Diş Teli Takmadan Güzel Gülüşlere

diş sağlığı
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
diş sağlığı

İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş Sağlığı ve Estetiği Konusunda Son Teknolojiyi ve Yöntemleri Kullanarak Uygulamalarına Devam Ediyor…

Dünya Diş Hekimleri ile yarışacak nitelik ve nicelikte gençler yetiştiren İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde geniş uzman kadrosu eşliğinde son teknoloji ile tam donanımlı şekilde İstanbul Bahçelievler’de halka kaliteli hizmet vermeye devam ediyor. Birçok klinikle hizmet veren İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, özellikle ağız ve diş estetiği konusunda Ortodonti Kliniğinde en son tedavi yöntemlerini kullanıyor.

Invisalign yaygın olarak kullanılan metal veya porselen braketler ve bunlara uygulanan teller ve elastiklerden çok daha farklı bir tedavi aracı. Invisalign ile özellikle çapraşık dişleri çok daha kısa sürede dışarıdan fark edilmeyen aygıtlarla düzeltmek mümkün. Yüzeyi son derecede parlak olan aygıtlar ağız hissinin kaybolmadan ve estetik görünüm bozulmadan tedavi edilmesine olanak sağlıyor.

Kapsamlı ve güvenceli bir tedavi yöntemi olan Invisalign yönteminin, etkisi pek çok vakalarda kanıtlanmış ve onaylanmıştır. Örneğin eğri ve çapraşık dişleri efektif olarak ve pratik bir şekilde düzeltir. Bu sistem hareketli bir elastik malzeme yardımı ile hafif basınç uygulanarak dişlerin etkin, doğru ve hızlı bir şekilde istenilen ideal pozisyona getirilmesini sağlar. Uygulama neredeyse hiç göze çarpmayan şeffaf plaklarla adım adım tedavi evreleri oluşturularak yapılmaktadır. Plaklar ( yumuşak-orta-kalın )olarak sınıflandırılan set-up lardan oluşmaktadır.

Hastanın ölçüsü alınır ve ölçülere uygun dişlerin hareketini sağlayacak şeffaf plaklar (düzelticiler) üç boyutlu özel bilgisayarlı sistemler ile hazırlanır. Dişlerin düzgün diziliş konumlarıyla ilgili görünüm tedavinin başlangıcında hastaya sanal ortamda görsel olarak sunulur.

Tedavi Ortodonti uzmanları tarafından yapılmalıdır, süreci planlayan program tekniği sayesinde, her bir tedavi aşamasında farklı katman kalınlıklarındaki 3 farklı aparey birer hafta aralıkla takılır.

Invisalign Yönteminin Sağladığı Avantajlar

Hastalar tedavi sürecinde rahat bir şekilde konuşup gülebilir, hemen hemen hiç fark edilmeyen şeffaf malzemelerden üretilmiştir, çıkarılabilir olduklarından yemek yeme esnasında zorluk çekilmez, yemek sonrası ise dişleri temizlemek daha kolaydır. Rahat,göze görünmeyen ve ağrısız,acısız bir tedavi imkanı verir.

Şeffaflığı sayesinde tam bir estetik uyum sağlar. Ağızda takılı iken hiçbir şekilde konuşma ve telaffuzda sorun yaratmaz. Tamamen hijyenik ve özel bakım gerektirmeyen yapısal özelliği ve daha az sayıda ve daha kısa süren ara kontroller gerektirir.

Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.