Ağustos Ayı Burç Yorumları 2015

3.00 avg. rating (68% score) - 3 votes
Aylık Burç Yorumları
Aylık Burç Yorumları

Akrep Burcu Ağustos 2015 Aylık Burç Yorumu

GENEL BİR BAKIŞ

7 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcunda seyrine başlayacak. Bu etki sizin için planlarınızı gözden geçirmek anlamında kıymetli bir etki olacak. Uzun seyirli olmayan, sağlam olmayan alanlara yatırım yapmamanız gerekecek. Bütçenizi iyi tartmanız gereken bir durumda olacaksınız.

8 Ağustos tarihinde Mars Aslan’da egonuzu ön plana çıkararak düşünmek ve iş hayatında başarılı olmak isteyeceksiniz. Bu tarihte bilinçli ve gerçekçi olunması açısından dikkat etmeniz gereken bir dönem olacak.

11 Ağustos tarihinde Mayıs 2016 yılına kadar devam edecek olan Jüpiter Başak burcu seyri başlayacak. Bu burcunuzla uyumlu bir görünüm olacak. İleriye dönük hedeflerin yerli yerine konması, planların yapılması önemli olacak. Jüpiter burada kendinizi geliştirme anlamında da olanaklar karışınıza çıkaracaktır.

14 Ağustos tarihinde akrepler için önemli bir Yeni Ay oluşacak. Burada iletişim gücünüz, tecrübeleriniz, eğitim dereceniz bütünüyle hepsinin bağlandığı yer; iş hayatında kendinizi önde tutma arzusu olacak. İş ilişkilerinde mutlaka iş birliklerine açık olmanız gerekecek.

23 Ağustos tarihinde Güneş Başak burcunda seyrine başlayacak. Sosyal ilişkilerinizi bir kontrol etmekte fayda olacak. Analiz gücünüze güvenin ve mantığınızla hareket etmek size faydalı olacak.

27 Ağustos tarihinde Merkür Terazi’de seyrine başlayacak. Bu da yine mali konular ve planlamalar ile ilgili konuların bir ölçülüp tartılmasında faydalı olacak. Adil düşünmeye çalışmak ve gerçekçi olmak Merkür Terazi burcu geçişinde son derece kıymetli olacak.

29 Ağustos tarihinde Balık burcunda bir Dolunay oluşacak. Bu durum öncelikle aşk hayatınızla ilgili meselelerde kıymetli bir durum olacak. Aşkta çok aceleci kararlar vermemeniz gerekecek. Geçmiş meseleler gündeme geldiğinde sübjektif düşünmek yerine bitmesine ya da ilerlememesine neden olan konulara bakmanız gerekecek.

AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Ağustos arası: 8 Ağustos tarihinde Mars-Aslan burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu dönemde iş hayatımız veya iş tercihlerimizi gözden geçirmek kadar, bir an önce girişimde bulunmak sonuçlandırmak arzumuz da yoğun. Fakat biliyorsunuz Venüs geri hareket dönemindeyiz. Öyle çabucak yeni bir işe adım atmamız pek kolay değil. Aslında doğrusu da, gözden geçirmelerde bulunmaktır. Sözgelimi işten ayrılmışsanız, tekrar eski iş yerinizdeki insanlar sizi arayı hal hatır sorabilir, hatta sizin için bir girişimde bulunmayı düşünebilirler. Bir başvurunuza cevap gelebilir. Siz kendinizi geliştirmek amaçlı sanat, spor, eğlence hayatı, yaratıcı yeteneklerinizi değerlendirebilirsiniz. Öyle boş boş oturmak yerine, ilginizi çeken bir konuda kendinizi göstermek için mücadele veririniz. Gururlusunuz. Öyle her kapıyı da çalmazsınız. Ancak bu boş gurur halinde olmamalı. Haksızlık varsa, merak etmeyiniz. Bunu Venüs geri hareketi telafi edecek şekilde işleyebilir. Siz öfkelenmeyiniz.

10-16 Ağustos arası: 13 Ağustos tarihindeki görünüm, ilerisi adına hedeflerimizi gözden geçirmemizi sağlayıcıdır. Yanlış bir ilişkiye kendinizi kaptırmamak için gerçekçi olmanız gerektiğinin işaretçisidir. Bu görünüm, yaratıcı çalışmalara, projelere yönelmenin doğru olacağını, hayallerinizi gerçekleştirmek için bütün gücünüzle çaba sarf etmenin size yararlar sağlayacağını söyler. Hangi anlamda kullanmak isterdiniz diye sormuyorum. Çünkü biliyorum ki, Akrepler gücü severler ve asla kendilerini aciz hissetmekten hoşlanmazlar. O zaman gelin, gerek ilişki gerekse idealleriniz anlamında kendinizin farkında olarak gelişmeyi, büyümeyi amaç edineceklerdir.

14 Ağustos tarihinde Aslan burcunda bir Yeniay doğacak. Gerileyen Venüs ile kavuşum yapacak. İş hayatı, toplumsal yaşam, ailevi ilişkiler anlamında bizi cesaretle hareket etmeye çağırıyor. Bir şeyler de hafiften düşündürüyor, zorluyor, mücadele edilmesi gerektiğini gösteriyor. Yakın geçmişte olanları da hatırlatıcı bu Yeniay, geçtiğimiz Temmuz başından bu yana neler düşündük, neler planladık, yaşadık bunlara bakacağız ve son haliyle görmemiz mümkün olacak. Yeniay, adı üstünde yenilik demektir. Şimdi biz de kendimize güveneceğiz. Yetenekli olduğumuz konularda ben buradayım diyerek kendimizi ifade etmeyi de bileceğiz.

17-23 Ağustos arası: 23 Ağustos-23 Eylül tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, iş hayatınız başta olmak üzere, ilişki, maddi konuların ileriye dönük bir şekilde gözden geçirdiği, kararlar alındığı bir süreçtir. Gayet kıymetlidir. İnce eleyip sık dokunur. Kimlerle ne gibi ilişkimiz var bunları bilinçli bir şekilde ele almalıyız. Amacımızı belirlemeli, bu amaca göre hayatımızı düzenlemeliyiz. Hedefimiz ile gittiğimiz yol aynı olmalı. Verimli olana yönelmeli, kısır bir döngü içinde dolanıp durmamalıyız. İşimizde mutlu muyuz? Hayatımızdan memnun muyuz? Nasıl dostlara sahibiz? Bunlara bir bakalım. İşlerimizi organize edelim. Becerilerimizi geliştirelim ve kazanalım. Güçlü ve bizi destekleyecek kişilere yönelim. Ivır zıvır işlerle vakit kaybetmeyelim. Yaşamınızı yakından ilgilendiren her konuya önem verelim. Birilerine endeksli yaşamak yerine, kendi ayaklarımızın üzerinde duralım. O nedenle yeteneklerinizi mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ediyorum.

24-30 Ağustos arası: 26 Ağustos tarihindeki görünüm, önünüzde engel olarak duran, bir çok konuda sizi baskı altına alan, geciktiren, yavaşlatan her ne varsa, bunları ancak iyi bir analizle ve bugüne dek edindiğiniz tecrübeler dahilinde aşabileceğinizi gösteriyor. Hedefinize varmak için, sorumluluklarınızı kabullenmelisiniz. Prensipli hareket etmeli, düzgün ve sağlam kişilerle dostluk kurmalı, iş yapmalısınız. Satürn-Akrep burcu seyri artık sona ermek üzere. Merkür ile olan bu görünümü son kez gerçekleşecek. Şöyle bir düşünelim. Onun dersleri ve uyarıları olmasaydı, bu kadar tecrübe sahibi olabilir miydik değil mi dostlarım.

İŞ VE KARİYER

3-9 Ağustos arası: 7 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda seyrine başlıyor. Bu geçiş, genel olarak sosyal hayatta ve hedeflerimiz yönünde detaylı düşünmemizi sağlar. Aslında böyle düşünmek zaman zaman işin içinden çıkmakta zorluklar yaratsa da, sonuçta başarılı bir karar vermede, ayrıntıların farkına varmada sizi destekleyicidir. Venüs-Aslan burcuna gerilediği için, sizler de iş hayatınızla ilgili konularda ilişkilerinize, durumunuza odaklanmıştınız. İşte Merkür geçişiyle daha etraflıca düşünmeye başlıyorsunuz. Bu gayet olumlu bir durum. İş arkadaşlıkları, proje amaçlı bir araya gelişler, ekibin kurulması ve hangi insanlarla çalışılacağı gibi konular, genelde gündemde olduğu için, birileri size veya siz birilerine haber göndererek, teklif yollayarak bu işle ilgili ayrıntıları gözden geçirebilirsiniz. Sosyal hayat bu zamanda öyle eğlenceden ziyade, iş amaçlı düşünülecek şekilde ele alınır.

10-16 Ağustos arası: 11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönemde sosyal çevremizdeki faaliyetlerin özünde insanlara destek amaçlı çalışmalar göze çarpıyor. Hangi işle uğraşırsanız uğraşın, ister emekli, ister evde yaşayan biri olun fark etmez. Bu süreçte etrafınızdaki yardıma muhtaç kişilere rehberlik edebilirsiniz. Bu ruhsal anlamda iyileştirme, iş bulma, evsizlere barınak, hayvanları koruma, beslenme gibi faaliyetler olabilir. Hatta bunu gönülden yaparsınız. Bu süreç topluma sunulan, herkese yararlı olabilecek sosyal projelerin göstergesidir. Böyle bir projede yer alabilirsiniz. Halkın sağlığıyla ilgili çalışmalara katılabilirsiniz. Genelde öyle boş işlerle uğraşmak yerine, sizi verimli, sağlıklı hizmetler verirken görebiliriz. Hedeflerin belirlendiği bu süreçte, ilerisi adına kendinize bir yol çizebilirsiniz. Gördüğünüz aksaklıklara dayanamaz, bunların giderilmesi adına sosyal etkinliklere katılabilirsiniz. Genel olarak bu dönemde pratik çözümler bulmaya, detaylar üzerinde durmaya, sadece bütünün güzelliğine aldanmamaya özen gösterirsiniz. Tabii ki bunu abartmamakta yarar var. Hani bazen de insan bu kadar ayrıntılı baktığında yorulabilir.

17-23 Ağustos arası: 19 Ağustos tarihindeki görünüm, çalışma hayatınız ve üst zirveye ulaşma yolunda hem sıkı çalışma hem yeniliklere açık olma, sorumluluk üstlenmenin önemini büyük. İlgi duyduğunuz ve yetenekli olduğunuz alanlar hakkında mesleki bilgilenmeyi, takipçi olmayı, araştırmayı ve şartlara göre kendinizi hazırlamayı, ilişkiler kurmayı, yöntemler öğrenmeyi bilmelisiniz. Venüs gerileyişinde, eskiye ait konuları da tekrar gözden geçireceğiz.

24-30 Ağustos arası: 29 Ağustos tarihinde Balık burcunda meydana gelecek Dolunayda, ilerisi adına hedeflerinizi gerçekçi bir şekilde saptamanız lazım. Sosyal ilişkilerinizi düzenlemek, tercihlerinizi güvenilirlik ilkesi çerçevesinde yapmak gerekiyor. Eleştirel yaklaşımlar, sürekli bir şeyleri beğenmemezlik nasıl yanlışsa, her şeyi bizim bildiğimizi sanmak da o denli yanlıştır. Hem böyle düşünüp, sonra aşkta çuvallamak da neyin nesi. Hayatın zorlukları tabii ki vardır. Ancak unutmayalım ki, güzellikleri de var. Bir de şu açıdan da Dolunayı ele almak isterim. Eğer siz başkalarını memnun edeceğim diye özveride bulunan bir kişiyseniz, aşkta kurban durumuna düşersiniz. Ondan sonra şikayetçi olamayız değil mi? Dolunay, Merkür-Kuzey düğüm kavuşumuyla örtüşüyor. Dengesiz ilişkilerden kaçınmak lazım.

PARA

3-9 Ağustos arası: Haftanın genelindeki görünümler, mesleki konuları, sorumlulukları vurgularken, mali konular üzerinde de durmamıza neden oluyor. Jüpiter iş fırsatlarını getiriyor ancak Satürn bir o kadar sorumluluk yüklüyor. Geçmişte yaşadığımız parasal sıkışıklıklar aslında bize ders vermiş olmalı. Bu dersleri henüz almamış olanlarınız için bu haftaki görünümler ilişkilerimizde, hayatı ele alış biçimimizde, iş ve maddi konularda daha ciddi düşünmenize neden olacak. Yeniden bir duruma bakmamız gerekecek.

10-16 Ağustos arası: 13 Ağustos tarihindeki bir başka görünüm, mesleki konularda başarılı olma, güç kazanma anlamında hırslandırıyor. Uranüs ile bağlantısı olduğu için, yeniliklere açıl ve artık kimsenin nazını niyazını çekme diyerek uyarıda bulunuyor. Ne yapmalı, ne etmeli ve hangi yönde ilerlemeli. İşte bu görünüm, öncelikle yeteneklerinize göre seçimlerinizi yapmanızı, alternatif çıkış yollarını keşfetmenizi sağlarken, size akıllıca düşünmenizi söylüyor. Apar topar hareket etmeyeceğiz. Ancak mevcut durumun, şartların da farkında olarak tercihlerimizi belirleyeceğiz.

17-23 Ağustos arası: 21 Ağustos tarihindeki görünüm, hem içten hem de dıştan bizi baskı altına alıyor. Ne olursa olsun başarmamızı isteyen dünya, hataya yer vermiyor. Hem güçlü olmamız hem de başarıya ulaşmamızın yolu, kendimize ne olursa olsun güvenmekten geçiyor.

24-30 Ağustos arası: 27 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda düz seyirle ilerleyecek. İlişkilerimizi her açıdan ele almakta yarar var. İstediğimiz gibi ilerlemeyen, birlik ve beraberlik bilinci olmayan bir ilişkinin bizim içimizde yarattığı bir denge problemi olabilir. Bir taraf daha fazla sevgi doluyken, öteki taraf biraz daha kendini düşünüyor olabilir. İletişim bozukluğu yaşanabilir, fikirler birbirine uymuyor olabilir. Geriye çekilerek bunlar gözden geçirilmelidir. Bu geçiş, başkaları hakkındaki düşüncelerimizi şöyle bir kendi içimizde düşünmemizi, tartmamızı sağlayacak.

Not: Merkür 17 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda gerileyecek. 9 Ekim-2 Kasım tarihlerinde tekrar düz seyirle ilerleyecektir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 2-3-11-12-16-17-21-22-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler: 1-6-7-13-14-28
Aşkta En Şanslı Günler: 2-3-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 23-24

Yeniay: 20-21-22
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 6-7-8
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.