Benim Bebeğim Yaz Bebeği: Sıcak Havalarda Bebek Bakımı

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
 Sıcak Havalarda Bebek Bakımı - Pegarose.com
Sıcak Havalarda Bebek Bakımı – Pegarose.com

Terlemek istemeyen bebekler…

Bebeklerin vücudu doğdukları dünyaya alışıncaya dek, yaşadıkları türlü değişimlere uyum sağlamaya çalışır. Sıcaklar karşısında aşırı terlemek de bunlardan biri. Bebekler dış ortam için uygun sıcaklığı ayarlamayı öğrenene terleme konusuna dikkat edilmeli.  Özellikle 1 yaş altındaki bebekler baş bölgesinden çok terleyebilir. Bunun için kalın şapkalardan kaçınılmalı ve sadece rüzgârı engelleyecek pamuklu şapkalar tercih edilmelidir.  Giysiler kadar bebek arabalarının veya oto koltuklarının kumaşlarının da terletebileceği dikkate alınmalı.

Güneş Çarpmasına Dikkat!

Yaz aylarında bebekler hiç farkında olmadan güneş çarpmalarına maruz kalabilir. Aşırı derecede sıcak havalarda güneş banyolarından kaçınmalı, olası durumlarda çocuklardaki ateş yüksekliği ve halsizlik gibi belirtilere dikkat edilmeli.  Aşırı terleme ile oluşacak sıvı kaybı sonrası görülebilecek bu tip belirtilere çare olarak bol su içirilmeli, vücut sıcaklığı normalin üzerindeyse ateş düşürücü ilaçlar kullanılmalı. Şikâyetler devam ettiği takdirde mutlaka doktora başvurulmalıdır.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.