Ağustos Ayı Burç Yorumları 2015

3.00 avg. rating (68% score) - 3 votes
Aylık Burç Yorumları
Aylık Burç Yorumları

Terazi Burcu Ağustos 2015 Aylık Burç Yorumu

GENEL BİR BAKIŞ

7 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcunda seyrine başlayacak. Merkür Başak’ın güçlü enerjisi zihninizin analiz gücünün yüksek olduğunu gösterecek. Bu dönemde sizler için analiz çok önemli olacak.

8 Ağustos tarihinde Mars Aslan burcunda ilerleyecek. Mars size hadi hedefine koş, al, sen bunu istiyordun, sosyal ilişkilerine önem ver diyecek. Sosyal ilişkilerimizde özellikle bu dönemde geçmişe bir bakıp nereden nereye geldik sorusunu bir sormanız gerekecek.

11 Ağustos tarihinde Jüpiter Mayıs 2016’ya kadar devam edecek olan Başak burcunda seyrine başlayacak. Sizin için bu dönem bir tür restorasyon, yeniden düzenleme hali olacak.

14 Ağustos tarihinde Yeni Ay Aslan burcunda oluşacak. Sosyal ilişkiler başta olmak üzere amacınız, hedefiniz, umutlarınız ne gibi planlarınız var bunları öne çıkaran bir Yeni Ay olacak. Yeniliklere açık olacaksınız.

23 Ağustos tarihinde Güneş Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönemi bir mola olarak düşünmenizde fayda olacaktır. Hazırlıklarınızı tamamlamakta, ilişkilerde veya kişisel kararlarınızda olur ve olmazların tespiti anlamında son derece yararlı olacak.

27 Ağustos tarihinde Merkür burcunuzda seyrine başlayacak. Bu durumda artı ve eksilerin tartılarak ortak bir noktanın bulunması anlamında önemli olacak.

29 Ağustos tarihinde Dolunay Balık burcunda sağlık evinizde oluşacak. Hem fiziksel hem de ruhsal anlamda sağlığınızı etkileyen bir dönem olacak.

AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Ağustos arası: 8 Ağustos tarihinde Mars-Aslan burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu süreçte, bir yandan geri hareketini sürdürmekte olan Venüs bir yandan Merkür-Başak geçişi derken hem hedeflerimizi hem sosyal ilişkilerimizi hem de maddi konuları önemle gözden geçiriyoruz. Hani yaş tahtaya ayak basma derler ya, evet zaten pek basılması da mümkün değil. Ancak Mars-Aslan geçişlerinde enerji bir hayli yükselir. Bu enerjinin yönlendirildiği alan ve işler tabii ki çok önemli. Para kazanmak amaçlı girişimler bu haftaya damgasını vuruyor. Bir adım atılacaksa bunun yarar-zarar hesabını yapmak lazım. Girişimlerin özünde, kendini gösterme hevesi yoğun. Bizi takdir etmeleri, alkışlamaları, sunduğumuz her ne ise ona hayranlık duymaları, onaylamaları bizim için kıymetli oluyor. Ev kadınıyız diyelim. Evde bir şeyler yapmak, bunları çevremize göstermek arzumuz yoğun. İşimizde gelişmek istiyoruz. Kimsenin de öyle bizi sıkboğaz etmesine izin vermiyoruz bu dönemde. Hayatın bize jest yapmasını bekliyoruz. İlişkilerimizde ateşliyiz, aşkı arıyoruz veya aşkımızı doyasıya yaşamaktan yanayız.

10-16 Ağustos arası: 13 Ağustos tarihindeki bir başka görünüm, hem ideallerinizi kafanızın içinde oturtmanız hem de ilişkinizle alakalı meseleleri farklı bir bakış açısıyla, yenilikçi şekilde gözden geçirmenizde rehberinizdir. Eğer yeni tanışmış bir çiftseniz, bu görünüm birbirinizin değişik özelliklerini tanımanızda ışık olur. Yalnız bir insansanız, bu görünüm size yeni bir ilişkinin işaretçisi olarak heyecanlandırır. Burada asıl nokta, hayata geleneksel kurallar içinde bakmak yerine, farklılıkların zevkine varmaktır.

14 Ağustos tarihinde Aslan burcunda bir Yeniay doğacak. Bu Yeniay, gerileyen Venüs ile kavuşum yapıyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında başlanan projeler, atılan adımlar, sosyal ilişkiler, kişisel anlamda ileriye yönelik olarak düşünülenleri güzelleştiriyor, yürürlüğe koymamızda destekçimiz oluyor. Hatta sürpriz gelişmeleri işaret ediyor diyebiliriz. Tatile çıkmak, canlanmak, tazelenmek, aşkla sarmaş dolaş olmak gibi. Ancak ben yine de bu Yeniayda karşınıza çıkan fırsatlar, kişiler anlamında gözlemde bulunmanızı da tavsiye ediyorum. Başladığı gibi gelişecek mi, önümüzdeki iki hafta boyunca bir ilerleme olacak mı? diye izlemeyi unutmayalım.

17-23 Ağustos arası: 19 Ağustos tarihindeki görünüm, özel ilişkiniz, evliliğiniz, iş ortaklığınızla ilgili konular üzerinde ileriye dönük ve yenilikçi tarzda hareket etmenizi sağlayıcıdır. Temeli sağlam olan beraberlikleri olumlu yöndeki değişimle canlandırır. Ancak zorlayıcı, baskıcı ve sadece kendisini düşünen, rutinleşmiş, gelişmeyen beraberliklere tahammül etmeyeceğinizin işaretçisidir. Venüs geri hareketi devam ediyor. Aceleyle kararlar vermeden önce her şeyi bir daha analiz etmenizdir.

24-30 Ağustos arası: 27 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda düz seyirle ilerleyecek. Çalışma hayatınız ve çevre ilişkilerinde size yeni kapılar açabilir. Hangi konuda yetenekli veya tecrübeli iseniz ona göre insanlarla bir araya gelerek düşüncelerinizden bahsedebilirsiniz. Nazik sözleriniz başkaları tarafından çok beğenilir. Eğer mesleğiniz sanatsal alanda ise, size yeni bir teklif sunabilirler. Bir müddet bu iş için hazırlık yapmanız, çalışmanız gerekebilir. Bu dönemde haberleşip konuşacağız, istediklerimizi ifade edeceğiz ve insanları etkileyeceğiz. Dış dünyada bizi dinleyen ve alkışlayan insanlarla karşılaşacağız. İfade ettiklerimizin arkasında duracağız. Benim tavsiyem bu süreçte, iletişimi öne alınız ve akıllıca düşününüz. Fırsatlar ayağınıza gelsin diye beklemek yerine siz yetenekli olduğunuz alanlarda insanlarla birebir görüşmelere ağırlık veriniz. Bunun size finansal anlamda geri dönüşü olabilir.

Not: Merkür 17 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda gerileyecek. 9 Ekim-2 Kasım tarihlerinde tekrar düz seyirle ilerleyecektir.

İŞ VE KARİYER

3-9 Ağustos arası: 7 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda seyrine başlıyor. Sizin en çok üzerinde duracağınız husus, endişelerinizin esiri olmamanızdır. Bunu en başta yazdım, çünkü önemi büyük. Hayatta her şeyin denetleyemeyiz veya her şey mükemmel olmak zorunda değil. Doğrular gibi yanlışlar da olabilir. Önemli olan, gerekli-gereksiz olanı birbirinden ayırmak. Nerede bir aksaklık varsa, bunu çözebilmek için, ne kendinize ne de başkalarına karşı eleştirel davranmamalıyız. Bu tarih itibariyle geri planda halledilmesi gereken işlerimizi gayet düzgün şekilde yapabiliriz. Eğer bir proje üzerinde çalışıyorsak, onun ayrıntılı çalışmalarını bitirebiliriz. Bir planımız varsa, bunun üzerinde düşünebiliriz. Ruhsal anlamda zihnimizi rahatlatacak aktivitelere yönelebiliriz. Yazılarımızı yazabilir, bir işi öğrenmeye çalışabiliriz.

10-16 Ağustos arası: 13 Ağustos tarihindeki görünüm, birçok mesele üzerinde titiz ve oldukça dikkatli düşünmeniz nedeniyle kafanızın karışmasına ve bu yüzden de kendinizi yeterli derecede mutlu hissedememenize yol açabilir. İşte bu durum, bilhassa bağışıklık sisteminizi zorlayarak, en ufak bir meseleyi dahi gözünüzde büyütmenize, hayal kırıklığı yaşadığınızı düşünmenize yol açar. Yapmanız gereken, meseleleri sakin ve gayet akıllı bir şekilde ele almaktır. Kararlılık çok önemli. Ne yaptığınızı bilmeniz gerekiyor. Bu görünüm aslında yaratıcı kabiliyet ve ideallerinizi gerçekleştirme yönünde yararlıdır. Ancak siz rüzgara kapılmış gibi kendinizi bırakmış bir kader mahkumu gibi kendinizi değerlendiriyorsanız mutsuz olursunuz. Kendinize uğraşılar edinmeli, çalışıyorsanız akıllı hedefler belirlemelisiniz.

17-23 Ağustos arası: 23 Ağustos-23 Eylül tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, hem geçmişi hem hedeflerinizi hem de hayata bakış açınızı gözden geçirebileceğiniz bir mola zamanıdır. Hangi konularda fedakarlık yapıyor, hangi konularda yanılıyor, üzülüyorsunuz. Bunları ele alacağınız bir süreçtesiniz. Ayrıca bir proje üzerinde sakin ve oldukça sıkı çalışabileceğiniz bir dönem olduğunu da belirteyim. İşlerinizi belirli bir sistem içinde düzenli yapınız. Eksiklerinizi tamamlamak için uğraşınız. Abartılı davranmadan, kendinizi yetersiz görmeden düşününüz. Sabır gerektiren konular bu dönemde karşınıza çıkabilir. Sağlığınıza özen gösteriniz. Sizi tedirgin eden bazı durumlar gözünüzde büyüyebilir ama unutmayınız ki, bilinçli düşünen her zaman kazanır.

24-30 Ağustos arası: 29 Ağustos tarihinde Balık burcunda meydana gelecek Dolunayda, endişeli ve sürekli bir şeyleri kurcalayıcı tarzda düşünmek, hatta her an sanki bir şeyler olacakmış gibi kuruntu yapmak, detaylara fazla takılıp, günlük akışa duvar örmemek lazım. Çünkü bu sizin çalışma hayatınızla ilgili konularda yanlışlıklara, hayal kırıklıklarına ve kendinizi çaresiz hissetmenize yol açar. Kendinize iyi davranmalısınız. Rahatlatıcı çalışmalar, meditasyon, olumlamalar, iç gözlemde bulunmakta yarar var. Merkür-Kuzey düğüm kavuşumu, bu Dolunayda kendinize özen göstermeniz, sizi üzen bir şeyler olduğunda bunu paylaşmanız, hayatla birebir bağlantı içinde kalmanız halinde iç dünyanızdaki endişelerden eser kalmayacağın söylüyor.

PARA

3-9 Ağustos arası: Bu haftaki görünümlerin özündeki en önemli husus hem sosyal yaşamınızı hem hedeflerinizi hem de kazancınızla ilgili konuları tekrar bir gözden geçirmektir. Satürn-Akrep ilerleyişi, bizi tekrar geçmişe götürürken paramızı kazanma, harcama, yatırım gibi konuları tekrar ele alma yönünde etkiliyor. Bir yandan ilerlemek, büyümek isteyen birey, yeteri kadar kazanamadığında kendini engellenmiş hissediyor. Ancak şu var ki, Satürn bizi yapılandırıyor, ilişkilerimizi, kazanç ortaklıklarımızı ele almamız için blokaj uyguluyor. Bizim buna direnmek yerine, bu hafta daha dikkatli bir şekilde neler yapabileceğimizi düşünmek faydalı olur. Bu yeni bir çıkış yolu bulmamızda etkilidir.

10-16 Ağustos arası: 11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Jüpiter, hayatın doğal akışı içindeki aksaklıkları, sorunları büyütmeden, gerekli olanla olmayanı birbirinden ayırarak bir düzen yaratmanın önemini vurguluyor. Bu dönemde her şeyi denetim altına alamıyoruz. Elimizden geleni yapabiliriz. Olmuyorsa, bunu zorlayamayız, ne kendimizi ne başkasını eleştirerek dünyayı kendimize zindan edemeyiz. Bu dönemde yararlı birçok iş yapılabilir. Sözgelimi birilerine destek olmak, yardım etmek, sorunlarını gidermelerinde onlara yöntemler öğretmek, rehberlik etmek gibi. Yine bu süreçte bir projeyi arka planda detaylı bir şekilde hazırlamaya başlarız. Bir yıllık süreç sonunda bu işi bitirmiş oluruz. Fiziksel ve ruhsal sağlığımız çok önemli. Endişeli, kuruntulu, her an bir şey olacakmış gibi düşünenlerin bu dönemde sağlıklı ve verimli şekilde yaşamak adına rahatlatıcı egzersizlere, ruhsal çalışmalara yönelmeleri mümkündür. Hepsinden önemlisi emeğin hakkını bilmek. Sizler bu dönemde emek verdiğiniz, göz nuru döktüğünüz her şeyin ne kadar kıymetli olduğunu özümseyeceksiniz ve bunların içinde ruh ve beden sağlığının değeri dünyalara değişmez diyeceğiz.

17-23 Ağustos arası: 21 Ağustos tarihindeki görünüm, yeni bir hedef ve yol belirleyerek amacımızı gerçekleştirme yönünde azim ve isteklilik gücü veriyor. Ancak sadece birileriyle temas kurmak değil bizim isteğimiz. Biz kazançlı çıkmak istiyoruz. Öyle girişimlerde bulunmalıyız ki, öyle insanlarla bağlantılarımız olmalı ki, sonunda harcadığımız zamana değsin diye düşüneceğiz.

24-30 Ağustos arası: 26 Ağustos tarihindeki görünüm, 2012 yılından bu yana yaşanan mali sıkışmaların, bütçe açıklarının, yanlış yatırım veya kararların vurgulayıcı oluyor. Bundan sonrası adına kendinize düzgün ve istikrarlı bir bütçe yapmalısınız. Masraflarınızı gelir-gider anlamında düzenlemelisiniz. Şimdi hesaplarınızı ve durumunuzu son kez ele alma zamanıdır. Böylece doğru bir yol ve kazanç yöntemi belirlemiş olacağız.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-8-9-13-14-18-19-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler: 4-5-11-12-25-26
Aşkta En Şanslı Günler: 1-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 21-22

Yeniay: 17-18-19-20
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 4-5-6-31
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.