Göz altı şişliklerine doğal çözümler

Göz altı şişlikleri
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Göz altı şişliklerine ne iyi gelir diye düşünmenize artık gerek kalmayacak. Göz altı torbalarından bu doğal reçetelerle kurtulacaksınız.

Kadınlara iyi bir haberimiz var! Güzelliğimizi sabote eden göz altı torbalarından, evdeki malzemelerle kolayca hazırlayabileceğimiz reçeteler sayesinde kurtuluyoruz!

Göz altı şişliklerine doğal çözümler

Göz altı torbalarının oluşmasının nedeni farklı birçok etkene bağlı olabiliyor.

Bu şişlikler, stres, hormonal değişim, toz, toksin, alerji, sinüs problemleri gibi birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Gözler hassaslaşır, güzelliğinizin önüne geçer ve sizi rahatsız etmeye başlar.

Neyse ki, çoğumuzun evinde bulunan malzemelerle göz altı torbalarından kurtulmak mümkün! İşte bunlardan en etkili olanlarını sizin için seçtik!

Zeytinyağlı çay

Bu kolay yöntem, göz altında oluşan şişkinlikleri dindirmek için oldukça etkilidir. Demlenmiş poşet çayı buzlağa koyun. Bir pamuğu zeytinyağına batırın ve göz kapaklarınıza ve göz torbalarına sürün. Daha sonra soğumuş poşet çayı gözlerinizin üzerine yerleştirin ve 10 dakika bekleyin.

Çilek

Soğuk çilek dilimleriyle göz altı şişkinlikerinizi azaltabilirsiniz. Çilekte bulunan alfa hidroksi, cildinizi yumuşatır, gençleştirir ve pırıl pırıl yapar.

Yumurta akı

2 yumurtanın akını bir kaba koyun ve çırpın. Yoğun bir kıvama geldikten sonra yumuşak bir kumaş yardımıyla göz altlarınıza sürün.

Salatalık

En bilinen ve en etkili olan yöntem buz gibi salatalıklarla göz altına kompres uygulamaktır. Kalın kalın dilimlediğiniz salatalıkları buzdolabınızda iyice soğutun ve gözlerinizin üzerine koyun. Salatalıklar soğukluğunu yitirene kadar gözlerinizin üzerinde bekletin.

Kahve

Kahve telvesini 20 dk. boyunca gözaltında maske olarak uygulayın ve yumuşak bir temizleyici ile temizleyip nemlendirici sürün.

Patates

Patatesleri rendeleyin ve buzdolabına koyup soğutun ve ardından gözaltlarınıza koyun ve 10 dakika bekletin.

Soda

Buz kalıplarının içine maden suyunu koyun ve buzlukta dondurun. Ardından gözaltlarınıza birer buz kalıbını koyun, eriyene kadar bekletin.

Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.