Ağustos Ayı Burç Yorumları 2015

3.00 avg. rating (68% score) - 3 votes
Aylık Burç Yorumları
Aylık Burç Yorumları

Yengeç Burcu Ağustos 2015 Aylık Burç Yorumu

GENEL BİR BAKIŞ

7 Ağustos tarihinde Başak burcunda Merkür geçişi başlayacak. Etrafınızı gözlem altına alacağınız bir dönem olacak. Elinizde olmadan birilerini eleştirip sorgulayabilirsiniz. Düşüncelerinizi daha olumlu bir şekilde yapabilirseniz rahatsızlık duymayacağınız bir dönem olacak.

8 Ağustos tarihinde Mars Aslan burcunda seyrine başlayacak. Maddi konularda aktif olma arzunuz söz konusu olacak. Yeneklerinizi kazanca döndürürken hassas olacağınız bir dönem olacak.

11 Ağustos tarihinde Jüpiter Başak burcunda seyrine başlayacak. Jüpiter; gelişme arzusunu, büyüme arzusunu ve verimli bir hayat sürme arzusunu simgelediği için Başak ile birlikte bu konulardaki gelişmelerin titizlikle ele alınması gerektiğini hatırlatacak.

14 Ağustos tarihinde Yeni Ay Aslan burcunda oluşacak. Mali konularda işinizi gözden geçirmeniz gereken bir dönem olacak.

23 Ağustos tarihinde Güneş Başak burcunda seyrine devam ederken mali konuları ve eğitim konularını ele almanız gereken bir dönem olacak.

27 Ağustos tarihinde Merkür Terazi burcunda seyrine başlayacak. Zihniniz iki yönlü olarak düşünmeye başlayacak. Bu dönemde ortaklaşa düşünmeniz gerekecek.

29 Ağustos tarihinde Dolunay Balık burcunda oluşacak. Siz Yengeçler için bu durum; yolculuklar, iletişim, eğitim ya da iş hayatınız üzerindeki meselelerde hassasiyetin simgesi olacak.

AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Ağustos arası: 7 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda seyrine başlıyor. Bu geçişle beraber, etrafımızda bulunan kişiler ve günlük konuşmalarımız, işlerimizde ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. Problemlerin büyütülme zamanı değil. Bilakis çözüme kavuşturulması vaktidir. İş amaçlı görüşme, eğitim hayatında metodik düşünme, bütünden ziyade, detaylara bakma, doğru mu yanlış mı diye mercek altına alma ve bu yönde düşünme vaktindeyiz. Kaldı ki, Venüs-Aslan burcuna geri dönmüş durumda. Parasal bir durum söz konusuysa, daha fazla özen göstermek gerekiyor.

10-16 Ağustos arası: 11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. İkizler mensupları için bu geçişin zorlayıcı tarafları olduğu gibi faydalı yönleri de bulunmakta. Birlikte gözden geçirelim ve bakalım bize ne söylüyor. Öncelikle çevresel ilişkilerde titiz düşünmemizi sağlayacak. Oturduğumuz yerin koşulları, konumu, karşılaşacağımız insanlar, temizliği hepsi önemli hale geliyor. Eğer bir değişim düşünüyorsak kriterlerimiz arasında bunlara özellikle dikkat edeceğiz. Yakın akrabalık ilişkilerinde sorumluluk alacağız. Güvenilirlik ilkesini hem işimizde hem oturduğumuz alanda hem de eğitimden girişimlerimize kadar her alanda önemseyeceğiz. Öyle sadece kendi aşım kaygısız başım halleri geride kalıyor. Bir şeye karar vermeden önce enine boyuna düşüneceğiz. Bu sizin için biraz sıkıcı olabilir. Ancak şartlar bunu gerektirecek. Düzenimize önem vereceğiz. Gördüğümüz aksaklıkları düzeltmeye gayret edeceğiz. Ancak eleştirel, sürekli kusur bulmaya çalışmayacağız. Burada önemli olan öğrenilen bilginin, atılan adımın yarar ve zarar hesabının yapılmasıdır. İşlerlik önemlidir.

17-23 Ağustos arası: 23 Ağustos-23 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Güneş, eviniz alanı içinde tadilat-bakım-onarım, hijyen, bebek bakımı, el işi veya ev-ofis tarzı çalışmaların işaretçisidir. Ayrıca eğitim ve iş hayatınızla ilgili konular ön plana gelecektir. Ev veya ofis yeri kiralamak bu süreçte etkilidir. Ev alanı içinde bu konularla ilgili konuşmalar, düzenlemeler yapılabilir. Bu dönem, her şey titizlikle gözden geçirilir. İster Ailenizle olan ilişkinizi ılımlı bir şekilde sürdürmek, onlara hizmette bulunmak, düzenlemeler nedeniyle her şeyin yerli yerine oturtulması anlamında sabırlı olmak gerekir. Mükemmellik arzusu bir hayli yoğundur veya şartlar gereği ister istemez her şeyin iyisi arzu edilebilir.

24-30 Ağustos arası: 26 Ağustos tarihindeki görünüm, aşk hayatınız, çocuklarınız, eğitim konularında sizleri son zamanlarda zorlayan, yükünüzü arttıran meseleleri işaret ederken, bunları çözümlemeniz adına da iyi bir analizde bulunmanızı sağlar. Her şeyin gayet iyi farkında olmak, sorumluluklarınızın üstesinden gelmenizde yardımcıdır.

İŞ VE KARİYER

3-9 Ağustos arası: Haftanın neredeyse tüm görünümleri hem maddi kazanç hem iş hayatımız hem de ilişkimiz, çocuklarımızla alakalı konular üzerinde risk almamak, sorumsuz davranmamak, paranızı nereye harcadığınızı bilmek anlamında önem taşıyor. İşimiz, sağlığımız bizim güvence anlamında önemsediğimiz değerler. Bunların hiç birinde bir sıkıntı yaşansın, terslikler çıksın istemeyiz. Fakat bazen sorumluluklarımız (çocuk, ilişki, aile) öyle zorlar ki, biz mecburen daha fazla paraya, daha iyi bir işe, imkanlara sahip olmak isteriz. İşte bu tarihteki görünüm, bu arzunun işaretçisidir. Daha fazla mücadele ederiz. Ancak istediğimiz gibi olmama riskini göz ardı etmeyelim veya parasal konularda açılmayalım.

10-16 Ağustos arası: 13 Ağustos tarihindeki görünüm, akıllı, pratik bir şekilde düşünmenin ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek üzere kararlar vermenin işaretçisidir. Ancak bu kararların aklı başında verilmesi lazım. Kendinizi ifade etmek istediğiniz alanı iyice belirleyiniz. Buna göre insanlarla kontak kurmaya çalışınız. Hayalci, ütopik ve hiçbir gerçekle örtüşmeyen ideallerden uzak durunuz. Yeni bir çevre edinmeye çalışınız. Yaratıcı yeteneklerinizi ortaya koyunuz. Uzak veya yakın akrabalarınızla ilişkilerinizde bir takım zorluklar yaşanabilir. Çevrenizle aranızda bazen istenmeyen durumlar oluşabilir. Şu aralar sağlam olana yöneliniz, güven hissi uyandırmayan kişi ve durumlara karşı dikkatli olunuz. Dini inancınız, mistik konular veya sanatsal anlamda medya ile alakalı konularla ilgilenebilirsiniz. Bu konularda eğitim verebilir veya eğitimden geçebilirsiniz.

13 Ağustos tarihindeki ikinci görünüm, size cesaret aşılayıcı ve durumunuzu iyiye götürmeniz anlamında ışıklandırıcıdır. Bugüne dek fark edilmemiş, belki de önemsemediğiniz alanlarda yeteneklerinizi değerlendirmenizde rehberlik eder. İlginç fikirlerinizi öne sürerek toplumda ilgi uyandırabilirsiniz. Yeni bir iş arayışında bulunabilir veya teklifiyle karşılaşabilirsiniz. Yarar ve zarar hesabınızı gayet akıllıca yapabilirsiniz. Sıkıntılı olduğunuz konuları, akıllıca dile getirebilirsiniz.

17-23 Ağustos arası: 21 Ağustos tarihindeki görünüm, parasal anlamda özgür hareket etmek arzumuzu gösteriyor. Güzelliklere düşkünüz ve kaliteli yaşamak istiyoruz. Ancak şartlarımız gereği henüz belirsizlikler devam ettiği için, alacağımızı vereceğimizi bilmeden içimizden geldiği gibi davranamıyoruz.

24-30 Ağustos arası: 29 Ağustos tarihinde Balık burcunda meydana gelecek Dolunay, yakın akrabalarımız, eğitim ve ticari faaliyetler, günlük hayatta karşılaştığımız insanlar, alışkın olduğumuz yaşam biçimimizle ilgili konuların sağlıklı, verimli, endişeden uzak bir şekilde ele alınması gerekiyor. Karşımıza çıkan zorluklar veya endişelerimiz kimi zaman anlaşmazlıklara neden oluyor. Birilerine kendimizi anlatmakta, ifade etmekte, aksaklıkları çözmekte ne zaman yorulsak, başka bir yere gitmek, her şeyi geride bırakmak, neresi denk gelirse oraya doğru kaçmak istiyoruz. Ancak Merkür-Kuzey düğüm kavuşumu ailemizi, yuvamızı, köklerimizi hatırlatıyor. Bize, gerçekten ne istediğimizi bilmenin yolunun önemli olduğunu söylüyor.

PARA

3-9 Ağustos arası: 8 Ağustos tarihinde Mars-Aslan burcunda ilerlemeye başlıyor. Maddi kazanç elde etmede gücümüz yükseliyor diyebiliriz. Aynı zamanda kazandığımızı istediğimiz şekilde değerlendirme ve harcama halimiz de ön planda olacaktır. Tabii ki Venüs geri hareketini unutmadan mevcut duruma bakmak lazım. Çünkü finansal konularda Ağustos ayı boyunca dikkatli bir hesaplamada bulunmak, ona göre alacağımıza vereceğimize dikkat etme zamanlardayız. Bu Mars geçişiyle hesabı şaşırmayalım. Nitekim 3 Ağustos tarihindeki görünüm de dikkatli olmamızı gerektiriyordu. Parayı da bir güç aracı, olmadığında bir gerginlik nedeni olarak görmeyelim. Genelde tutmayı, biriktirmeyi seven Yengeçler, sevdikleri söz konusu olduğunda harcamaktan çekinmezler. Bu dönemde jestlerde bulunmak, cömertçe kesenin ağzını açmak hali söz konusu olabilir. Giyim harcamaları, lüks tüketimler dönemin etkileri arasında yer alır. Tatil harcamaları da bu anlamda etkindir. Bir yere gideriz, bir bakmışız, fazladan para harcanmış, söylenenden daha fazla para istenmiş gibi. Bunlara da dikkat edelim.

10-16 Ağustos arası: 14 Ağustos tarihinde Aslan burcunda oluşacak Yeniayın, retro Venüs ile kavuşum yapacak. Finansal anlamdaki ihtiyaçların, evinizle alakalı düşündüğünüz yeniliklerin şöyle bir iyice gözden geçirilmesinde yarar var. Geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana olan gelişmelere bir bakmak lazım. Eğer o süreçte bir adım atmışsanız, bu Yeniayda olgunlaşır, büyür. Bu Yeniay, kendinizi, sevdiklerinizi mutlu edecek şekilde harcamalar yapmanızı sağlar. Tatile çıkmak, ihtiyaçlarınızı almak sizi sevindirir. Ancak dediğim gibi Venüs geri hareketi fazladan para harcanmasına neden olmasın. Ona da dikkat edelim.

17-23 Ağustos arası: 19 Ağustos tarihindeki görünüm, maddi anlamda rahat yaşama arzusunu işaret ederken, parasal açıdan tatmin edici işlere yönelmenizi de teşvik edicidir. Kişi kazanmak, ilerlemek, rahat yaşamak ister. İş hayatının sorumlulukları, zorlukları yıldırdığı için, yeni değişimlere açıktır. Hatırlatmak isterim. Venüs geri hareketi devam ediyor. İş hayatınız ve maddi konuları tekrar bir analiz etmemizde yarar var.

24-30 Ağustos arası: 27 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda düz seyirle ilerleyecek. Ev içindeki iletişim dengeli ve ölçülü olmak zorunda. Bir yandan akıllıca yuvanızın iç dengelerini yerli yerinde tutmak diğer yandan güzellikten, barıştan, sevgiden söz etmek gerekiyor. Ancak bunun tek taraflı değil, el birliğiyle halledilmesi lazım. Fakat problemleri yok saymak yanlıştır.

Not: Merkür 17 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda gerileyecek. 9 Ekim-2 Kasım tarihlerinde tekrar düz seyirle ilerleyecektir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 2-3-6-7-11-12-16-17-21-22-30
Zayıf Enerjili Günler: 4-5-18-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler: 21-22
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 13-14

Yeniay: 10-11-12
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 25-26-27
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.