Ekim Ayı Burç Yorumları 2015

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Kova Burcu Ekim 2015 Aylık Burç Yorumu

8 ekimde venüs başak burcu seyri başlıyor. Mali konular, iş ortaklıkları özel hayatımızı irdeliyoruz. İşlemeyenleri hayatımızdan çıkartıyoruz. Adalet duygumuz bu dönemde bizi çok etkiliyor. Her şeyi restore edebilecek güce kavuşuyoruz. Bu geçiş bu sene çok etkin olacak.

10 ekimde kuzey düğüm başak balık aksında olacak. Bu bir tekamül süreci. Bu gelişimin rolü. Mücadele ve zorluklara karşı mali konularda etkili olacak bir dönem. Artık dostumuz düşmanımızı bilmemiz gereken bir dönem. Finansal konularda dikkat etmeliyiz.Bu dönemdeki tüyoları dinlemeliyiz.

13 ekimde Yeniay terazi burcunda oluşacak.Yeni işler gelebilir. Yeni hedefler belirlenebilir. Toplumsal hayatta adımızı duyurmak belli gruplar içinde yer almak istiyoruz. Yeni dostluklarımız olabilir.

23 ekim de güneş akrep burcunda seyrine başlıyor. Kariyer hayatıyla ilgili konularda önemli. Enerjimizi harcayacağımız alan iş hayatımız olmalı. Finansal anlamda dikkatli oluyoruz.

27 ekimde dolunay boğa burcunda olacak. Hem özel hayat hem ailevi ilişkilerde hemde vatanımızda güvenlik istiyoruz. Ev hayatımızda işimizde artı ve eksileri gözden geçireceğiz. Evden çalışıyorsak getiri ve götürüleri inceleyeceğiz. Dolunay geldiğimiz son noktayı görmemizi sağlayacak.

Her şey gönlünüzce olsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihindeki görünüm, dış baskılar nedeniyle sıkılmanıza neden olabilir. Siz ortayı bulayım, dengeyi koruyayım, uyumlu davranayım diye uğraştıkça, bir şeyler canınızı sıkabilir. Ne yapmalıyız? Hangi durum olursa olsun, derinlemesine düşünmeliyiz. Aceleci olmamalıyız ve kararlarlarımızı vermeden önce iyice tartıp biçmeliyiz.
8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönem, hem yuvanız ve aileniz hem de dünya görüşünüze göre ilişkilerinizi, çıkarlarınızı gözden geçirmeniz anlamında önem taşıyor. Seçici davranacağız. Ancak belirsizlikler varsa bunların mutlaka düzene kavuşturulması yönünde titizleneceğiz. Yeni bir sayfa açmak istiyorsak önce eskinin akıllıca ele alınarak, pürüzlerin ayıklanması şart.
12-18 Ekim arası: Hafta başındaki görünüm, yeniliklere açık olmanızı sağlıyor. Değişim arzusu iliklerimize kadar işlemiş durumda. Bir sürpriz gelişme yaşanabilir. Biriyle tanışabiliriz, bir yolculuğa çıkabiliriz. Eğitim, iş, çevre, uzmanlık, seyahatler ve ilişkilerde yeniye, yeniden merhaba demeye varız.
17 Ekim tarihindeki görünüm, ilişkimizin cinsel boyutunu hem sağlık hem de psikolojik anlamda gözden geçirmemiz açısından önemlidir. Bazen sağlık-iş-parasal sorunlar veyahut ilişkimiz olmaması nedeniyle cinsel anlamda sıkıntılar yaşayabiliriz. Bazen de, önümüze gelenle ilişki kurarak yanlış bir aşkın elinde sancılar çekeriz. Onun için şöyle bir kendinizi gözden geçiriniz. Sadece iş anlamında değil, partnerinizle aranızdaki paylaşımların da gözden geçirilmesi lazım. Siz kimlerle hangi nedenle bağlantı kuruyorsunuz? Bağlantıda olduğunuz insanlarla aranızdaki işbirliği ne durumda bunları mutlaka ele almalısınız. Böylece yanlış kişilerin, tercihlerin kurbanı olmaz, paranıza sahip çıkar ve ilerisi adına doğru kararlar alabilirsiniz.
19-25 Ekim arası: Haftanın genelinde öyle çok sıcak ve samimi tarzda hareket etmeyebiliriz. Belli bir mesafeyi korumak, karşımızdaki kişiden emin olmaktan yanayız. İletişimi önemsiyoruz. Fakat söylenenleri de kendi içimizde bir gözden geçirmeden konuşmayız. Cinsel anlamda mesafeli davranabiliriz. Eğer bir şeyler aklımıza yatmıyorsa, ilişkide pürüz çıkartıyorsa, aklımız bunlara takılı ise, pek anlayışlı davranmamız da mümkün olmayabilir. Eleştirmeyi seven, her şeyde bir kusur bulan bir partnerimiz varsa, bu mesafeli halimiz çok daha belirginleşir.
26-31 Ekim arası: Haftanın etkili iki görünümü, hem iletişimin bir hayli ön planda olduğunu gösteriyor hem de farklı düşüncelere saygı duymanın önemini vurguluyor. Ağızdan söz bir kere çıkar, çıktığı şekliyle karşı tarafa ulaşır, ulaşanın can yakıcı mı yoksa can kazandırıcı mı olacağı, biraz da sizin aşka bakış açınıza göre değişecektir. Ben yeni tanışmalar anlamında olumlu buluyorum. Ancak maddi ve iş anlamında sorunlarınız olan bir dönemdeyseniz, partnerinizi pek çekecek haliniz yoktur.
İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde ortaklaşa maddi ve manevi ilişkimiz olan insanları iyi seçmeyi, karışıklıktan uzak durarak, verimli, sağlıklı beraberlik yaşamayı seçeceğiz. Destekle değil, kendi ayaklarımızın üzerinde durmayı bileceğiz. Kimlerle ne gibi ilişkimiz var, analiz edeceğiz. Fiziksel ve bedensel sağlığımızı önemseyeceğiz. Cinsel hayatımızla ilgili konularda hijyen, temizlik, bakım önemli olacak. Paramızı riskli yatırımlardan uzak tutacağız. Muhasebemizi iyi tutacağız. Başkalarına hizmet anlamındaki işlere yöneleceğiz. İlişkilerimizde gerçekçi düşüneceğiz. Yatırımı önemseyeceğiz.
12-18 Ekim arası: 16 Ekim tarihindeki görünüm, endişe ile hiçbir sorunun çözülmeyeceğini işaret ediyor. Sağlam ve hakikaten kalıcı olanın, sizinle olacağını söylüyor. Şu aralar ilişki ve iş ortaklıklarında derin derin düşünüyorsunuz. Bir yandan mükemmel olan için mücadele veriyorsunuz, diğer yandan bir yol tespit etmeye çalışıyorsunuz. İşte bu görünüm size kuvvet, iç görü, güven aşıladığı için, her şeyi yoluna koyabilirsiniz.
19-25 Ekim arası: 23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş süresince, çalıştığınız yerdeki insanlarla, otoritelerle ılımlı şekildeki ilişkilerinizi sürdürünüz. Kimlerle iş veya özel ilişkileriniz varsa, bunları gözden geçiriniz. Kıskançlıklar, güç uygulayan insanlar, negatif kişilerden, onlara kızıp yanlış kararlar almaktan kaçınınız. Bu dönem, hiç kimsenin kimse üzerinde baskı uygulayacak hali yok. Birileriyle karşı karşıya gelirseniz boş yere zaman kaybedebilirsiniz.
26-31 Ekim arası: 26 Ekim tarihindeki görünüm, yaşamını sağlam temeller üzerine oturtmaya çalışan bireyin, tarafsız ve adil düşündüğünü, farklı görüşlere saygı duyduğunu, demokratik ve insan haklarına önem verdiğini, dış dünyaya açılmak istediğini gösteriyor. Kişi büyümesi gerektiğinin gayet iyi bilincinde. Ancak yaşadığınız ülke, bazı kişiler, tuhaflıklar yüzünden ilerleyemiyorsunuz. Anlatmaya, ortaya koymaya çalıştıklarınızı anlayabilecek çok az sayıda insan oluşu sizi sinirlendiriyor. İşte bugünkü karşıtlık bu anlamda yaşanması muhtemel bir gerilimin işareti. Bu tarihte, çevremizle olan iletişimimize dikkat edelim.
FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 8 Ekim tarihinde başlayacak Venüs-Başak geçişinde, eğitim veya iş hayatımızla ilgili konularda mali durumumuzu ele almak lazım. Eğer bir yüksek eğitim düşünüyorsak veya bir iş kurmayı planlıyorsak, başka bir yere yerleşmek istiyorsak, parasal durumumuz çok önemli. Ayrıca bir ev almayı, ofis açmayı, yuva kurmayı istiyorsak hem ilişkimizin hem de maddi gücümüzün yerinde olması lazım.
12-18 Ekim arası: 12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, maddi paylaşımlar, miras bölüşümü, ev yatırımı, iş kurulması, ortaklıklar gibi konular üzerinde derinlikli düşünmeyi sağlıyor. Bu bir gelişim ve dönüşümdür. Zamanla yerine oturacaktır. Hesabınızı daha iyi bilmenizi sağlar. Gizli bilimlerin, faaliyetlerin, çalışmaların da göstergesidir.
13 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, sosyal yönden bizi başkalarıyla temasta bulunmaya davet ediyor. Farklı insanlarla tanışmak, güzel bağlantılar kurmaktan yanayız. Değişik bir şeyler yapmak istiyoruz. Ancak aklımız parasal konulara takılı. Her şeyin titizlikle gözden geçirilmesi, bütçenin düzenlenmesi şart. Yenilik iyi güzel de, finansal duruma bakmak gerekecek. Yeniayın işaretçilerinden Ay-Uranüs karşıtlığı, bizi özgür kılıyor. Her ne sıkıntımız varsa bunu aşabileceğimizi söylüyor. Merkür-Pluto görünümü ise, karşımıza çıkabilecek fırsatların göstergesi oluyor.
19-25 Ekim arası: 23 Ekim tarihinde, beklenmedik durumlar yaşama riskinizi işaret ediyor. Ortağınız veya hiç ummadığınız bir kişi, desteğini geriye çekebilir. Böyle bir halde oyunu kuralına göre oynayarak geri adım atmanız gerekebilir. Maddi konularda tabii ki gayet akıllıca hareket etmemiz iyi olacaktır. Ortaklaşa paylaşımlar, iş yaptığımız insanlar, yatırım konularında rehavete kapılmak kadar, kuruntulu davranmak da yanlış olacaktır. Tedbirli olalım. Ne yaptığımız bilelim yeterlidir.
26-31 Ekim arası: 27 Ekim tarihinde Boğa burcunda oluşacak Dolunay, konforlu bir yaşam, huzurlu bir hayat, güvenli bir ev ve sevgi dolu bir aile arzumuzu işaret ediyor ve bunu bir hayli vurguluyor. Geçmişi, bugünü ve geleceği düşündüğümüzde tabii ki maddi ve manevi anlamda kendimizi garanti altına almaktan yanayız. Eğer şu günlerde bu konularda kendimizi rahat hissetmiyorsak bu Dolunayda sıkılırız. İş hayatımız ve toplumsal ilişkilerimizde bazı kişilerle aramızda sorunlar yaşanabilir. Aynı durum ev içinde de geçerli olabilir. Dolunayın yöneticisi Venüs-Başak burcunda ilerlediği için, maddi anlamda bizi risk altına alacak kararlardan uzak durmamız lazım.
EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-12-13-17-18-21-22-25-26-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-14-15-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24
Yeniay : 21-22-23
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.