Benim Bebeğim Yaz Bebeği: Sıcak Havalarda Bebek Bakımı

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Sıcak Havalarda Bebek Bakımı - Pegarose.com
Sıcak Havalarda Bebek Bakımı – Pegarose.com

Sağlıklı Kemikler için D vitamini Şart

Bebeklerde kemik gelişimi çok önemli bir başka husus.  Kış döneminde yeterli miktarda güneş alamayan bebekleri, yaz aylarında güneşten yeterli ölçüde ve doğru şekilde faydalandırmak gerekli. Bebeklerin güneş ışınlarına ve bu ışınlar yoluyla vücudunun üreteceği D vitaminine ihtiyacı var. Ancak bu esnada üzerinde önemle durulması gereken konu güneş koruyucu krem kullanımı ve hiç kuşkusuz güneşlenme saatleri. Yaz boyunca bebekler her sabah 10.00’dan önce ve her akşam 16.00’dan sonra güneş ışıklarından faydalanmak üzere güneş banyosuna çıkarılmalı. Bu esnada güneş koruyucu kullanılmamalı sadece şapka ile yetinilmeli.

Sinekler İçin Değil Bebekler İçin

Yaz mevsiminin, aslında hepimizin canını sıkan, ama bilhassa bebekler için bambaşka bir sıkıntı olan kâbusu; böcek ve sinek ısırıkları.  Onların o küçük hassas ciltlerindeki kocaman kızarıklıklar her anne babayı kara kara düşündürüyor.  Oysa çözüm basit; sineklerden ve böceklerden korunmak için en sağlıklı yol bebeğin yatağının etrafında cibinlik kullanmak.  Zira zehirli etkileri sebebiyle bebeklerin uyuduğu odalarda her türlü sineksavar ilaçtan kaçınılmalı. Çok çaresiz kalındığı durumlarda, son yıllarda piyasada sıklıkla bulunmaya başlanan doğal sinek koruyucu ürünler de kullanılabilir.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.