Benim Bebeğim Yaz Bebeği: Sıcak Havalarda Bebek Bakımı

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Sıcak Havalarda Bebek Bakımı - Pegarose.com
Sıcak Havalarda Bebek Bakımı – Pegarose.com

İstenmeyen Kırmızı Noktalar; İsilikler

Yazın gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte bebeklerin hassas ciltlerini en çok üzen sorunlardan biri isilikler. Bebeklerin bulunduğu mekândaki havanın sıcaklığı arttığında ter bezleri fazla çalışır ve tıkanır. Hele bir de dar ve kalın kıyafetler seçiliyorsa durum daha da vahim hale gelir. Ve sonunda deride kırmızımsı benekler halinde görülen isilik lekelerini oluşur. Bebeğin cildine sürülecek yağlı kremler de ter bezi kanallarını kapatarak isiliğin artışına yol açar. İsilikler sadece görünüm açısından üzüntü vermekle kalmaz aynı zamanda bebeğin huzursuz olmasına da yol açar. İsiliklerden korunmak için, bebeğin bulunduğu ortam serinletilmeli, bebeğe bol kıyafetler giydirilmeli ve sıklıkla banyo yaptırılarak iyice kurulanmalıdır. Yaz aylarında bir bebeği en çok rahatlatan yöntemlerden biri de ılık suyla günlük banyo yaptırılmasıdır.

Günde En Az 3 Biberon Su

Bu yazdığımız tabii ki işin şakası. Ancak, elbette 3 biberon kadar olmasa da, bebeklerin yaz aylarındaki su ihtiyacı kış aylarından çok daha fazla. Bu sebeple özellikle de anne sütü almayan bebeklerde sıvı tüketimi arttırılmalı. Bunun haricinde yetişkinler gibi bebeklerin de yaz aylarında beslenmesine farklı olmalı.  Bebekler yaz aylarında doktorların önerileri göz önünde tutularak, yaz meyveleri ve sebzeleri ağırlıkta tutulacak öğünler tüketmeli.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.