Ekim Ayı Burç Yorumları 2015

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yengeç Burcu Ekim 2015 Aylık Burç Yorumu

8 ekim tarihinde venüs başak burcunda seyrine başlıyor. Çevremize dikkat ediyoruz. Bire bir ilişkimiz olan insanları ince eleyip sıkı tutuyoruz. Bu dönemde akıl ve zihin bize destek olacak. Henüz anlaşmaya varamadığımız durumları gözden geçireceğiz. Belki yeni bir çevreye dahil olmak isteyebiliriz. Problemlerimizi çözüme kavuşturmalıyız.

10 ekim de kuzey düğümü başak burcunda etkili olacak. Çevre ilişkilerinden eğitim hayatımıza kadar her konuda önemli bir dönem. Bir tekamül süreci. Yakın çevre ile ilişkilerimiz ele alacağız. Kendimiz geliştirmekten korkmamalıyız. Güven duygumuzu ayakta tutacağız. Sıkı ve planlı çalışın.

13 ekimde Yeniay terazi burcunda oluşacak. Ailevi konularda mali alanda etkili olacak. Ev için huzur ve ahengi bulacağız. Belki bir değişim olabilir. Evdeki güveni ve güzelliği yeniden elde edeceksiniz. Güzellik ve bakım anlamında kendinizi gözden geçirin. Artık sizde önemlisiniz.

23 ekimde güneş akrep burcunda seyrine başlıyor. Sevdiklerinize olan düşkünlüğünüz. Liderlik gücünüz. Değerleriniz ön planda olacak. Problemleriniz varsa aşk hayatınızda partnerinizin de aynı ilgiyle size yaklaşmasını istiyorsunuz.

27 ekim de yeni ay boğa burcunda oluşacak. Bu ileriye dönük hedefler demek. Hedeflerinizi gözden geçirmeli yeteneklerinizi sorgulamalısınız. Bu dolunayda istediğimiz sonuçları alamadığımız işler nedeniyle kendimiz huzursuz hissedebiliriz. Bu durumda restorasyon sürecine gitmeliyiz. İşimizle ilgili konularda topluma açılmalısınız. Değerlerinizi korumalı ve muhafaza etmelisiniz.

Her şey gönlünüzce olsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde gelişimin yolu, eğitime önem vermek, pratik kazanmak, yeteneğimizi geliştirmek, çalışmak, bir iş öğrenmek, ustalaşmaktır. Çevremizde bulunan insanlara yardımcı olacağız. Onların sağlıklı, verimli şekilde gelişimleri için destek vereceğiz. Kardeşimizle ilgileneceğiz. Oturduğumuz yerin temizliği, düzenine önem vereceğiz. Deneyerek öğreneceğiz, öğrendikçe özgüvenimiz artacak. Gerçekçi olacağız, alınganlıktan uzak duracağız. Sağlığımıza önem vereceğiz ve sağlıklı yaşamak adına aktivitelerde bulunacağız.
12-18 Ekim arası: Haftanın hemen başındaki görünüm, iş hayatınız ve ailevi meselelerde bir hayli etkili olacak gerginliğin işaretçisidir. Dikkatli olmakta yarar görüyorum. Bir yandan ev içinde, eve yönelik konularda nezaketi korumaya çalışırken, dış dünyadaki sorumluluklar ağır gelebilir. İş-ev arasında bir takım değişimler, sürpriz gelişmeler rutin giden hayatınızı hızlandırabilir.
13 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, ailemizi ilgilendiren konular, evimizle alakalı meseleler üzerinde her ne kadar ortaklaşa hareket etmeye çalışsanız da, siz bir hayli titiz düşünebilir, bir şeyi tam olarak kafanızda oturtmadan rahat etmezsiniz. Ev satın alımı, kiralama, aile içindeki meseleler, büyükleriniz, eşinizle alakalı her bir detayı önemseyeceksiniz. Yeniayın oluştuğu gün, Ay-Uranüs karşıtlığı meydana gelecek. Bu da gösteriyor ki, bu Yeniayda ev-iş meseleleri bir hayli önem taşıyor. Merkür-Satürn görünümü ise, bu Yeniayda aileniz ve çalışma hayatınızla ilgili konular üzerinde düşünüleceğini gösteriyor.
16 Ekim tarihinde, partneriniz veya iş ortağınızla ortaklaşa hareket edebilmek için yapılması gereken düzenlemeleri işaret ediyor. Siz şimdi her durumu dağılmadan, sağlamlık çerçevesi içinde ele almanız halinde kangren haline gelmiş sorunlardan kurtulabilirsiniz.
19-25 Ekim arası: Bu hafta, ilişkilerimizde fazla titiz düşünebiliriz. En ufak bir şey terslik çıkmasın, her şey güzel olsun diye çabalarsınız. Diyelim ki, ilişkide sorun var veya şu anda yalnızsınız. Bunu gözünüzde öyle büyütürsünüz ki, sanki her şey ters gidecekmiş gibi hissedersiniz. Bunun nedeni, aşırı duygusallığınız ve hislerinizin sizi etki altında almasıdır. Oysaki karşı cinsle ciddi bir ilişki kurabilme, onun farklılıklarını kabullenme, paylaşmak ve bütünleşmek adına dengeli olmayı öğrenmek zorundasınız. Hafta sonuna doğru her şey yoluna girmeye başlar. İlişkide her iki tarafın da birbirine karşı daha dikkatli davranması mümkün olur. Hafta sonundaki Venüs-Jüpiter kavuşumu burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacak. Bu birçok pürüzün el birliğiyle çözümünde yardımcıdır.
26-31 Ekim arası: 30 Ekim tarihindeki görünümü olumlu buluyorum. Aşkta ideallerinize uygun şekilde ilişkiyi yönlendirmenizi, yaşamanızı destekleyici gözüküyor. Bir yandan duyarlılık hayli yüksek olacak. Bu sizi birbirinize yaklaştırıcı bir etkidir. Diğer yandan tutkular ön planda. Bu da, tensel uyumunuzun birçok pürüzün üstesinden gelmenizdeki etkisini gösteriyor. Yeni başlayan ilişkilerde birbirinize çekildiğinizi hissedersiniz. Devam eden ilişkilerde paylaşımlar lezzetlenir.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihinde, kendinizi bir şeylere katlanmak zorunda hissedersiniz. İlişkinizin düzgün bir şekilde yürümesini istersiniz. Yanılmaktan hoşlanmazsınız. Bir kısım Yengeçler için bu görünüm, anne veya babanızla alakalı bir sorunu halletmek adına mücadele vermeniz anlamındadır. Siz de elinizden geldiğince bunu yapmaya çalışırsınız. Fakat bedenen ve ruhen yorgunsunuzdur.
12-18 Ekim arası: 17 Ekim tarihindeki görünüm, çalışma ortamınız, kararlarınız, yakınlarınız ve etrafınızla olan her türlü ilişki alışverişinizi, iş hayatınız da dahil olmak üzere gözden geçirmenin önemli olduğunu vurguluyor. Gözlemde bulunmaya, işlerinizi bu gözlemlere göre düzenlemeye çalışınız.
19-25 Ekim arası: 23 Ekim tarihinde, fikirlerinizi, isteklerinizi, hedeflerinizi titiz ve gayet pratik bir şekilde ortaya koymak istersiniz. Çünkü artık bir şeylerin yoluna girmesini istiyorsunuz. Ancak bazı insanlar buna pek fırsat vermeyebilir. Hatta sizin iyi niyetinizi görmek istemeyebilirler. Bu durum, sizi kimi zaman hayallerinizden vazgeçirmeye, birilerinin kurbanı olmaya, susmaya ve olana bitene razı olmaya zorlayabilir. Yapılması gereken kendinizden emin olmak, başka kişilerin davranışları ve sözleri karşısında kendinizi yaralanmış ve çaresiz hissetmemektir.
26-31 Ekim arası: 26 Ekim tarihinde, iş hayatınız ve toplumsal yaşamınızı ilgilendiren konularda, büyükleriniz ve patron konumundaki kişilerle aranızdaki yaşanması muhtemel yeni gelişmelerin işaretçisi olarak uyarıcıdır. Kişi huzur bulmak isterken, dışarıdan gelen tepkiler, değişimler, ani gelişmeler nedeniyle başka bir yola kayabilir. İşte bu durumda öncelikle sakin ve gerçekçi bir şekilde durumunuzu gözden geçiriniz.
FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Yakın çevrenizde bulunan kişilerle olan temasınızda yararlılık ilkesini gözettiğiniz için, size ihtiyaç duyan kişilere elden geldiğince destek olursunuz. Ancak bu desteğin karşılığında kıymetinizin bilinmesini istersiniz. Arkadaşlık ilişkilerinde de durum böyledir. Dostlarınızın size bir işi düştüğünde, yardıma hazırsınızdır. Amacınız etrafınızdaki insanların huzurlu olması ve sizin de otomatik olarak huzura kavuşmanızdır. İlişkilerde genel olarak belli bir inceleme, kurcalama, ince eleme sık dokuma hali vardır. Bu süreçte ailemizle alakalı ve ileriye dönük olarak hedeflerimizi gerçekleştirme yönünde planlamalarda bulunabiliriz. Yeni bir yere yerleştiysek bu dönemde çevremizdeki insanları, ortamı tanımaya çalışırız.
12-18 Ekim arası: 12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, ilişki ve iş ortaklıklarındaki pürüzlerin çözüme kavuşturulmasında yararlıdır. Eşin miras yoluyla eline geçen paraların göstergesidir. Bu sayede çevre değişimi ve hayatınızda olumlu yönde gelişmeler yaşanabilir. Bir başka önemli yanı, bir mülk sahibi veya bir mülkün ortağı olmakla alakalıdır. Sizin elinize direkt para geçmese de, eş veya iş ortağınızın güçlenmesi, otomatik olarak sizi de güçlü hale getirecektir.
19-25 Ekim arası: 23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında kazanç evinizin yöneticisi Güneş-Akrep burcunda ilerleyecek. Ne arzuluyorsak onu elde etmek adına verilen mücadelenin işaretçisidir. Ancak bu mücadelenin sonucunda elde edebileceklerimizi sürekli kılabilmek için gerçekçi olmamız gerekiyor. Önümüzdeki bir ay boyunca sevdiğimiz, bağlılık duyduğumuz insanların üstüne titreyeceğiz. Onlara bir zarar gelmesin isteriz. Bizi yoran, üzen ne varsa onları da düşünüceğiz.
26-31 Ekim arası: 27 Ekim tarihinde Boğa burcunda oluşacak Dolunay, maddi ve manevi anlamda kazanç sağlayan işlere, hedeflere ve kendimizi güvende hissettirecek dostluklara, gelişmelere ihtiyacımız yüksek. Etrafımızdaki dünyanın güzelliklerini, konforunu, zenginliklerini yaşamaktan yanayız. Bu ise paraya ve güçlü olmamıza bağlı. Aşkta da durum bundan yana kalır değil. Tutkuluyuz, baskınız ve sahip olduğumuz hiçbir şeyi kaybetmeye tahammülümüz yok. Dolunayın yöneticisi Venüs-Başak burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, Dolunayda ilişkilerimizde bir hayli titiz ve seçiciyiz. Ancak unutmayalım ki, başkalarının da bizden talepleri olabilir. Onlara destek vermemiz gerekebilir.
EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-9-10-14-15-23-24-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 12-13-19-20-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8
Yeniay : 4-5-6-31
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20-21
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.