Ekim Ayı Burç Yorumları 2015

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Başak Burcu Ekim 2015 Aylık Burç Yorumu

8 ekim tarihinde venüs burcunuzda seyrine başlıyor. Bu yılki venüs başakta çok fazla bir şeyleri irdelememize gerek yok. Akıl zihin yoluyla her şey mantıklı bir şekilde çözülebilir. Artık ilişkilerde maddi ve manevi anlamda kuvvetli açıdan kişiler karşımıza çıkacak. Bütçemiz dengeye oturuyor.

10 ekimde kuzey düğüm burcunuzda seyrine başlıyor. Bir ucu balıkta bir ucu ise sizde. Bu bir tekamül süreci. Bu dönemde bazı tüyolar var. Kendi adınıza istediğiniz beraberlikleri ön plana alabilirsiniz. Kendinize güveninizin artması gerekiyor. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayabilecek güçtesiniz. Geçmişten dersler çıkarmalısınız.

13 ekimde Yeniay terazi burcunda oluşuyor. Parasal konuların müjdesi bir yeni ay olacak. Yeni bir ve taşınabiliriz. Mali gücümüz yükseldiği için yeni kararlar alabiliriz. Biraz para ve ailevi konular ön plana çıkacak.

23 ekimde güneş akrep burcu seyrine başlayacak. Çevre ilşkileri üzerinde durulabilir. Gücünüzü ispat etme kendinizi gösterme ortaklıklara bakma yakın akrabalarımız değerlendirme konusunda oldukça kıymetli. Enerjimizi nereye odaklamamız gerektiğini bildiğimiz bir dönem olacak.

27 ekimde dolunay boğa burcunda oluşacak. Eğitim hayatından işe ticari konalra kadar geldiğimiz son noktaya bakmamız gerekiyor. Ev ve yerleşim mesleleri mali konuları halledebileceğimiz bir dönem olacak. Başka bir şehirde başka bir işin de simgesi olabilir. Kendinize güvenmekten kaçınmayın. Analiz sıkı çalışma ve disiplinli çalışmak sizi göreviniz.

Her şey gönlünüzce olsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Venüs burcunuzda ilerleyecek. Bu süreçte, karşınıza çıkan yeni bir insanı veya partnerinizi incelersiniz, mükemmellik ararsınız, kriterlerinize göre değerlendirirsiniz. Fiziksel açıdan giydiklerinize, nasıl göründüğünüze de önem verirsiniz. Hijyeninize ve insanların da temizliğine önem verirsiniz. Bütçenizi de bu süreçte gözden geçirirsiniz. Yeni bir ilişkiye adım atabilirsiniz. İlişkinizde mutluysanız sevdiğiniz kişiyle ortaklaşa düşünürsünüz. Benim bu dönemde sizlere tavsiyem, işinize veya eğitiminize önem vermenizdir.
12-18 Ekim arası: 12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü aşk hayatınızı güçlendiren oldukça kuvvetli bir etkidir. Şu an var olan sorunları kolaylıkla çözüme kavuşturmanızda destekçiniz olur. Çocuk sahibi olabilirsiniz veya çocuklarınızın hayatını garanti altına alacak kararlar verebilirsiniz. Bunlar zamanla çok daha olumlu yöndeki gelişmelerin startı anlamına gelir. Bir dönüşümün ve yenilenmenin aşkta bir hayli etkin olacağını söyleyebiliriz.
17 Ekim tarihindeki görünüm, ilişkilerde mutlaka dikkatli gözden geçirmelere ihtiyaç var. Çünkü yanlış bir karar verirsek, ileride hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Öncelikle biz nasıl bir beraberlik yaşıyoruz ve aslında karşı taraftan talebimiz nedir? Partnerimiz nasıl bir kimlik yapısına sahip. Onunla anlaşabiliyor muyuz? Diyelim ki yalnızız. Bunun nedeni nedir? Düzgün birine rastlamadığımız için mi, yoksa yaşadığımız ilişkiler nedeniyle mi güven duygumuz azaldı. Bütün bunları mutlaka bir ele alalım.
19-25 Ekim arası: Bu hafta ilişki anlamında gayet olumlu enerjilere sahipsiniz. İstediğiniz şekilde beraberliği yönlendirebilirsiniz. Ancak sizin arzunuz ortaklaşa düşünmektir. Evet titiz ve seçici davranıyorsunuz. Bunun nedeni, yanılmamak içindir. Her bir detayı önemseyebilirsiniz. Söylediği her kelimenin ardında yatanı bilmek istersiniz. Hafta sonunda burcunuz üzerinde Venüs ve Jüpiterin kavuşum yapması, özellikle bekar Başaklar için yeni bir aşk veya uzun seyirli bir ilişkinin göstergesidir. Problemli ilişkilerde meseleler tekrar gözden geçirilirse, çözüm sağlanır. Aşkın sizden yana olduğu bir hafta diyebiliriz.
26-31 Ekim arası: 30 Ekim tarihindeki görünüm, yakın çevremizle ilişkimizi ılımlı hale getiren, şefkat duygusunu yükselten, inançla hareket etmemizi destekleyen hoş bir enerjidir. Bizi duyarlı kıldığı gibi, ikili ilişkilerde de romantik duyguların, tutkunun yükselişini sağlar. Ancak ne olursa olsun, gerçekçi düşünmeyi de ihmal etmeyelim. Yaratıcı fikirlerimizi soyut çalışmalarda, mistik faaliyetlerde olumlu şekilde kullanabiliriz.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde, kişisel anlamda daha dikkatli, seçici, verimli, özgüvenli bir şekilde hayatımıza yön vereceğiz. Çalışacağız, çabalayacağız ve işimizde başarıyı önemseyeceğiz. Yeteneklerimizi geliştireceğiz ve dış dünyada bilgi ve tecrübemizle öne çıkacağız. İnsanlarla ilişkimizi, çevremizi, yaşantımızı planlı, programlı bir şekilde düzenleyeceğiz. Endişeli, takıntılı, vesveseli olmayacağız. Sağlığımızı önemseyeceğiz. Güzelliğimize, bakımımıza süs püs anlamında değil, sağlıklı yaşamak adına önem vereceğiz. Beceri geliştireceğiz. Zararlı alışkanlıklardan uzak duracağız. İnsanlara yardımcı olacağız ancak bu kendimizden sürekli vermek anlamında olmamalıdır. Boş oturmayacağız. Bir amacımız, hedefimiz olacak.
12-18 Ekim arası: 16 Ekim tarihindeki görünüm, rahatlatıcı ve en azından kendi gücünüze güvenmeniz halinde son aylarda yaşanan bazı sıkıntıları farklı bir şekilde ele almanızı sağlar. Sakın ola endişeli düşünmeyiniz. Durumunuzu, bir değişim süreci olarak değerlendirip sakin olursanız çıkış yolu bulabilirsiniz. Beklediğiniz bir haber gelebilir.
19-25 Ekim arası: 23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, eğitim hayatı, çevre ilişkileri, iletişim, kendinizi ifade edişiniz, yolculuklar, haberleşme, günlük koşuşturma, işlerinizin takibi, ticaret, kardeş ve yakın akrabalarınızla alakalı konuların gözden geçirilmesi ve bulunduğunuz durumun ciddiyet ve sorumluluk duygusu çerçevesinde ele alınması gerekebilir. Bu süreçte, çevrenizde bazı değişimler, düzenlemeler, yenilenmeler özellikle yakınlarınızla, dostlarınızla, ilişkinizle ilgili konularda görülebilir. Bunları anlamakta zorlanabilirsiniz. Fakat gerçekçi bir gözle bakarsanız, ilerisi adına sağlam olanı fark eder, kurtulmanız gerekeni tespit edersiniz. Sizin nasıl baktığınız çok önemli.
26-31 Ekim arası: 27 Ekim tarihinde Boğa burcunda oluşacak Dolunay, hayata bakış açımızda önemsediğimiz kriterlerimiz var. Güven-istikrar-huzur ve emniyet duygusu. Bunlar doğan günü daha mutlu ve doyumlu şekilde kucaklamamızı sağlıyor. Biz huzurdan yanayız, geleceğimizi de aynen bu şekilde teminat altına alacağımız şekilde kurmak niyetindeyiz. Böyle düşünen kişilere, bunu sağlayacak işlere, gelişmelere önem veriyoruz. Yakın çevremize baktığımızda bazı kişilerin sadece kendi çıkarları için bize yaklaşmaları canımızı sıkıyor. Artık daha seçici düşünmemizin de sebebi bu. Dolunayın yöneticisi Venüs burcumuzda ilerlediği için, bu Dolunayda kendimize daha fazla özen gösterecek, güzel ve bakımlı görünmekten hoşlanacağız.
FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihindeki görünüm, uzun süren bir mücadelenin sizi bir hayli yorduğunu gösterir. Belki çocuğunuzla ilgili, belki iş hayatınız veya ilişkinizle ilgili bir mesele yüzünden yorgunsunuz. Sizin şu aralar bütçenizi düzenlemeniz için mutlaka bir desteğe ihtiyacınız var. Eğer beklediğiniz para gelirse, işler bir anda yoluna girecek. Ancak bürokratik engeller veya gereksiz yere uzayan davalar sizi rahatsız etmekte. Kendi hayatınızı yönlendirmeye çalışıyorsunuz. Fakat bu tarihte, para meselelerinde biraz dikkatli olacağız.
8 Ekimde başlayacak Venüs-Başak burcu seyri, maddi anlamda kazanç sağlayan işlere yönelmenizi sağlar. Seçici düşünürsünüz. Artı ve eksileriyle gözden geçirmeden, ölçüp tartmadan paranızı harcamazsınız.
12-18 Ekim arası: Haftanın hemen başındaki görünüm, sizi huzursuz eden, üstünüzde yük oluşturan problemlerden bir an önce kurtulma arzunuzu yükseltiyor. Kişisel çıkarlarımızı korumamız, dilediğimiz sonuca ulaşmamız için bir hayli mücadele verebiliriz. Maddi ortaklıklara, kimlerle iş birliği yaptığımıza çok dikkat etmek gerekir. Bir de borcu borçla kapatmayalım, kimseye güvenip zor durumda kalmayalım.
13 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, maddi konularda başkalarının yararını gözetecek şekilde düşünerek, kendi isteklerimizden vazgeçebileceğimizi gösteriyor. Bu genelde ilişkilerimizi daha fazla öne alarak düşünmenin işaretçisidir. Oysaki bu Yeniayda titizlikle incelemek ve gözden geçirmelerde bulunmakta yarar var. İyi niyetimizin su istimal edilmemesi için bu gereklidir. Yeniayın oluştuğu güne Ay-Uranüs karşıtlık etkisi altında başlıyoruz. Bu da gösteriyor ki, parasal konularda acil kararlar vermeye açığız. Merkür-Satürn görünümü ise, paramızı risk altına alabilecek yatırım, kiralama, satın alma gibi konularda hesabımı bilmenin önemini vurguluyor.
19-25 Ekim arası: 23 Ekim tarihinde, parasal ilişkiniz olan kişilerle doğru bir iletişimde bulunmanın çıkarlarımızı koruma anlamında etkili olduğunu göstermektedir. Belki içimizden başka şeyler geçiyor olabilir. Ancak deyim yerindeyse çam devirmenin alemi yoktur. Ortalama konuşmak akıllı bir iletişim ve anlaşma sağlamada size güç katabilir.
26-31 Ekim arası: 26 Ekim tarihindeki görünümde, destek görme ihtiyacınız yoğundur. Hiç kimsenin maddi ve ilişki anlamında sizi rahatsız etmesine, kaygılandırmasına dayanacak haliniz yoktur. Peki, ne yapılmalıdır? Ben derim ki, sakin olunuz, bu türden sıkıntıların her insanın başına gelebileceğini düşünerek isyan etmeyiniz. Borcu borçla kapatmaya çalışmayınız.
EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-9-10-14-15-19-20-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-17-18-23-24-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 19-20
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12-13
Yeniay : 8-9-10-11
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.