Dijital PR ve faydaları nedir?

Dijital PR ve Online İtibar Yönetimi
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Online PR veya online itibar yönetimi olarak da adlandırılan Dijital PR, internetin etkin şekilde hayatımıza girmesi ile birlikte yıllardır kullanılan geleneksel pr ’a göre oldukça yeni ve onun tamamlayıcısı konumundadır.

Şirketler, web 2.0 ile başlayan etkileşimli bu yeni internet çağında klasik olarak gerçekleşen –tek yönlü- halkla ilişkiler çalışmalarını zorunlu olarak diyaloglara hedef kitlenin de dahil olduğu sosyal medya, haber siteleri ve diğer online platformlara taşımak zorunda kaldı.

Bir çok disiplini bünyesinde barındıran Dijital PR, haber siteleri, sosyal medya, arama motorları, blog ve forum gibi internet araçlarını uyum içerisinde birlikte kullanmayı gerektirir. Dijital PR için kullanacağınız bu platformlar ile online itibarınız ve kurumsal imajınız için gerçekten şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken şey bu çalışmaları Google Adwords gibi kısa vadede sonuç amaçlı yapılan yöntemler ile bir tutulmaması gerektiğidir.

 

Dijital PR Faydaları

  • Firma ile hedef kitle arasında bir sinerji oluşturmak
  • Hizmet veya ürünler hakkında diyaloğa açık bir ortam yaratmak
  • Bir kuruluşun imajını pekiştirmek
  • Rakiplerin stratejilerini izlemek
  • Yorumları kontrol etmek ve yönlendirmek
  • Online kriz yönetimine katkıda bulunmak
  • Şirketlerin sosyal medya hesapları için içerik üretmek
  • Arama motorları için içerik üretimi ve SEO

Dijital PR, online itibar yönetimi veya online PR, adına her ne derseniz deyin artık şirketler için zorunlu bir gereklilik olmuştur ve daha çabuk adapte olup istikrarlı bir şekilde uygulayanlar gelecekte yollarına daha güçlü olarak devam edeceklerdir.

Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.