Beslenme çantasında ne var?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Poğaça, kek gibi hacmi küçük, kalorisi büyük gıdaları beslenme çantasından uzak tutun

Okulların başladığı bu dönemde obez çocukların ailelerinin dikkat etmesi gerekenleri Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Karacanoğlu anlattı.

ÇOCUĞUNUZ OBEZSE BUNLARA DİKKAT EDİN!

Çocuğunuzda obezite problemi varsa çok düşük kalorili diyetlerden kaçının. Bu tür diyetler onun büyümesi ve gelişmesine engel olabilir.

Ekmek arası atıştırmalıklardan uzak tutun. Yemek yerken efor harcayabileceği salata gibi besinleri tercih edin.
Kesinlikle televizyon karşısında yemek yemesine izin vermeyin. Daha fazla hareket edebileceği alanlara yönlendirin. Fiziksel güç harcayacağı oyunlar oynatın.

Poğaça, kek gibi hacmi küçük; kalorisi büyük besinlerden uzak tutun. Kuru meyvelerden çok taze meyveleri verin. Süt ve yoğurttan zengin beslenmesini sağlayın. Çünkü bu besinler yağ yakım hızını artırır. Öğünlerinde mutlaka salataya yer verin.

Gazlı içeceklerden ve hazır meyve sularından uzak tutun. Patates kızartması gibi yağ oranı çok yüksek öğünleri seviyorsa; kumpir gibi yine patates içeren ama daha az yağlı besinlere yönlendirmeye çalışın. Ders çalışırken dikkati dağılmasın düşüncesiyle ona yemek taşımayın. Gelecekte yemek yemeden konsantre olamamasına yol açabilirsiniz.

Kaynak:habertürk.com
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.