Hamilelikte Kaç Kilo Fazla?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hamilelikte alınan fazla kilolar kadınların bir numaralı kabusu. Son yıllarda ünlülerin fazla kilo almamak için sekizinci ayda sezaryene başvurduğuna yönelik haberler ise giderek artıyor.
Hamilelik birçok kadının sağlıklı beslenmeye özellikle dikkat ettiği bir dönem. Ancak her kadın hamileliği sırasında sağlıklı yiyecekler aşermiyor. Bunun sonucunda bazı durumlarda hamilelik sırasında planlanandan ya da idealinden daha fazla kilo alınıyor.

Birçok ünlünün aşırı kilo almanın önüne geçmek için hamileliklerinin sekizinci ayında sezaryenle doğum yaptığı sıkça magazin basınında yer alan haberlerden.

Son olarak Kim Kardashian’ın fazla kilolarından yakındığı ve bu durumdan kurtulmak için aynı yola başvuracağı, ayrıca radikal diyet yöntemleri uyguladığı yönündeki haberler Bild gazetesi ve magazin dergisi InTouch’ta yer aldı.

Hamilelik sırasında diyet yapabilir mi?

Bild gazetesine konuşan beslenme uzmanı Sven David Müller, gerek anne adayı gerekse taşıdıkları bebeğin en iyi şekilde beslenmesi gerektiğini kaydediyor ve bu nedenle hamilelik sırasında kesinlikle diyet yapılmaması gerektiğini belirtiyor.

Müller, hamilelik sırasında 15 kilodan fazla almamaya dikkat edilmesi, bu rakamın aşılması halinde anne adayını hamilelik diyabeti ve yüksek tansiyon gibi tehditlerin bekleyebileceğini kaydediyor.

Beslenme uzmanının fazla kilo almak istemeyen anne adaylarına önerisi ise fast food ve şekerden uzak durmaları. Hamileliğin bir hastalık olmadığının özellikle altını çizen Müller, hamile kadınlara hareket etmeye ve egzersiz yapmaya devam etmeleri çağrısında bulunuyor.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.