Disa Otomotiv, USPTO Patentli Kendi Markasıyla Amerika’da!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Otomotiv yedek parça sektöründe, Amerika’da kendi markasıyla faaliyet gösteren ilk ve tek firma olan Disa Otomotiv’in sattığı ürünler, yaklaşık 12 milyon araçta kullanılıyor.

Amerika’da Deeza markası adı altında satış ve hizmet faaliyetlerini sürdüren Disa Otomotiv, viraj rotu, rotil, rotbaşı, rotmili, salıncak, salıncak burçları ve viraj demiri burçları alanında saygın markalar arasında yer alıyor. 2009 yılında Amerikan Marka ve Patent Bürosu – United States Patent and Trademark Office (USPTO)’dan aldığı patent ile geliştirdiği Toz lastiği ile gresin dışarıya atılması aparatını kendi markası ile tescil ettiren Disa Otomotiv, ürün geliştirme faaliyetleri ile de dikkat çekiyor.

Toz lastiği ile gresin dışarıya atılması aparatı ile ilgili konuşan Disa Otomotiv Fabrika Müdürü Koray Kuru,“Rotil, rotbaşı, viraj rotları gibi parçalarda, bazı pazarlarda son kullanıcı tarafından ürünlerin servis edilebilir yani greslenebilir olması isteniyor. Piyasada bulunan mevcut greslenebilir tasarımlarda, parçanın araç üzerindeki hareketi esnasında plastik yataklı veya metal metale çalışan iç kısma dış ortamdan toz, çamur, pislik veya su gibi bileşenler giriyor. Bu durumda da parçanın yapısı bozuluyor, aşınmalar meydana geliyor ve parçanın ömrü azalıyor. Patentini aldığımız tasarımda ise, parçanın hareketinden bağımsız olan gres dışarı atma mekanizması sayesinde,  içeriye dış bileşenlerin girmesi mümkün olmuyor. Hem parçanın greslenebilir olması ile zaman içerisinde bozulan gresin yenilenmesi hem de bu yapısal iyileştirmelerle içeriye dış bileşenlerin girmemesi sayesinde parçanın ömrü uzuyor” sözleriyle, USPTO patentli, toz lastiği ile gresin dışarıya atılması aparatınıanlattı.

Amerikan otomotiv yedek parça sektörünün önemli isimlerinden biri olan Deeza Chassis Parts etiketli parça ürün kodlarının, Amerika’daki diğer tedarikçiler tarafından da referans kod olarak kullanıldığını vurgulayan Koray Kuru, “Disa Otomotiv olarak, otomotiv yedek parça sektöründe, Türkiye menşeli firmalar içerisinde ABD’de kendi markasıyla faaliyet gösteren tek firmayız. Bunun sorumluluğuyla biz de çalışmalarımızı her zaman uluslararası standartlara göre uyumlamaktayız. Öyle ki, Disa Otomotiv Amerikan Otomotiv Yedek Parça katalog formatları olan ACES ve PIES formatında veri sağlayan tek Türk firmasıdır; bununla beraber tüm ürünlerimiz Avrupa katalog formatı olan TecDoc’ta da yayınlanmaktadır. Deeza Chassis Parts parça ürün kodları, Amerika’daki diğer tedarikçiler tarafından referans kod olarak da kullanmaktadır” dedi.

Amerikan Marka ve Patent Bürosu – United States Patent and Trademark Office (USPTO)’dan Toz lastiği ile gresin dışarıya atılması aparatı konulu patent ile ilgili tüm ayrıntılar http://www.google.com.tr/patents/US7862250?hl=tr üzerinden incelenebilir.

Kaynak: GMEDYA

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.