Ekim Ayı Burç Yorumları 2015

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yay Burcu Ekim 2015 Aylık Burç Yorumu

8 ekim tarihinde venüs kariyer evinizde seyrine başlıyor. Artık ileriye dönük hedeflerimizi yerli yerine oturttuğumuz bir dönemdeyiz. Bu sırada bir iş girişimleri olursa venüs başakta bunları inceleyeceğiz. İşimizden kariyerimizden toplumsal hayatımızdan ne derece memnunuz bunları süzgeçten geçireceğiz. İlişkilerimize önem vermeli acil kararlar almamalıyız.

10 Ekim tarihinde kuzey ve güney düğüm başak balık aksında yol almaya başlıyor. Düğümler tekamül sürecidir. İnsan gelişen bir varlıktır ve elbette sorunlar yaşayacaktır. Ancak kuzey düğüm ile verilen tüyoları izlersek gelişerek huzur ve güvende olacağız. Kariyer hayatımız ve ev yaşantımız bu anlamda ön plana çıkıyor. Bizi zorluyan knularda pes etmek yerine bu sorunlarla yüzleşiyoruz. Eleştiriyi bırakmalıyız. Gereksiz her şeyi yaşamımızdan ayıklamalıyız. İşimize sahip çıkmalıyız.

13 ekim tarihinde Yeniay terazi burcunda oluşuyor. Hedeflerimizi belirleme ve kendimizi ifade etme anlamında sağlam kararlar vereceğimiz endişelerimizden kurtulacağımız bir dönem başlıyor. Mücadeleye devam ettiğimiz zaman yeni tekliflerle karşılaşabiliriz.

23 ekimde güneş akrep burcunda seyrine başlıyor. Problemlere odaklanıyoruz. Çıkarlarımızı gözetiyoruz. Sağlıklı bir şekilde inceleme yapıyoruz. Daha esnek düşüneliyiz. Geçmiş meseleleri kafamıza takmıyoruz. Bu dönemde kendimizi restore ediyoruz.

27 ekimde boğa burcunda dolunay oluşacak. Çalışma hayatımızla ilgili konularda öenmli. Mali durumumuza bakıyoruz. Huzur ve güven arıyroruz. Belki ortaklıklarımızı sonlandırabiliriz. Alacak ve vereceklerimiz inceliyoruz. Sağlığımıza biraz daha önem veriyoruz.

Her şey gönlünüzce olsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 8 Ekim tarihinde başlayacak Venüs-Başak burcu geçişi, iş veya sosyal hayattaki ilişkilerde seçici davranabiliriz. Kimlerle arkadaşlık ediyoruz, beraber çalışıyoruz ve memnun muyuz? Bunları da ele alalım. Çalışma hayatındaki ilişkilerde tatlı ahenkli gitmekte yarar var. Öyle insanlarla karşı karşıya geliriz ki, selam vermeye değmez deriz. Ancak bu kişi bizim için çok önemli bir konumdadır. Ona göre de davranmayı bilelim. Bu dönem belli mesafede ilişkilerin işaretçisidir. Başkaları da bize karşı seçici davranacaktır. İşimizdeki güzellikler, başarı, insanlarla olan münasebetimiz göz önüne alınacaktır.
12-18 Ekim arası: Hafta başında enerjiniz gayet yüksek olacaktır. Yeni bir girişim söz konusu olabilir. Artık durmaya, beklemeye niyetiniz yoktur. Hem aşkta hem hayatınızı ilgilendiren konularda atılımda bulunmaya çalışırsınız. Hem çevrenizle ilişkilerinizde popülerliğiniz yükselir hem de aşkta aktifsiniz. Yaşamınızda önemli bir gelişim ve yenilik söz konusu olabilir.
19-25 Ekim arası: Bu hafta aşk hayatımızı ilgilendiren konularda biraz daha duygularımızı geriye çekerek düşüneceğiz. Çok fazla sıcak, ılımlı ve anlaşmaya gönüllü şekilde hareket etmeyebiliriz. Hatta zaman zaman baskın tarzda konuşabilir, hakimiyeti elde tutan taraf olmayı yeğleriz. Aşkı belli kriterlere göre ele aldığımız için, başkalarını şaşırtabiliriz. Aklımız iş konularına ve ailevi meselelere bir hayli takılı olacak.
26-31 Ekim arası: 26 Ekim tarihindeki görünüm, genel olarak ilişkilerde bir gerginliğin, istemeden sarf edilen sözlerin, hedeflerinizin farklı oluşunun yarattığı gerginliği işaret etse de, bir çok açıdan birbirinizi harekete geçirmenin de göstergesidir. Biriniz nezaketen fikirlerini açıklar, diğeri aşkta baskılara gelemez. Bir taraf ortaklaşa uyumu gözetir. Diğer taraf her an gitmeye hazır cümleler sarf eder. Eğer yeni bir tanışılmışsa, bu tarzdaki bir iletişim birbirinizi ilginç bulmanızı sağlar. Eğer problemli bir dönemden geçiyorsanız, bu görünüm sizi birbirinize düşürebilir.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihinde, zaman kaybetmek istemediğiniz için, deneyimli insanlarla çalışmayı tercih etmelisiniz. Tabii ki bu kişilerle bir araya gelmek ve görüşmek lazım. Azla yetinmenin insanın hedeflerini küçülttüğünü düşünmektesiniz. Siz de gerilimli iseniz lütfen hayati kararlar vermeyiniz.
8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, çalışma hayatınız ve kariyerinizle ilgili konular üzerinde titizlikle durulması, düzenli ve işler hale getirilmesi yönünde önem taşıyor. Bir türlü yerli yerine oturmayan bir takım problemler varsa titizlikle ele alacağız. Sıkı çalışacağız. İş hayatıyla bağlantılarımı güçlü tutmamız gerekiyor. Otoritelerle ilişkinizi, sorumluluklarınızı gözden geçirerek, işinizden tatmin olup olmadığınızı şöyle bir ele alınız. Ancak sadece kendi tarafınızdan bakmayınız. Serbest çalışanların da, piyasanın koşullarını iyi gözlemlemeleri gerekiyor. İşinden memnun olanlar bu dönemde patron konumundaki kişilerle yeni bir planlamada bulunmak adına yoğun bir çalışmaya adım atabilirler.
12-18 Ekim arası: 13 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, sosyal ilişkilerimizi canlandırıyor, huzur arayışımızı yükseltiyor. Sevecen tavırlarımız ve paylaşımcı bakış açımızla birer sosyal kelebek olmaya hazırız. Ancak bu Yeniay, mesleki konuları analiz etmemize, iş-ev arasındaki dengeyi nasıl sağlayacağımız üzerinde düşünmemiz anlamına gelecek. Ay-Uranüs karşıtlığı özgürlük ihtiyacımızı vurgulayacak. İşler istediğimiz gibi gelişsin isteyeceğiz. Merkür-Satürn görünümü ise, bu Yeniayın ciddi kararlar almamızda ve bunları yerli yerine oturtmamızda etkili olacağını gösteriyor.
16 Ekim tarihinde, iş ve para konusunun ağırlıklı bir şekilde etkili olduğunu gösteriyor. Ölünceye kadar arzu ettiğim hiç bir şeyi yaşamaktan vazgeçmeyeceğim diyebilirsiniz. Kendi yolunuzda ilerlemek istiyorsunuz. Belki şimdilerde zorlanıyorsunuz. Ancak daha etkili bir konumda olmak için bu zorlanma işinize yarayabilir. Sizi derinlikle düşünmeye teşvik edebilir.
17 Ekim tarihindeki görünüm, iş hayatı ve ilişkilerinizin tekrar gözden geçirilmesi anlamında önemlidir. İşinizde sorunlar veya beraberliğinizde problemler yaşıyorsanız bugün acil kararlar vermeyiniz. Olan bitenlere bilinçli bir şekilde bakmamız lazım. Durumumuzu risk altına almamalıyız. Bir sorunumuz varsa bunu kesip atmanın yolu, öncelikle düşünmekten, iyice analiz etmekten geçiyor. Diyelim ki, istediğimiz gibi gitmiyor diye işten ayrıldık, ilişkimizi bitirdik veya birileriyle yollarımızı ayırdık. Eğer pişman olmayacaksak, bunu yapmak mantıklı ise, sizi anlıyorum. Ancak öyle de olsa bugün yine düşünmekte yarar var. Yoksa hoşçakal demek kolay ama sonrası ne olacak?
19-25 Ekim arası: 23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, geriye çekilip olan bitene ve bundan sonra yapmanız gerekenlere bakabilme zamanıdır. Bu bir yüzleşme zamanıdır. Kendinizi toparlamak şöyle bir kafanızı dinlemek, sizi rahatsız eden meseleleri tekrar gözden geçirmek tabii ki faydalıdır. Ancak her Yay burcu böyle hissetmeyebilir. Hayata bakış açınız, bugüne dek yaşadığınız deneyimler, içinde bulunduğunuz şartlar veya karakter yapınız gereği süreci zorlu geçirmeniz de mümkündür. Bazı kişilerle aranıza mesafe girebilir. Hafta sonuna doğru, iş hayatımız ile ilgili mevzularda titizleneceğiz. Venüs-Jüpiter kavuşumu kariyer konularını gözden geçirme ve iş ilişkilerimiz yönünde önem taşıyor.
26-31 Ekim arası: 27 Ekim tarihinde Boğa burcunda oluşacak Dolunay, fiziksel ve bedensel sağlığımızı, ruhsal anlamda huzurumuzu bir hayli önemseyeceğiz. Güven duygumuz çok kıymetli. Çalışma hayatımızın mali anlamdaki getirisi kadar, çevremizde bulunan kişilerin de bize karşı sevgiyle yaklaşması, işimizi beğenmeleri, destek vermeleri, güven duygumuzu yükseltici. Bu Dolunayda bizi rahatlatan, sakinleştiren, üstümüzdeki gerginliği atmamızda yardımcı olan insanlara ihtiyacımız var. Çünkü içten içe bir çok mesele bizi rahatsız ediyor. Çoğu zaman endişelerimiz nedeniyle pek ortalarda görünmek istemiyoruz. Dolunayın yöneticisi Venüs-Başak burcunda ilerliyor. Ve en yoğun şekilde mesleki konularda endişeleneceğiz. Bu endişeli halimiz, iş ilişkilerimizi zorlayabilir.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde, işimize önem vereceğiz, sıkı çalışacağız, sorumluluklarımızı bileceğiz. İş sektöründe düzgün, disiplinli ve verimli çalışarak yükseleceğiz. Kariyerimizi önemseyeceğiz. İnsanlara bildiğimiz bir alanda hizmet götüreceğiz. İşimizi iyi seçeceğiz. Olur olmaz işlerle zaman kaybetmeyeceğiz. Bir şirkette alt bir kadroda işe başlamayı, yavaş yavaş pişmeyi, işi öğrenmeyi, böylece tecrübe sahibi olmayı da bileceğiz. Temiz, sağlıklı ortamlarda çalışacağız. İşimize özen göstereceğiz. Evde oturmak yerine, iş hayatına atılıp başarılı olmanın yollarını deneyeceğiz.
12-18 Ekim arası: 12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, iş hayatınız ve kazancınızla alakalı konularda değişim ve yenilenmenin startını veriyor. Bunlar zamanla yerine oturacaktır diyor bize. Karşınıza çıkabilecek fırsatları işaret ediyor. Yeni kazanç kapılarının önünüzde açılabileceğini, yeteneklerinizi geliştirmenin önemini de vurguluyor. Kaldı ki bu görünüm sayesinde böyle bir kolaylık size sunuluyor.
19-25 Ekim arası: Bu hafta, işlevini yitirmiş veya artık anlamı, önemi kalmamış her şeyin devre dışı bırakılması anlamındadır. Kazancımızla alakalı konularda endişeli olabiliriz. Gecikmiş bir alacağın tahsilat zamanı artık gelmiştir veya beklediğimiz bir haberin gelmeyişi nedeniyle vakit kaybetmektesinizdir. Bu durum nedeniyle gerilirsiniz ancak mecburen birilerine uymak zorunda kalırsınız. Konuşsanız olmaz, sussanız kimsenin kılını kıpırdatacağı yoktur. Gerginlikten uzak durmanın yolu, kibar bir şekilde görüşmektir.
26-31 Ekim arası: Bu hafta maddi konularda bütçeniz çerçevesinde hareket etmeniz yararlı olacak. Farkında olmadan fazladan harcamalar yapabilirsiniz. Alışverişlerinize dikkat ediniz.
EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-12-13-17-18-21-22-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-23-24-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 25-26
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20
Yeniay : 16-17-18
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-4-29-30-31
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.