Ekim Ayı Burç Yorumları 2015

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

İkizler Burcu Ekim 2015 Aylık Burç Yorumu

8 ekim tarihinde venüs başak burcunda yuvanızda etkili olmaya başlıyor. Kendinizi mutlu hissetme anlamında bir gözden geçirme hali. Ailevi problemler varsa bunlar bu dönemde çözülebilir. Problemlerimiz sakin bir şekilde konuşarak çözebiliriz. Kendimizi rahat hissettiğimiz alanlara yöneleceğiz. Huzur ve güven arıyorsunuz. Bunları bulduğunuzda mutluluğa ulaşacaksınız.

10 ekim tarihinde kuzey düğümü başak balık aksında etkili olacak. Bu bir tekamül süreci. Bu gelişimin yoludur. Ailevi konular da ve iş hayatımızda önemli tüyolar da bulunuyor. Evimiz ailemizle ilgili konularda ince eleyip sıkı dokuma hali etkili olabilir. Hem ailemizi önemseyeceğiz hem de kendimize bakacağız. Tatlılıkla güzellikle hareket edeceğiz. İş hayatında pes etmek yok.

13 ekimde Yeniay terazi burcunda oluşacak. Aşk evinizle ilgili konularda da etkili. Bir aşkın evliliğe dönüşmesi evliliklerdeki problemlerin çözüme kavuşması mümkün. Yalnız olanlar aşka kapılarını açabilirler. Umut ederek bekliyoruz. Şans kapımızda olabilir. Oldukça olumlu bir yeni at.

23 ekimde güneş akrep burcunda çalışma hayatında etkili olacak. Kendimizi verimli hissetmek mali anlamda kendimizi doyurmak istiyoruz. Sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Gıdamıza özen göstermeliyiz. Birilerinin tuhaf oyunlarını çok fazla irdelemeyelim.

27 ekimde boğa burcunda dolunay oluşacak. Huzur ve emniyet duygusu ön planda olacak. Problemlerimizi düzeltebildiysek bu yeni ayda aradığımız huzuru bulacağız. Duygularımızın ortaya çıkacağı bir dönem olacak. Anlaşmalı ve dengeli bir şekilde hareket etmeliyiz.

Her şey gönlünüzce olsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihindeki görünüm, dışa karşı nazik, uyumlu ve ölçülü davranırken, içten içe kendinizi kabul ettirmek, karşınızdaki kişiyi etkilemek ve arzu ettiğiniz şekilde yönlendirmek arzunuzu işaret ediyor. Aşk hayatınızla ilgili konularda eğer sorunlu bir dönem yaşıyorsanız partnerinizi elde etmek, kendinize döndürmek için çekiciliğinizi kullanmaktan çekinmezsiniz.
12-18 Ekim arası: Hafta başındaki etkiler altında, bir yandan huzurlu, uyumlu paylaşım isteriz ancak diğer yandan üzerimizde baskı uygulanmasına gelemeyiz. Sosyal hayatımız bu tarihlerde hızlanır. Değişik insanlarla bir araya gelebiliriz. Yeni biriyle tanışabiliriz.
13 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, aşk hayatımızla ilgili konularda nezaket, paylaşım, ortaklaşa hareket etmekten yana olsak da, iş ciddiye bindiğinde titizleneceğiz. Eğlenelim, zevklenelim, birbirimizi keyiflendirelim diye düşünüp, evlenmeye kalkışmak, bir evde yaşamak, bir ömrü sürdürmek için, birbirinizi tanımanız faydalı olacak. Yeniayın oluştuğu güne Ay-Uranüs karşıtlığıyla başlamak tabii ki heyecan vericidir. Gördüğümüz birini çok beğeniriz veya ilişkimiz varsa, sevdiğimize hoş sürprizler yaparız. Merkür-Satürn görünümü ise, bu ilişkide ortaklaşa fikir paylaşımı ve hayata bakış açınızı, hedeflerinizi gözden geçirmenin önemini vurguluyor.
19-25 Ekim arası: Haftanın ilk günündeki enerjiler, her iki tarafın da ılımlı tarzda konuşması, anlaşmaya gönüllü olması ve birbirinin düşüncelerine saygı göstermesi lazım. Eşit haklarımız, ilişkideki beklentilerimiz, partnerimizin tavırları bizim için önemli olacak. Ev içindeki huzursuzluk, fazla eleştirel konuşmalar, bir türlü düzelmeyen sorunlar her an kendini hissettirebilir. Maddi ve manevi anlamda birbirine destek olmayan çiftler için zorlayıcı etkenler bu hafta yoğun gözüküyor.
26-31 Ekim arası: Haftanın hemen başındaki görünüm, ilişkilerde iletişimin bir hayli yoğun olduğunu gösteriyor. Olumlu açıdan ele alırsak, sizler için yeni bir aşkın doğmasını sağlayan sürpriz bir iletişimin göstergesi olabilir. Birisiyle tanışırsınız, yazışırsınız ve onun kullandığı sözcükler gönlünüzü okşar, önce arkadaşlık dersiniz, bir bakmışsınız berabersiniz. Dikkat edilecek yanı, sorunları olan çiftler açısından, tartışmalara davetiye çıkartıcı yanıdır. Fakat büyük bir problem çıkartmaz. Sadece ben haklıyım sen haksızsın tarzında konuşmalardır.
İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde ailemizle ilgili konulara odaklanacağız. Ev içinde veya bir ofis açarak çalışmaya, kendimizi geliştirmeye çalışacağız. Planlı yaşamayı bileceğiz. İş hayatında nasıl bir yön çizmemiz gerektiğini tespit edeceğiz. Gereksiz işlerle uğraşmayacağız. Aile içinde herkesin birbirine karşı sorumlulukları olduğunu bileceğiz. Aile sağlığımıza önem vereceğiz. Evimizde hijyeni, düzeni önemseyeceğiz. Ailemize zaman ayıracağız. Büyüklerimizin sağlığıyla ilgileneceğiz. Bir yuvamız olsun isteyeceğiz. Bunun için çalışacağız, çabalayacağız. Bunlar gelişim yolunda dikkat etmemiz gereken noktalar olacak.
12-18 Ekim arası: 17 Ekim tarihindeki görünüm, ev ve ailevi meseleler üzerinde endişeli davranmak, birbirinizi eleştirmek, hayata karşı tatminsiz ve güvensizlik duymak nasıl yanlışsa, var olan düzenlemeleri ertelemek, yarım bırakmak, düşünmeden kararlar vermek de o denli yanlıştır. İş hayatınızla ilgili meselelerde hayalperest düşünmeyelim.
19-25 Ekim arası: 23 Ekim tarihindeki Venüs-Pluto görünümü, kimlerle paylaşımda bulunsak, bir iş veya özel ilişkiye girsek üzerimizde bir baskı varmış gibi hissetmemize neden olur. Oysaki tüm enerjinizi, kafanızın içindeki hedefleri doğru yönlendirebilir, ideallerinizi gerçekleştirmek adına sorumlu bir şekilde davranabilir, sabırlı olursanız yavaş ve emin adımlarla hayatınızı son derece olumlu bir şekilde yönlendirebilir, yüksek kazançları hem de hiç yorulmadan elde edebilir, kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz.
Aynı gün gerçekleşecek Mars-Chiron karşıtlığında, her durumu enine boyuna tetkik edebilirsiniz. Amacınız tekdüze yaşamamak, kararlarınızı bir an önce sonuçlandırarak geleceğinizi teminat altına almaktır. Bu istekleriniz gayet doğaldır. Ancak siz bu kadar itinalı düşündüğünüz halde genel olarak iş hayatınız ve toplumsal ilişkilerinizde gereğinden fazla özverili davranıyorsanız, başkalarının sizden yararlanmasına göz yumuyorsanız o zaman kendinizi şanssız biri olarak görmeniz yanlış olur. Böyle davranmak yerine size uymayan durumları bilinçli bir şekilde ele almalı, iş hayatınızla ilgili mevzularda daha dikkatli hareket etmelisiniz. Kendinize lütfen iyi davranınız.
23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında, Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, önümüzdeki bir aylık süreçte çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda durumunuzu gözden geçirmeniz gerektiğini gösteriyor. Aklınıza bir problem gelmesin. Sadece gerekli olanla olmayan arasındaki farkı belirleyip, zamanı iyi bir şekilde değerlendirmek, verimli bir şekilde çalışmak için bu gereklidir. Beslenmemiz, uyku düzenimiz kısaca sağlığımızı ihmal etmemeliyiz. Şikayetlerimizi mutlaka bir doktora göstermeli, tedavilerimizi ihmal etmemeliyiz. Astrolojik geçişler bize yol gösteren trafik ışıkları gibidir.
26-31 Ekim arası: 27 Ekim tarihinde Boğa burcunda oluşacak Dolunay, iç dünyamızda huzur, güven, ruhsal ve fiziksel anlamada doyum ihtiyacımız bir hayli yoğun. Belki dışa yansıtmıyoruz ancak hakikaten dinlenmek, rahatlamak arzumuz yükselmiş durumda. Ancak bir taraftan da çalışma hayatımızla ilgili mecburiyetler, günlük tempoda birileriyle anlaşmak veya karşılaşmak zorunluluğu, tuhaf oyunlar, çıkarlar bizi rahatsız ediyor. Bu yüzden içe yönelip her şeyden uzak durmak istiyoruz. Dolunayın yöneticisi Venüs-Başak burcunda. Bu da gösteriyor ki, ailevi ilişkilerde ve evimizle ilgili konularda düzene koymamız gereken işlerimiz var. Bunları göz ardı edemeyiz.
FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, aileniz başta olmak üzere, birlikte yaşadığınız kişilerle olan ilişkinizi gözden geçirmenizi ve evinizle alakalı aksaklıkları ele alarak düzenlemenizde yardımcıdır. Aile bireylerinin birbirlerine karşı anlayışlı olması ve eğer bir sıkıntı varsa bunu ortaklaşa çözmeleri yararlı olacaktır. Bazen anlayışlı davranırken, bazen tam tersi tavırlar içinde oluşunuz, doğaldır ki huzursuzluk yaşanmasına neden olabilir. Evinizle ilgili bir onarım, değişim veya başka bir yere taşınmayı düşünüyorsanız, mali durumunuzu mutlaka gözden geçiriniz. Eğer yeni bir yere taşındıysanız bu süreç alışma dönemidir.
12-18 Ekim arası: 12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, ev alımı, satışı, miras gibi konuların hisse sahipleri arasında paylaşımının göstergesidir. Kredi alımı yoluyla mülk satın almak bu enerji sayesinde mümkün olur. Aile ilişkilerini verimli hale getirir. Bir mülkün değerine göre satışının yapılması gibi gelişmelerin de işaretçisidir. Uzun zamandır sürmekte olan bir mal-mülk davasının çözüme kavuşmasını sağlayabilir. Ancak eğer belli bir bütçe ile yaşıyor ve bir ev satın almayı düşünüyorsanız, mutlaka hesabınızı derinlikli bir şekilde yapmanızda yarar var.
16 Ekim tarihindeki görünüm, eviniz değişimin, dönüşümün, olumlu yönde yapılacak ayarlamaların sizi kuşkularınızdan, sıkıntı ve kaygılarınızdan kurtarabileceğini gösteriyor. Yani köklü bir yenilik bütün sıkıntılarınızı alıp götürür. Yeter ki, geçmiş meseleleri deşmeyiniz ve durumunuzu titiz bir şekilde gözden geçiriniz. O zaman her şey yoluna girebilir.
19-25 Ekim arası: 23 Ekim tarihinde, başkalarına ihtiyaç duyduğunuz her konuda daha dikkatli ve dengeli konuşmanız gerektiğinin işaretidir. Bazen sözcükler keskindir ve insanı oldukça zor duruma sokar, bazen de sözcükler sihirli bir güçtür, mucizeler yaratır. İşte bugün siz de politik tarzda ve oldukça akıllı bir şekilde iletişimde bulunmaya çalışınız. Böylece isteklerinizi daha kolay elde edebilirsiniz.
26-31 Ekim arası: 26 Ekim tarihinde, yeni bir girişimde bulunabilir, adım atabilirsiniz. Ancak benim tavsiyem, bu yenilikleri gayet bilinçli bir şekilde ele alarak gerçekleştirmenizdir. Kurulan yeni dostlukları, yaşanan arkadaşlıkları ve yeni tanıştığınız insanları, ilişkilerinizi gözden geçirin ve sizin için en faydalı yol hangisi olacaksa ona göre hareket edin.
EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-13-21-22-25-26-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 9-10-17-18-23-24
Aşkta En Şanslı Günler : 12-13
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5
Yeniay : 1-2-3-4-29-30-31
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.