DAO Games’in Hedefi Oyuncu Odaklı Kaliteli Türkçe İçerik

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Özellikle sosyal ağ ve DVO (devasa çevrimiçi) oyunlarının son derece popüler olması ve bu tip ücretsiz oynanabilen (Free-to-play) oyunlara harcanan toplam paranın ciddi miktarlara ulaşmasının yanı sıra ülkemizde mevcut internet nüfusundaki yükseliş ve kişi başına oyunlar için yapılan harcamanın da artması yatırımcıların gözünden kaçmıyor. Türkiye’nin giderek artan bir oyuncu potansiyeli olması ve oyuncu nüfusun 22 milyona yaklaşması da yapımcıların dikkate aldığı bir diğer etken. Karşılaştıracak olursak; Türkiye’de önemli bir yer tutan ve gittikçe gelişen sinema sektörünün 2012 ilk yarı hasılatı 225 milyon TL civarında seyrederken oyun için harcanan miktarın bunun neredeyse 2 katına çıkmış olması Türkiye’nin yeni oyun yatırımları için cezbedici bir pazar olduğunu kanıtlıyor.

Dünyada da durum farklı değil. Sinema ve müzik endüstrisinden sonra en çok kar getiren sektör olarak işaret edilen çevrimiçi oyun sektörü dev yapımcıların da ilgisini çekiyor ve bilindik popüler oyunlarda birer birer “Free-to-Play” çerçevesinde yerlerini alıyorlar. Sektör böylesine hızla büyürken Ortadoğu’da büyüyen ve Avrupa’ya açılmak isteyen oyun firmalarının Türkiye üzerinden hareketle kendilerine pazarda yer aramaları da şaşırtıcı değil.

DAO Games Türkiye odaklı hareket edecek

DAO Games de bu ekonomik gerçekliğin ışığında hareket ederek oyuncu olmayan kitleyi bile kendisine bağlayabilecek farklı bir kavramla Türkiye pazarına giriyor. Özellikle Jules Verne ya da H.G. Wells hayranlarını yakından ilgilendiren “Steampunk” adı verilen endüstriyel fantastik dünyaların konu edildiği City of Steam ile Türkiye pazarına atılıyor. Türkiye ve Orta Doğu’da çok büyük bir çevrimiçi oyuncu potansiyeli olduğunu düşünen ve genelde çevrimiçi oyunların çıkması açısından gecikme yaşanan bu bölgelere öncelik vermeyi hedefleyen DAO Games oyunu Avrupa’da ilk olarak Türkiye’de yayınlamaya hazırlanıyor.

Türkiye pazarının zor ve rekabet dolu bir Pazar olduğunu ifade eden DAO Games CEO’su Peter Kwisthout misyonları hakkında şöyle konuşuyor; ” Bugün geniş bir pazarda hızla çoğalan oyunlar arasından kaliteli ve oyuncuyu tatmin edebilecek bir ürünü bulup çıkarmak bir oyuncu için oldukça zor olabiliyor. Biz DAO Games olarak bu misyonu yükleniyor ve en kaliteli oyunları sorumlu olduğumuz bölgelere bir oyuncunun heyecanını bilerek sunuyoruz. DAO Games sonuç olarak eski oyun severlerden oluşan bir grup ve elbette bu sayede oyuncunun talebini ve beklentisini de iyi biliyoruz”. Özellikle Free-to-Play tarafında aktif 10 milyona yakın oyuncuyu bünyesinde barındıran Türkiye bu kulvarda dünya üçüncüsü olarak gösteriliyor.

Ulaşılması kolay ve keyifli bir oyun: City of Steam

Tarayıcı (Browser) üzerinden oynanan City of Steam hiçbir istemciye ve indirmeye (download) gerek duyulmadan direk oyuna başlayabilme kolaylığı sunuyor. Unity Engine’ın gücünü ve zengin hikayesini de arkasına olan City of Steam; büyük boyutlardaki haritaları, eşya zenginliği, PvP özelliği, yetenek ağacı vb. konularda sizlere bir tarayıcı oyununun ötesini sunmakta. Şu anda kapalı beta aşamasında olan oyun, DAO Games’in oyun portalı Nova Worlds aracılığı ile Ocak ayında ülkemizde beta testlerine başladı.
Türkiye’ye getirdiği CoS hakkında son derece titiz ve seçici davranan DAO Games’in Türk oyun severlere yapacağı sürprizlerin sadece bu oyun ile sınırlı kalmayacağı müjdesini de hatırlatmak istiyoruz.

DAO Games kimdir?

DAO Games’in hedefi Türkiye, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da, Dünya ile eş zamanda en güncel ve en iyi oyunları tamamıyla bölge kültürüyle uyumlu ve yerelleştirilmiş halde sunmaktır. Dünyada kabul görmüş yüksek referanslı oyun stüdyoları ile çalışan DAO Games Dubai merkezlidir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.