Hassas gözler için makyaj önerileri

makyaj önerileri
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hassas gözlere sahip kadınlar göz makyajında nelere dikkat etmeli?

Gözleriniz hassas diye makyaj yapmayacak mısınız? Tabii ki yapabilirsiniz! Sadece dikkat etmeniz gereken noktaları bilin yeter!

Önereceğimiz bu 8 makyaj taktiğiyle hassas gözleriniz sağlığını kaybetmeden ışıltı saçacak.

Fırçalarınızı temiz tutun

Makyajı güzel gösteren detaylardan biri de aslında fırçalarınızın temiz olması.

Fırçalarınızı düzenli olarak temizleyin. Bu hem enfeksiyon kapmamanız hem de kullanacağınız renklerin birbirine bulaşmaması için gerekli. Herhangi bir şampuan veya sabunla fırçanızı temizleyebilirsiniz. Temiz bir havluyla da kurutun.

Markalar

Hasas gözleriniz olsa da makyaj yapabilirsiniz. Kozmetik marketlerde birçok markanın hassas gözler için ürünleri bulunmakta. Tabii, bu hepsinin size göre olduğu anlamına gelmiyor. İnceledikten sonra karar sizin, sadece güvenilir markaları deneyin.

Kremler

Toz ürünler hassas gözler için ciddi sorunlar yaratabilir. Bunun yerine krem ürünleri kullanmanız daha uygun. Toz ürünler de oluşabilecek tanecikler gibi sorun yaratmaz. Krem dokularla da istediğiniz efekti vermek mümkün. Yalnız ışıltılı göz gölgelerine diikkat çekmek istiyoruz yani tam da kaçınmanız gerekenlerden bahsediyoruz.

Göz kalemi

Makyaj artistleri gözlerinize beyaz kalemle çizgi çizmenin onların daha açık görünmesi için önemli olduğunu söylüyor. İyi bir görüntü olabilir, fakat gözlerin iç kısmına kalem kullanamayacak kadar gözleri hassas olanlar için bu öneri geçersiz. Siz siz olun, gözlerinizin dış kısmını belirgin gösterecek şekilde kalem çekin.

Makyaj temizleme

Bazı zamanlar yorgunluktan veya yoğunluktan makyajımızı temizlemeyi unutuyoruz. Fakat bunun bize getirebileceği zararlar düzeltilemeyebilir. Özellikte teni ve gözleri hassas olanlar her seferinde yumuşak ve iyi bir temizleyiciyle göz makyajını temizlemeli. Böylece gözünüze bir şey girmişse onu temizleyerek çıkabilecek sorunlara karşı riski azaltmış olursunuz.

Hafif dokunuşlar

Hasas gözler yumuşak dokunuşlarla işlem yapılması gereken en önemli yer. Fırçaları temiz tutarak ve temiz ellerle makyaj yapmaya başlamanız sizi olabilecek etkilerden korur. Gözlerinizin rahatsız olmaması ve sorun yaşamamsı için hijyen önemli. Göz makyajınızı temizlerken gözlerinizi sert ovuşturmamaya özen gösterin.

Maskara

Maskaranızı kullanırken fırçanıza dikkat edin. Bazı fırçaların yapısı gözleri tahriş eden cinsten. Takma kirpik kullanmayı da tercih edebilirsiniz fakat öncesinde test etmeyi unutmayın. Reaksiyon gösterirse onu kullanmayın. Umutsuzluğa kapılmanın gördüğünüz gibi çareler tükenmiyor.

Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.