Ekim Ayı Burç Yorumları 2015

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Akrep Burcu Ekim 2015 Aylık Burç Yorumu

8 Ekim tarihinde venüs başak burcunda seyrine başlıyor. İleriye dönük hedeflerimiz ve umutlarımızın sağlıklı bir şekilde işlerliğine önem veriyoruz. İstediğimiz adil bir paylaşım. Grup içerisinde yaptığımız çalışmalara karşı takdir duygu bekliyoruz. Bağlam içerisine olduğumuz insanları gözlemleyip haksızlıkları görebiliyoruz. Dengeli mi dengesiz miyiz ayaklarımız yere basıyor mu? Bu dönemde bunlara bakıyoruz.

10 Ekimde Kuzey düğüm başak geçişi olacak. Bu bir tekamül süreci. Nasıl bir dünyada yaşıyoruz. Vatanımız, toprağımız, sosyal ilişkilerimiz, planlarımız, projelerimiz. Artık zevklere, aşklara kafayı takmıyoruz. Bizim istediğimiz tamamiyle toplum içinde kendimizi tanıtmak. İşimizle, ortaklarımızla sıkı çalışma dönemi başlıyor. Güçlü olup kendimize güvendiğimiz zaman 18 aylık süre sonunda toplumsal alanda başarıya ulaşacağız.

13 Ekim tarihinde Yeniay terazi burcunda oluşacak. Bu dönemde parasal konularda güvende olmak istiyoruz. Rahat etmek istiyoruz. Yaptığımız işe göre gelirimiz olsun istiyoruz. Endişelerimizden kurtulmak istiyoruz. Alacaklarımız vereceklerimizi bilmek istiyoruz.

23 ekim de güneş akrep burcunda seyrine başlayacak. Güneş akrep burcunda gücün işaretçisidir. Dış dünyada kendi imajımızı kuvvetlendiriyoruz. Bütün enerjimizle gücümüzü kanıtlıyoruz. Yeni bir yaşa adım atarken daha da olgunlaşıp, bilgeleşiyoruz.

27 Ekim de dolunay boğa burcunda oluşuyor. Memnun olmadığımız ortaklıklarımız bu dönemde bitebilir. Duygusal bir ilişkimiz var ve niyetimiz ciddiyse partnerimiz güven veriyor mu buna bakmalıyız. Partnerimize güvenmek istiyoruz. İlişkiden tat alabiliyor muyuz bunu sorgulayacağız. Eğer bunlar olmazsa artık çeki düzen verme vakti gelmiştir diyerek kendi isteklerimizi ön plana alacağız. Çünkü ileriye dönük düşünüyoruz. Dolunay ileriye dönük olmayan her şeyin bitişi demektir.

Ekim ayının sizlere şans getirmesini diliyorum.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihindeki görünüm, şu aralar özellikle aceleci kararlar vermemeniz gerektiğini gösteriyor. Eğer hala bitmemiş bir ilişkiniz, meseleniz varsa, yeni bir adım atmanız tabii ki kolay olmaz. Sabırlı olmayı bilmek gerekiyor. Ancak şunu bilmelisiniz ki, bu yol uzun bir yol. Eğer siz sabırlı, intizamlı, kararlı olursanız kazançlı çıkarsınız. Bu görünüm çevresel ilişkilerin, insanlarla olan temasın gayet kıymetli olduğunu gösteriyor.
8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Hedefimiz, ikili ilişkimiz, ruhsal ve duygusal anlamda bizi etkilemekte olan meselelerin titizlikle ele alınmasını ve bilinçli bir şekilde gözden geçirilmesini sağlayacak. Burcumuzla uyumlu bir görünüm yapması tabii ki olumludur. Öyle her karşımıza çıkanı beğenmeyiz. Mesafeyi koruyarak, inceleyerek, kimmiş neymiş anlamaya çalışarak, karşımızdaki kişi hakkında bir tespitte bulunuruz. Baktı ki, içimize sindi, aklımıza yattı, o zaman yaklaşırız. Arkadaşlık ilişkilerinde de güvendiğimiz, daha önceden zaten tanıdığımız insanlarla sohbet etmeyi isteriz. Öncesini bilmek, sonrasını görmektir niyetimiz
12-18 Ekim arası: 13 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, huzur arayışımızın, her meselede güzelliğe olan ihtiyacımızın, hiçbir şeyi sorun etmek istemeyişimizin işaretçisi olsa da, ileriye dönük bir karar vereceksek titizlikle düşünmeliyiz. Çünkü böyle olduğu takdirde doğru bir yön bulmamız mümkün olur. Yeniayın oluştuğu güne, Ay-Uranüs karşıtlık etkisi altında başlayacağız. Bu da gösteriyor ki, yenilik, değişim ihtiyacımız bir hayli yoğun. Ani kararlar verebilir hemen uygulamak isteyebiliriz. Merkür-Satürn görünümü ise, olasılıkları hesaba katmadan hareket etmenin sakıncaları olacağını hatırlatıyor. Kaybetmek istemiyorsak, aklımızı başımıza almalıyız.
19-25 Ekim arası: Haftanın genelinde sosyal ilişkilerimizde, arkadaşlıklarımızda daha seçiciyiz. Konuşmalara dikkat edeceğiz. İnsanların tavırları, kullandıkları sözcükler baskı kurmaya dönükse buna pek katlanmayız. Nezaketi seviyoruz ve uyumdan yana düşünüyoruz. Bu anlamda enerjiler sizden yana olacaktır. Aşk hayatınızı fedakarlık ve özveri ilkeleri çerçevesinde ele alarak, partnerinizin davranışlarına bakacaksınız. Hafta sonundaki Venüs-Jüpiter kavuşumu seçkinlik arzunuzu yükselticidir. Bu yeni bir tanışmanın işaretçisi de olabilir. 23 Ekim tarihinde Güneş, burcunuzda ilerleyecek. Bu sizler açısından özünüze uygun şekilde hareket etmenin, isteklerinizi dışa yansıtmanın işaretçisidir. Karşı cins üzerindeki etkiniz yükselmeye başlar.
26-31 Ekim arası: 27 Ekim tarihinde Boğa burcunda oluşacak Dolunay, karşı cinsle olan ilişkimizde bizim için güven çok önemli. Partnerimizin bu anlamda istikrarlı hareket etmesini bekliyoruz. İlişkimizde parasal açıdan rahat etmek arzumuz tabii ki yoğun. Çünkü artık biz de rahat etmekten yanayız. Ancak eğer mevcut beraberliğimizde parasal anlamda sorunlar varsa, sadece cinselliğe dayanan bir yaklaşım ve sadece kendi doyumunu düşünen bir kişiyle berabersek bu Dolunayda canımız sıkkın olur. Tepki gösterebiliriz ve biz de kendi çıkarlarımızı korumaktan yana düşünebiliriz. Dolunayın yöneticisi Venüs-Başak burcunda ilerlediği için, ilişkilerde kriterlerimiz bir hayli yüksek olacaktır. İnce eleyip sık dokuyabiliriz. Hatta eleştirel tarzda davranabiliriz.
30 Ekim tarihindeki görünüm, aşk hayatınızla ilgili konularda bu hoş, empatik, ılımlı, sakinleştirici, her şeyi güzel gösterebilecek bir enerjidir. Romantizm ve tutkuları yoğunlaştırır. Kişi aşık olduğunu düşünebilir. İlişkilerde problemler göz ardı edilebilir. Ancak lütfen aklımızı başımızda olsun. Güzelliklere evet, ancak gerçekçi olmayı da bilelim.
İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 8 Ekim Venüs-Başak geçişinde, İş görüşmeleri olabilir. Yeteneklerimize uygun bir alanda ortak bir projenin sürdürülmesi de mümkün olabilir. Eğitim hayatını sürdürenler için, yeni arkadaşlıklar, yeni bir ortama alışmak dönemidir. Eğer bir iş ortaklığı kurulacaksa, her şey en ince detayına kadar konuşulmalıdır. Bu dönemde, iş görüşmeleri yapılabilir. Yeteneklerimize uygun bir alanda ortak bir projenin sürdürülmesi de mümkün olabilir. Bir müddet bu proje üzerinde ekip çalışması yapılır. Bir de bu dönemde, bazı kişiler hakkında düşündüklerinizi pek açığa vurmazsınız.
12-18 Ekim arası: Haftaya adım atarken, çalışma hayatınızla ilgili konularda denetim altına alınmaktan, kurallardan pek hoşlanmazsınız. Serbest çalışmak istersiniz fakat dışarıdaki koşullar nedeniyle bunu yapmakta zorlanırsınız. Sağlığınıza dikkat etmekte, gerginlikten uzak durmakta yarar var.
12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, tüm burçlar gibi sizin açınızdan da olumlu buluyorum. Çevre değişimleri, hedeflerinizi gerçekleştirme, işinizde ilerleme, bir projenin başarılı şekilde sonuçlanması gibi yansımaları bulunmakta. Artık becerilerinizi bir iş veya bir alanda gösterebilecek kişisiniz. Evet, belki bazı şeyler henüz yerli yerine oturmadı. Ancak bu görünüm zamanla düzeleceğini ve güçleneceğinizi işaret ediyor.
16 Ekim tarihindeki görünüm, gücünüzü kanıtlamak arzunuzu işaret gösteriyor. Bir sistemin içinde olmak, birilerine hizmet etmek veya onların isteklere göre hareket etmek zorunluluğu sıkıcı gelse de, kapasitenizin üzerinde çalışarak hedefinize ulaşacağınızı biliniz.
19-25 Ekim arası: 23 Ekim tarihindeki görünüm, ileriye yönelik olarak düşündüğünüz konular üzerinde hesap kitap yapabilirsiniz. Hayata katılımdan yanasınız. Kaos yaratan durumları bir önce çözüme kavuşturmak niyetindesiniz. Belki de bu yüzden ince eleyip sık dokuyabilirsiniz. İleride güvencesiz kalmamak, amacınızdan şaşmamak için artık aklı başında düşünmeniz gerektiğinin gayet iyi farkındasınız.
23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Güneş döneminde yaşadıklarımızı şöyle bir gözden geçireceğiz. Siz hayata nasıl bakmaktasınız, neler yapmayı hedeflemektesiniz, geleceğinizle alakalı konularda neler düşünüyorsunuz, şu anda önünüzde duran engeller, duvarlar nasıl aşılır? Bunları bu bir aylık süreçte gözden geçirelim.
26-31 Ekim arası: 26 Ekim tarihinde, çalışma hayatımızla ilgili konularda yaşanması muhtemel iletişim sorunlarını işaret ediyor. Gelişmeler, iş hayatında özellikle bir arada çalıştığınız kişilerle anlaşmazlığa yol açabilir. Sıkıntınızı dile getirmekte zorlandığınız için, dışarıya da yansıtamamanız doğal olarak bir gerilimin işaretçisi olur. Bu tarihte dikkatli olalım.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde, arkadaşlarımızla olan ilişkimize önem verecek, onlara destek olacak, dostlarımızı iyi seçeceğiz. Zararlı arkadaşlıklardan uzak duracağız. Gönüllü olduğumuz katılımlara yöneleceğiz. Sağlıkla alakalı konularda bilgileneceğiz. Hedefimiz olacak ve buna ulaşmak için çalışacağız, gelişeceğiz, yeteneklerimizi değerlendireceğiz. Bugünün yarını da var diyerek yolumuzda sabırla ilerleyeceğiz ancak sürekli endişe, takıntılı davranmayacağız. Yapabileceğimiz kadarını yapacak, sorgulayarak hayatı kendimize zehir etmeyeceğiz. Aşkta hayalci davranmayacağız. Kendimizden ödün vererek, bir ilişkiyi ayakta tutmaya çalışmayacağız. Doğru, verimli, sağlıklı olana yöneleceğiz.
12-18 Ekim arası: 17 Ekim tarihindeki görünüm, yaşamdan ne beklediğiniz, hedefleriniz, arkadaşlıklarınız, kendinize duyduğunuz inanç, sosyal ilişkilerinizle ilgili konularda önemlidir. Bu karşıtlığın doğru anlamda değerlendirilmesi için öncelikle kendinizi bir gözden geçiriniz. Sizin hedefiniz nedir? Özgüveniniz ne durumda? Kimlerle bağlantılarınız var ve kimlerle arkadaşlık ediyorsunuz? Üye olduğunuz ve faaliyette bulunduğunuz dernekler, kulüpler var mı? Sizi dış dünyada kimler tanıyor? İlişkilerinizde seçici misiniz? Venüs-Başak burcunda ilerlediği için bu konulara titiz bir şekilde eğilmenizi ve durumunuzu gözden geçirmemiz lazım.
19-25 Ekim arası: Bu hafta, belirleyeceğiniz bir hedefin üzerine inançla giderseniz başarılı olursunuz. İnternet dünyası başta olmak üzere her türlü iletişim aracından faydalanınız. Çünkü yetenekleriniz sayesinde para kazanabilirsiniz. Ancak kendi fikirlerinizi baskı yoluyla başkalarına kabul ettirmeyiniz. Her konuda haklı olduğunuzu düşünmek yerine dinlemeyi de biliniz.
26-31 Ekim arası: İş ortaklığı ve mali anlamdaki tüm paylaşımların dikkatli şekilde gözden geçirilmesi şarttır. Elinizde olmayan bir takım nedenler, ödemelerin gecikmesine neden olabilir. Miras, hukuk, bankalarla alakalı borçlara lütfen dikkat ediniz. Bilmediğiniz kişilerle para alışverişinde bulunmayınız.
EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-15-19-20-23-24
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-21-22-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 23-24
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17-18
Yeniay : 14-15-16
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-27-28-29
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.