini işaret eder. Gerçekçi olmak ve mübalağa etmemek gerekir. Dış dünya ile ev arasındaki balansın mutlaka sağlanması gerekir. Şayet tek başına yaşıyor ve mücadele veriyorsanız, tabii ki bu balansı kurmak kolaylaşır. Ancak aileniz veya eşinizle yaşıyorsanız ve bir karar vermek istiyorsanız, geri hareket döneminde olduğumuzu unutmayalım.

16-22 Haziran haftası: 18 Haziran tarihinde hoş bir görünüm var. Kariyer hayatımızla alakalı konularda veya bu tarihteki işlerimizi huzurla yapmamızı sağlıyor. İnsanlarla ilişkimiz gayet kuvvetli, fikirlerimiz gayet yaratıcı ve gün boyu kendimizi güvende hissedeceğiz. 21 Haziran tarihinde Güneş-Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Çalışma hayatımızla alakalı hususlarda bize faydalı olacaktır. İşimizi sahipleniriz. Bilgimizi geliştiririz. Hobilerimizle ilgileniriz.

23-29 Haziran haftası: Yeniay 23 Haziran tarihinde Yengeç burcunda oluşacak. Çalışma hayatımızda hem öncülük gücümüzü sergilemek hem de garantimizi sağlamak üzere kararlar alacağız. İnsanların en saklı sırlarına ışık tutarak, onları hayata kazandırıcı çalışmalar bizi çekiyor. Bazen bir yazı bazen değişik bir yolla onlara erişeceğiz.

PARA

2-8 Haziran haftası: Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Bu hafta destekleyici görünümler var. Bir miktar kazanç sağlayabilir. Deşarj olur. Ancak gölgeli günleriyle beraber ayın başı bakımından yapılan işlerde garantiyi önem verelim.

9-15 Haziran haftası: Parasal konular üzerinde ve ortaklaşa kazançlar mananında, legal davalar ve alacaklar, bankalarla alakalı problemler bu hafta zorlayabilir. Bir ortaklığı bitirmek, bir borcu ödemek veya bir kredi müracaatında bulunmak vakiti değildir.

16-22 Haziran haftası: Mars-Terazi geçişi devam ediyor. Eşimiz, iş ortağımızla olan parasal ilişkimizde, borç ve alacak konularında dikkatli olacağız. Gerektiğinde esnek ancak tümüyle de ipleri teslim etme mananında davranmayacağız. Zira bu alanda menfaatler söz konusuysa ve herkes kendi hissenini düşünmeye devam ederse epeyce sıkılırız. Artık uzun aylardır bu geçişe alıştık. Neler yaşandı neler görüldü. Yeniden gözümüz açık olsun ancak biz de kendimizi kontrol edeceğiz.

23-29 Haziran haftası: Bu hafta mali konularda yeniden bizi zorlayan görünümler var. 25 Haziran bu manada bir hayli sıkıştırıcı. Hane veya büro yerinin değiştirilmesi, bütçemizin tertip etmesi derken elimize bir şey kalmıyor. Bu tarih finansal manada yaşanabilecek bir krizin işaretçisi. Ancak bu kriz sayesinde biz de bir şeylerin daha iyi farkına varıyoruz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 1-10-14-18-19-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-25-26
Aşkta En Bahtlı Günler : 1-27-28
Parasal Açıdan Bahtlı Günler : 20-21
Yeniay : 17-18-19-20
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay manası taşır. Şuurlu istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji manası taşır)
Dolunay : 4-5-6-7
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay manası taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.