En İyi 6 Vampir Dizisi

Penny Dreadful
Penny Dreadful
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Doğaüstü canlıların sıkça konu edildiği dizilerden en iyi vampirli dizileri sizler için derledik!

Eğer doğaüstü şeylere ve dizlere ilginiz varsa, son zamanlarda dizi ve filmlere sıkça konu edilen vampirlerin çokluğu dikkatinizi çekmiştir.

Söz konusu doğaüstü canlılar olduğunda bu konuda kaliteli olduğu gibi, kalitesiz yapımlar da söz konusu.

Eğer kaliteli ve heyecan dolu vampirli bir senaryoya hasret kaldığınızı düşünüyorsanız ya da daha çok vampir görmek istiyor ama hani diziyi izleyeceğinize bir türlü karar veremiyorsanız doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

Başrollerini Brad Pitt ve Tom Croise’un paylaştığı Interview with the Vampire filmi tadında bir dizinin henüz gelmemiş olduğunu düşünsek de, sizler için en iyileri diyebileceğimiz vampirli dizileri derledik!

Being Human

Being Human
Being Human

Özgür bir ruh, bir kurt adam ve bir vampiri konu alan dizimiz: Being Human.

Bu dizinin de diğer dizilerden kendini ayıran pek çok yanı var. İzlediğiniz klasik kurt adam ya da vampir dizilerine benzemediğine emin olabilirsiniz.

Being Human’ın UK ve US olmak üzere iki farklı versiyonu bulunmakta, US versiyonundan daha çok keyif alacağınızı söyleyebiliriz.

The Vampire Diaries

The Vampire Diaries
The Vampire Diaries

Lj Smith’in 4 kitaptan oluşan serisinin 7. sezonu yayınlanmakta olan CW dizisi.

Son zamanlarda popülerlik açısından en çok izlenen vampirli dizilerden biridir kendisi. “Sadece aksiyon olmaz, biraz aşk, biraz dram da olmalı izleyeceğim dizide” diyorsanız tam sizlik olduğunu söyleyebiliriz.

Başrollerini Nina Dobrev, Ian Somerhalder ve Paul Wesley paylaşıyor lakin kadronun geri kalanının da sizi gerek kendilerine, gerek oyunculuklarına hayran bırakacağının garantisini verebiliriz.

The Originals

The Originals
The Originals

The Originals, The Vampire Diaries’de karşımıza çıkan köken vampirlerin hikayesini anlatıyor. The Vampire Diaries’in spin-offu olan dizi, popülerlik açısından onunla yarışıyor diyebiliriz.

Hatta Joseph Morgan’ın aksanı, Daniel Gillies’in duruşu, Claire Holt’un güzelliği ve oyunculuklarına bakılırsa boynuz kulağı geçmiş bile bize sorarsanız.

Eğer bu tarz dizileri seviyorsanız The Vampire Diaries’i izlememiş olsanız dahi bir şans vermenizi öneririz.

Moonlight

Moonlight
Moonlight

Moonlight kısa süren bir serüven olmasına rağmen, “kaliteli vampirli dizi” denildiğinde ilk akla gelen yapımlardan.

İzlediğinizde son zamanlarda gördüğünüz hiçbir diziye benzemediğini fark edeceksiniz. Bir solukta izleyebileceğiniz bu dizinin tadı damağınızda kalabilir, bizden söylemesi.

Penny Dreadful

Penny Dreadful
Penny Dreadful

Son zamanların, yine en popüler doğaüstü canlıları konu edinmiş dizilerinden biri: Penny Dreadful!

Sanat istiyorsanız sanat, oyunculuk istiyorsanız oyunculuk, senaryo istiyorsanız senaryo ve dahası…

Dizinin kendisine olduğu kadar, müziklerine de ayrı ayrı bayılacağınızı söyleyebiliriz.

Penny Dreadful son zamanların en büyüleyici vampir dizilerinden biri ve henüz izlemediyseniz çok şey kaçırıyor olabilirsiniz!

True Blood

True Blood
True Blood

“Vampir dizisi” denildiğinde bu dizileri izleyen kesim hakkında yaş ortalamasının düşük olduğu düşünülüyor.

Genelde gençler başta olmak üzere her kesime hitap ettiklerini söyleyebiliriz aslına bakarsanız ve True Blood da bunlardan biri.

Diğer dizilerin yanında tadı biraz daha sert kalıyor diyebiliriz; içerisinde aşkı da, şiddeti de, cinselliği de çokça barındıran True Blood vampirli dizilere olan bakış açınızı değiştirebilir.

Eric Northman etkenini de unutmamak lazım üstelik!:)

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.