Haziran ayı burç yorumları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KOVA

HAZİRAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Bu ay tüm burçlar için Merkür geri hareketi büyük ehemmiyet taşıyor. Sizler için 7-17 Haziran tarihleri arasında, Yengeç burcundaki gerileme hareketinde, çalışma hayatıyla alakalı konular, sıhhat, ailevi konular, duygusal sorunlar üzerinde etüt yapmak gerekiyor. Hassasiyet yoğun olabilir. Bu geçişte belirli bir duygusallık, belirsizlik gibi hassasiyetler oluşabilir. Çalışma hayatıyla alakalı konularda gözlemde bulunulmalıdır. Duygusal hassasiyetler yoğun olduğundan alınganlık olabilir, yapılmamalıdır. Başkalarıyla aramızdaki görüş farklılarına anlayışlı olmaya çaba gösterilmelidir.

17 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında ise, Merkür İkizler burcuna doğru gerileyecektir. Aşk hayatı, çocuklarla alakalı problemleri daha şuurlu bir şekilde ele almak, mantığı kesinlikle ön tasarıda tutmamızda gerek vardır. İletişim mananında geçmişle ilgili problemler gündeme gelebilir. Aceleci kararlar verilmemelidir, bilinen ve emin olunan işlere yönelmek gerekir. Mantıklı olmamız bir vakit dilimidir ve onarım sürecidir.

13 Haziran tarihinde Yay burcunda bir dolunay oluşuyor. Bu dolunayda hem ailevi ilişkiler üzerinde duracağız, hem de mesleksel konuların koşullarına bakacağız. Hedeflerle alakalı bazı insanlarla buluşmamız gerekiyorsa, bunlarda engellenme, haberlerin gecikmesi mevzubahis olabilir. Bunları natürel saymak gerekir. İlişkiler çok değerlidir, sevgi alışverişinde inatlaşma ve polarizasyon olabilir. Bu dolunayda bir konuşup iki düşünmek zamanıdır.

21 Haziran tarihinde Güneş Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Hemen peşinden 27 Haziran’da yeni ay oluşacak. Yeni ay her zaman için yeni bir teşebbüsün, projenin, tasarılamanın üzerinde düşünme evresidir. Ancak geri hareket tüm aya dağıldığı için, bizim de sorunları ele almak, yenilikleri uygulama mananında bir daha bakmamız gereklidir. Güven unsuru gözetilmeli, kafamızda sual işareti oluşturacak işlere kalkışılmamalıdır.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: Haftanın en pozitif günü 6 Haziran. Hem iletişim açısında hem de heyecan verici, fark ve sıra dışı paylaşımlar mananında güzel bir gün ve geceyi işaret ediyor. Biriyle tanışma ihtimalimizin, hızlı gelişmelerin, aktivitenin ve sohbetlerin bir hayli tesirli olduğu tarih. Şayet yeni bir buluşma düşünüyorsanız emredin size özel bir gün. Bir kutlama yapmak istiyorsanız, yeniden bu tarihi ajandanıza işaretleyebilirsiniz. Yalnızca ikili ilişkilerle kalmıyor. Çocuklarınız, arkadaşlarınızla da bu tarihte güzel paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Toplantılar, grup aktiviteleri istikametinden de olumludur. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Aşk hayatımızı ilgilendiren konularda dikkatlice düşünmek gerekiyor. Bir şey kafamızı karıştırıyorsa, dönüp bir daha bakmak gerekli.

9-15 Haziran haftası: Bu hafta hepimiz için dikkate alınması şart olan noktalar bulunmakta. Sizler açısından, güvenli bir hayat, aile içindeki dayanışma, huzurlu iş veya hane hayatı, parasal açıdan rahat etme gibi olgular çok değeri. Sizi güçlendiren, farkındalık yaratan, olumlu düşünmenizi sağlayan tinsel çalışmalara alaka duyabilirsiniz. Bu çalışmaları bir işe ve kariyere dönüştürmek de olası. Ancak lütfen geri harekette olduğumuzu unutmayalım. İş konularında her şeyi gözlem altına alalım.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. İletişim biçimimizi gözden geçirmemiz gerekiyor. Biz karşı cins ile veya genelde insanlarla nasıl konuşmaktayız. Sevgilimize hitap şeklimiz, onunla sohbetimiz, birbirimizin düşüncelerine verdiğimiz değer ve önem tümüyle ele alınmalıdır. Çocuklarımızla ilgili konular da aynı şekilde gözden geçirilmelidir. Karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunmalı, tartışmaktan kaçınılmalıdır. Tutamayacağımız sözler vermek daha sonra problem oluşturabilir.

23-29 Haziran haftası: Venüs-İkizler burcunda 23 Haziranda seyrine başlayacak. Uyumu gözettiğimiz kadar, fikirsel manada paylaşımları da önem vereceğiz. Yalnızca güzellik, yakışıklılık bize yetmeyecek. Aklımıza da hitap edebilmeli diye düşüneceğiz. Merkür geri harekette olduğundan, belki kafaca anlaşamadığımız ancak fiziksel manada bizi etkileyen kişi ile, değişik düşünceleri olan eğlenceli biri arasında seçenek yapmakta zorlanabiliriz.

İŞ VE KARİYER

2-8 Haziran haftası: 9-15 Haziran haftası: Mars-Terazi burcunda ilerlerken, bu hafta rastgele bir etkin görünümü yok. Yeniden bilgilenme, insanlarla kurulan irtibatlarda ılımlı şekilde hareket edeceğiz. Hafta süresince büro çalışmaları ve mali konular üzerinde dikkatli duralım. Bu haftanın iş mananındaki etkin tarihi 6 Haziran. Teşebbüs ve farklıklar için uygundur. Ayrı olarak projeler, grup çalışmaları, insanları bir araya kazanççı organizasyonlar bu tarih gayet pozitiftir. Katıldığınız bir etkinlikte bir çok insanla tanışma ve fikirlerinizi paylaşma olanağı bulursunuz. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Bu tarihler arasında kesinlikle dikkatli bir tahlilde bulunmadan hareket etmemek gerekli.

9-15 Haziran haftası: 13 Haziran tarihindeki Dolunay, bilgilenme, insanlarla bir araya gelme, fikirlerinizi toleranslı bir tarzda başkalarıyla paylaşma, bilgece hareket etme istikametinde değer taşıyor. Sosyal projeler içinde bulunmak, eğitmenlik yapmak, öğrenmek, şahsi gelişim gibi konulara da merak duyabilirsiniz. Ancak benim dikkat etmenizi istediğim nokta, hem hoşlanacağınız hem başkalarıyla iç içe olacağınız çalışmalara ağırlık vermenizdir.

16-22 Haziran haftası: 21 Haziran tarihinde Güneş-Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Hem isteklerimiz hem de arzularımız bir bütün haline gelecek. Böylelikle çalışma hayatında bazen oldukça hassas reaksiyonlarda bulunmaya müsaidiz. Bilhassa ayrıntılı çalışan ve yoğun iş programına sahip kişiysek, etrafımızdaki insanların bizim ehemmiyet verdiğimiz hususlara dikkat etmelerini bekleyeceğiz. İşimiz başkalarına yardımcı olmayı, anlayış göstermeyi gerektirebilir. Annelik etmek, savunmak, kollamak bu dönemin merkezinde bulunur. İşimizi sahipleniriz. Güven içinde olmak isteriz. Çocuklara, ailelere yönelik işlerde çalışabiliriz.

23-29 Haziran haftası: Bu hafta iş hayatımızla alakalı konularda vaziyete bir bakalım. Zira tercihlerimizi yapmakta zorlanabiliriz. Bir taraftan başkalarına beşeri manada destek olup yol gösterirken parayı o kadar önem vermeyiz. Ancak hayat koşulları bizim de kazandırıcı işlere yönelmemiz gerektiğini ikaz eder. Yeniay-Yengeç burcunda oluşacak. Biz de teminat mananında vaziyetimizi ele alacağız.

PARA

2-8 Haziran haftası: Bu hafta hane veya büro ihtiyaçlarımız için ekonomik şekilde düşünmek yerinde olur. Bir yer açılacaksa, bir değişim düşünülüyorsa bunun için nakit parayla alışverişi seçenek ediniz. Şayet vaziyetiniz müsait değilse, taksitlendirme yoluna gidebilirsiniz. Kampanyaları izlemek de yararlı olacaktır.

9-15 Haziran haftası: İş ve mali konularda da tinsel çalışmalar, tabiatla ilgilenme, toplumsal aktivitelere katılma, grup kurma gibi çalışmalar kazandırıcı olabilir. Toplumsal ilişkilerinizi önem veriniz. Hangi görüşten olursa olsun insanlarla kaynaşmak sizin iç dünyanızı renklendirecek, güçlendirecektir. Becerilerinizi köreltmeyiniz.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. İş hesaplarımızın gözden geçirilmesinde fayda var. Ortaklaşa bir iş düşünüyorsak, sözgelimi bir yer açılacaksa kimlerle irtibatımız olacak, kredi çekilecek mi, borçlarımız var mı, ortağımız iş ile ilgili yeterli bilgiye sahip mi, elimizde bir vesikamız buluyor mu, işimizle alakalı bir patent alınacak mı, bütün bunları gözden geçireceğiz ve vaziyetimize bir bakacağız. Acil kararlar vermeyeceğiz.

23-29 Haziran haftası: Merkür geri hareketi parasal konularda tesirli olmaya devam ediyor. Kazanmak için akıllı düşünmemiz, şu andaki işimizi tekrar bir gözden geçirmemiz, kabiliyetlerimizi değerlendirecek alanlara yönelmemiz gerekiyor.

Haziran Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-12-16-20-21-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-10-22-23-30
Aşkta En Bahtlı Günler : 25-26
Parasal Açıdan Bahtlı Günler : 18-19
Yeniay : 15-16-17
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay manası taşır. Şuurlu istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji manası taşır)
Dolunay : 2-3-4-29-30
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay manası taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.