Benim Bebeğim Yaz Bebeği: Sıcak Havalarda Bebek Bakımı

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Sıcak Havalarda Bebek Bakımı - Pegarose.com
Sıcak Havalarda Bebek Bakımı – Pegarose.com

Pişiksiz Ciltler Huzurlu Bebekler

Bebek ciltleri sadece yeni doğanlarda değil genel olarak 3 yaş itibarına kadar her dönemde hassastır. Bu nedenle henüz tuvalet alışkanlığını kazanmamış bebeklerin cildindeki pişikleri önlemek için bebek bezleri günde en az 5-6 kez değiştirilmeli. Bebeğin cildi her alt değişiminde ılık su ile yıkanmalı ve bezleme işlemine geçmeden önce bebeğin altı bir süre açıkta bırakılmalı, böylece hava temasıyla cildin kurumasını sağlanmalı. Doktorun önereceği çinko oksitli pişik önleyici kremler ihmal edilmemeli. Pişik kremi seçiminde kremin parfümsüz ve doğal olmasına dikkat edilmeli.

Kat Kat Giyinmek için Fazla Mı Sıcak?

Sıcak Havalarda Bebek Bakımı - Pegarose.com
Sıcak Havalarda Bebek Bakımı – Pegarose.com

Bebekler vücut ısılarını yetişkinler gibi ayarlayamadıklarından, yaz aylarında onların giyimine normal zamanlardan daha özen gösterilmeli. Rahat, pamuklu, serin tutma özelliğine sahip mümkünse organik kıyafetler seçilmeli. Bu dönemde sentetik ve ter çekmeyen kumaşlardan kaçınmalı, tek kat kıyafet ile yetinilmeli.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.