Ekim Ayı Burç Yorumları 2015

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Oğlak Burcu Ekim 2015 Aylık Burç Yorumu

8 ekimde venüs başak burcu seyri başlıyor. Kendimizi ifade etme dışa yansıtma ilişkilerimizde ki restorasyonlara önem vermeliyiz. Yeni iş değişimleri, eğitim, ticaret gibi meselelerin düzgün olmasını istiyoruz. Gelişimin arzusundayız. Yeniliklere açık olmalıyız. Tekliflerin artık ve eksilerini anlayabilecek yapıdayız.

10 Ekim de kuzey düğüm aksı başak ve balıkta etkili olmaya başlıyor. Gelişim yolunun ifadesi dış dünyaya açılmaktan geçiyor. Oğlaklar artık daha etkin ve fark edilir olacaklar. Oğlakların kendine güveni artacağı bir dönem.

13 ekimde Yeniay terazi burcunda oluşacak. Yeni iş görüşmeleri olabilir. Nezaketimizin kıymetinin bilinmesi durumu olacak. Yeni ay venüsle birlikte bize güzellikler getirecek. Kendinize güvenmeli dış dünyaya açılmalısınız.

23 ekimde güneş akrep burcunda olacak. Sosyal ortamlarda gücünüz artacak. Güç arkadaş ve insanlardan destek görebilirsiniz.

27 ekimde boğa burcunda dolunay oluşacak. Aşk hayatımızı, kendimize olan ifademizi, ilişkilerimiz gözden geçirmeliyiz. Verimli olanı görmek istiyoruz. Yeni yolar keşfedebilir mutlu olabiliriz. Gerçek güzellik sizinle buluşabilir. Adalet ve hukuk sizden yana olacaktır.

Her şey gönlünüzce olsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 8 Ekim tarihinde başlayacak Venüs-Başak geçişi, aşk hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Bu dönemde partnerimizin davranışlarına daha fazla dikkat ederiz. Bize karşı titiz ve dikkatli olmasını bekleriz. Seçici davranacağız ve düzenden yana olacağız. Farklı insanlar görürüz, selamlaşırız, konuşuruz. Ancak prensiplerimize uymayan tarzda hareket edildiğinde mesafemizi koyarız. Oysaki bu süreçte bu denli keskin yargılar pek hoş olmaz. Şu kişi işe yaramaz, bu kişi tuhaf desek de, bir aradaysak ve aynı dünyada nefes alıyorsak, insanları oldukları gibi kabul etmek durumundayız.
12-18 Ekim arası: Hafta başındaki görünüm, değişim arzumuzun işaretçisidir. Yeni bir yere taşınarak, yeni bir işe adım atarak eskiyi geride bırakmak isteriz. Bunları yapamıyorsak, bir takım nedenler önümüze duvar örüyorsa, canımız sıkılır ve tepki gösterebiliriz. Yetti artık deriz. Kimseyi de idare etmek istemeyiz.
16 Ekim tarihindeki görünüm olumludur. Uzun aylardır uğraştığınız veya şimdilerde hale yola koymak istediğiniz işleri bitirmeniz için size kuvvet olur. Hem titiz hem de kendinize duyduğunuz güvenle çalışırsınız. Aksaklıklar olsa dahi, bu size engel çıkartmaz.
19-25 Ekim arası: Bu hafta ilişkilerde arzulu, tutkulu, düşüncelerimizi direkt olarak paylaşmaktan yana olacağız. Titiz bir şekilde her bir ayrıntıya önem vereceğiz. Karşımızdaki kişiyle fikirsel anlamda anlaşıyor muyuz, hayata bakış açımız farklı mı, aynı yolda ilerliyor muyuz, bunları gözden geçireceğiz. İlişkisinde problem olmayan çiftler bu hafta birbirlerine destekçi, şefkatli ve ılımlı tarzda yaklaşırlar. Yeni tanışmalarda fazla kritik edebiliriz. İşi var mı, nerede yaşıyor, daha önce nasıl bir ilişki yaşamış bunları bilmek isteriz. Hafta sonundaki Venüs-Jüpiter kavuşumu, ince elemenin sık dokumanın işaretçisi olsa da, burcunuzla uyumlu bir görünüm yapıyor. Yaş tahtaya ayak basmam sözüne benzer şekilde hareket edeceğiz. Güneş-Akrep burcu geçişi 23 Ekim tarihinde başlayacak. Sosyal ilişkilerimizde veya karşı cinsle olan her türlü bağlantımızda birleştirici, bütünleştirici tarzda davranan kişilere yöneleceğiz.
26-31 Ekim arası: 27 Ekim tarihinde Boğa burcunda oluşacak Dolunay, aşkta huzur ve güvenilirliğin önemini vurguluyor. Yaşamı lezzetli kılan ve güzellikleri gönlümüzün içinde hissetmemizi sağlayan ilişkiler bizi tatmin ediyor. Maddi açıdan konforlu bir yaşam tabii ki herkes gibi bizim de arzumuz. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarımızla ilgili konularda geleceklerini sağlam temeller üzerine inşa etmek istiyoruz. Bu Dolunayda pek öyle ortalarda görünmek yerine, kendi dünyamıza çekilerek sakin ve huzur içinde kalmaya özen göstereceğiz. Dolunayın yöneticisi Venüs-Başakta ilerliyor. Genel olarak iş amaçlı ilişkilere ve bizi destekleyen kişilere daha fazla yönelebiliriz.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişi yöneten Merkür, 2 Kasım tarihine kadar, Terazi burcunda ilerlediği için, tabii ki işverenimizle, hizmette bulunduğumuz insanlarla nazik, ölçülü, uzlaşıya açık şekilde çalışmamız yararlı olur. Yanlış ve doğrular tespit edilirken, sadece kendi bakış açımızla ele almamalıyız.
12-18 Ekim arası: 12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, sizler açısından gayet olumlu buluyorum. Eğitim, iş, çevre değişimi, fırsatlar ve şans vericidir. Beklediğiniz desteği size sunan, gelişiminizde yardımcı, sizi başkalarına tanıtıcı ve yetenekli olduğunuz konularda girişimde bulunmanızı destekleyicidir. Bunlar yavaş yavaş hayatınızda etkili olacak gelişimlerin start işaretidir.
13 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, mesleki konularda uyumlu, paylaşımcı, olanı olduğu haliyle kabul etmenin göstergesi olsa da, bizim düşündüğümüz çok daha verimli, uzun vadeli ve sağlam projeler içinde yer almak. Bu Yeniay, pek öyle kısa soluklu düşünmediğimizi, her şeyi iyice analiz ettiğimizi gösteriyor. Ay-Uranüs karşıtlığı, iş-ev arasındaki baskıların göstergesidir. Her şey süt liman değil bize göre. Bir şeyler baskı yarattığında çabucak tepki gösterebiliriz. Ancak yeniayın oluştuğu bugün, Merkür-Pluto ile bir görünüm oluşturacak. Bu da gösteriyor ki, kafamız biraz karışık, şöyle bir etraflıca düşünmeye devam edeceğiz.
19-25 Ekim arası: 23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, ilişkilerinizi, hedeflerinizi derinlikli bir şekilde gözden geçirmeniz yönünde gayet olumludur. İdeallerinizi yeniden ele alacağınız, projelerinizi veya yapmak istediklerinizi kafanızın içinde tasarlayacağınız bir süreçtesiniz. Güven ihtiyacınız bir hayli yüksek olacak. Ancak bu güveni, kendi içinizde oluşturmayı öğreneceksiniz. Kıskançlıklar, paylaşımsızlık, öfke ve önyargılı davranmaktan uzak duracağız. Problemler karşısında yılmayacağız. Bilakis bunları çözebilmek adına formüller geliştireceğiz.
26-31 Ekim arası: 26 Ekim tarihindeki görünüm, hiç kimseyi idare etmek istemediğinizi gösteriyor. Yüreğinizdeki ses, Yeter diyerek sizi teşvik etmek ve sesini çıkar diyerek uyarmaktadır. Ancak sevgili dostlarım, bunu yapmadan önce lütfen derin bir soluk alınız lütfen. Bazen öyle mucizeler yaşanır ki, hiçbir şey sandığınız gibi olumsuz değildir. İsyan etmeden önce olan bitene mantıklı bakmakta fayda vardır.
FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde bilgimize, tecrübemize, ustalığımıza güveneceğiz. Eğer gerçekten yıllardır çaba sarf ettiysek şimdi bunu göstermek için dışa açılacağız. Amacımızın farkında olarak, hayatımızı daha sağlıklı, verimli şekilde geçirmenin yollarını arayacağız. Hiçbir şeyi endişeli, takıntılı şekilde ele almayacağız. Fiziksel ve bedensel sağlığımızı önemseyeceğiz. Eğitimi önemseyeceğiz. Aynı dar çerçeve, aynı mahal aynı yerde yılları geçirmek yerine farklı arayışlar, yollar, yöntemler arayarak kendimizi geliştireceğiz. Bu yurtdışı olur, başka bir iş olur, başka bir seçenek olur. Burada önemli olan gelişimden yana düşünmektir. Başkalarına bilgimizi aktarmak, onların da gelişimini sağlamaktır.
6 Ekim tarihindeki görünüm, yeniliklerin yavaş ve oldukça derinden başladığını gösteriyor. Siz sinirlenseniz de, sıkılsanız da, beklemesini lütfen biliniz. Hele hele sabırsız davranmayınız. Kariyer hayatınıza önem veriniz. Kendinizi garanti altına almadan, sağlamlığından şüphe ettiğiniz bir olgunun içinde yer almayınız. Pluto size güç ve kuvvet vericidir. Belki zorluyor ama emin olunuz her türlü güçlüğü yenmenizde özellikle önümüzdeki yıl itibariyle yardımcıdır. Olur olmaz şeylerin sizi sinirlendirmesine izin vermeyiniz.
12-18 Ekim arası: 17 Ekim tarihindeki görünüm, yüksek eğitimden, uzak ülkelere, ahlaki değerlerinizden inancınıza kadar geniş bir alandaki özel veya iş ilişkilerinizi, planlarınızı gözden geçirmemiz gerektiğini işaret ediyor. Seçimlerini doğru biçimde yapmaya çalışmalısın diyor. Endişelenme ancak neye bastığının farkında ol, eksiklerini tamamla, planlarını dikkatlice el al diyerek bize yardımcı oluyor.
19-25 Ekim arası: 23 Ekim tarihinde, sisteme uyma mecburiyeti. Bir yandan tarafsız düşüneceksiniz diğer yandan gücü elde etmek için yoğun bir çalışmayı kabul edeceksiniz. Bunlar zor gibi görünebilir. Ancak şu aralar hünerli, önündeki şartlara göre hareket edebilen kişiler kazanacak. Size üç şey gerekli. Kendinize güvenmek, iyi iz sürmek ve şartlara göre belli oranda esneklik göstermek. İşte o zaman kazanırsınız.
26-31 Ekim arası: Parasal konularda başkalarından destek görmemiz bizi rahatlatacaktır. 30 Ekim tarihi bu anlamda olumlu gözüküyor. Ummadığımız yerlerden para gelebilir. Mucizelere inanmak lazım.
EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-9-10-14-15-19-20-23-24-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-12-13-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-27-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22
Yeniay : 18-19-20-21
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6-31
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.