Bilgi Nasıl Depolanır?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Şirketlerde doküman yönetiminin belirli bir standart çerçevesinde gerçekleştirilebilmesini sağlayacak bilgi güvenliği, arşivleme ve dokümanlara kolay erişim başlıkları, “BThaber Platform: Bilgi ve Doküman Yönetimi” etkinliğinde ele aldı.

Çözüm sağlayıcı şirketlerin ve bu çözümleri farklı sektörlerde kullanarak tecrübe sahibi olan yöneticilerin katıldığı, bilgi ve deneyimlerini aktardığı etkinlik 25 Nisan 2012’de İstanbul Grand Cevahir Otel’de gerçekleşti. İş süreçlerini daha verimli, hızlı ve güvenli yoldan gerçekleştirmek isteyen şirketler aynı zamanda; bilgi yönetiminde evrensel bir standart olan PDF, kayıtlı e-postanın kurumsal uygulamaları ve ERP ile entegre satın alma otomasyonu da konuştu.

Doküman ve içerik yönetim sistemlerinin kurumlara olan faydalarının da üzerinde konuşulduğu etkinlikte, bilginin güvenliği, bulut bilişim kavramı, kurumsal içerik yönetiminde ideal yaklaşımlar, içeriklerin iş uygulamaları ile entegrasyonu ve son zamanlarda kurumsal firmaların gündeminde sıkça yer alan sosyal medya yönetimi gibi konularda yönlendirici açıklamalar yapıldı.

Kağıtsız ofis hayal mi?

Tüm çalışanların yanıtını merakla beklediği “Kağıtsız ofis hayal mi?” sorusuna katılımcılardan ortak bir cevap geldi. Katılımcılara göre; gerek yasal yükümlülükler, gerek e-belge, e-imza gibi uygulamaların tam olarak genele yayılmamış olması, sektör bazında regülasyonların etkisi gibi unsurların bu konuda hızlı bir geçiş ihtimalini ortadan kaldırıyor. Öte yandan insanların bilgiyi anlama alışkanlığının etkisiyle, ofislerde bir süre daha kağıt olacağı, ancak teknolojik yenilikler ve yürürlüğe girecek olan yeni TTK’nın etkisinin bu süreci hızlandıracağı vurgulanıyor.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.