Göbek tipinize göre zayıflama tavsiyeleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kim dümdüz bir karın istemez ki? Tabii her göbek şeklinin farklı zayıflama ihtiyaçları olduğunu unutmayalım. Ünlü antrenör ve beslenme uzmanı James Duigan göbek tipinize göre yapmanız gerekenleri anlatıyor.

Lastik göbek

Bu şekle sahip göbekler yanlış beslenme ve az egzersiz nedeniyle oluşur, zayıflatmak kolaydır. Genellikle ofiste masa başında çalışanlar ve şekerli yiyecekleri sevenlerde oluşurlar.

13307

Öneriler:

-Alkolü azaltın. İçindeki şeker göbeğinizin daha da genişlemesine neden olur.

-Alkolsüz geçen iki hafta sonunda sağlıklı besinler tüketmeye ve daha çok hareket etmeye özen gösterin.

-Az yağlı ve diyet” abur cuburlardan kaçının.

-Balık, yumurta, organik et ve sebze gibi yiyecekleri tercih edin. Örneğin güne yumurta, ızgara tavuk ve sebzeyle başlayın.

-Avokado, fındık gibi iyi yağları tüketmekten korkmayın, egzersiz olarak ise yürüyüşe çıkmak veya yoga yapmak yararlı olacaktır.

Stres göbeği

Bu tip göbekler başarılı ve mükemmelliyetçi insanlarda görülür. Bu tip insanların sindirim sorunları da vardır. Bu yüzden göbekleri olduğundan daha büyük görünür. Kişi strese kapıldığında kortizol hormonu salgılar, bu da yağın karnın etrafına yapışmasına neden olur. Bu kişiler çok fazla kahve içer ve öğünleri atladıkları için abur cuburla beslenir.

13308

Öneriler:

– Erken yatın. Bu da beyinde iştahı kontrol eden leptin hormonunu etkiler. Bu yüzden daha çok yeriz ve şeker tüketim ihtiyacımız artar.

– Uyumadan önce meditasyon yapın veya uzun ve sıcak bir duş alın. Bu iyi bir uyku sağlayacaktır.

– Bu kişilere egzersiz olarak stres seviyesini azaltacak sporlar gereklidir.

1
2
3
4
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.