Çörek otu Kanseri Tedavi Ediyor

Çörek otu
Çörek otu
5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Kansere iyi gelen bitkiler arasında bulunan çörek otu faydaları bitmiyor. Hem kanser hastalığına deva olan hem de bünyemizi kuvvetlendiren çörek otu yağı aynı zamanda karaciğerimizi de koruyor.

Çörek otu yağı kanser ilaçlarının etki etmesini daha güçlüğü hale getiriyor. Ayrıca kanser hücrelerinin öldürülmesinde de işe yarıyor. Tüm bunların yanında karaciğer ve böbreği koruyan çörek otu yağı, metabolizmamız ve bağışıklık sistemimiz içinde çok faydalı.

Ayrıca çörek otu baş ağrısına da çok iyi geliyor. Tarihe göre eski Mısırlılar başları ağrıdığında çörek otu koklayıp bu ağrıyı yok ediyorlardı.

Çörek otu kanserden koruyor

Çörek otunda bulunan thymoquinone isimli kimyasal maddenin kanserli pankreas, meme, bağırsak ve karaciğer hücrelerinin üremesini durdurduğunu hatta bu kanserli hücreleri yok ettiğini ifade etti.

Thymoquinone maddesinin doğal savaşçı hücrelerin başarı oranını yüzde 74 oranında artırdığını belirten Uslu, çörek otu yağının anti-virüs olma özelliği bakımından araştırıldığını ifade etti.

Bağışıklığın insan vücudunun hastalıklara karşı savunma mekanizmasını oluşturan bir sistem olduğunu belirten Uslu, “Bu sistem vücudu bakterilere ve viral enfeksiyonlara karşı koruyup, kanserli hücreleri ve yabancı maddeleri yok eder.” dedi. Sigara, alkol, dengesiz beslenme, çeşitli kimyasal ve radyoaktif maddelere maruz kalma gibi sebeplerle vücudun bağışıklık sisteminin çöktüğünü belirten Uslu, böyle durumlarda soğuk algınlığı ya da grip adı verilen rahatsızlıkların ortaya çıktığını ifade etti. Uslu, “Çörek otu, virüse yakalanılan erken dönemde katil hücreleri sınırlandırıyor.” diye konuştu.

Hz. Muhammed’in (SAV) “Çörek otunu kullanın, ölümden başka her şeye devadır.” hadisine dikkat çeken Prof. Dr. Uslu, günümüz insanlarının bu önemli şifalı bitkiden faydalanmadıklarını üzülerek gördüğünü vurguladı. Bilimsel araştırmaların çörek otunun şeker, astım, öksürük, solunum yolu ve egzama hastalıklarına da iyi geldiğini ortaya koyduğunu vurgulayan Uslu, “Araştırmalar çörek otunun kandaki kolesterol düzenini istenilen seviyeye düşürebildiği, idrar miktarını artırdığı ve tansiyon yüksekliğini tedavi ettiğini de göstermiştir.” diye konuştu.

Çörek otunun öğütülüp toz şeklinde günde 1 ile 3 gram tüketilmesini öneren Prof. Dr. Uslu “Bu esrarlı bitkinin faydaları saymakla bitmiyor, ancak doktor tavsiyesi ve önerilerine göre kullanıldığı zaman iyi sonuçlar elde edilir.” ifadelerini kullandı. Halkın bu bitkiyi sadece pasta börek yapımında tükettiğine dikkat çeken Uslu, yüksek sıcaklığa maruz kalan çörek otunun pasta börek ile yerken tüm antioksidan özelliğini yitirdiğini, vücuda bir yararının kalmadığını sözlerine ekledi.

Kansere Bitkisel Çözüm Var Mı – İbrahim Saraçoğlu…

Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.