Ağustos Ayı Burç Yorumları 2015

3.00 avg. rating (68% score) - 3 votes
Aylık Burç Yorumları
Aylık Burç Yorumları

İkizler Burcu Ağustos 2015 Aylık Burç Yorumu

GENEL BİR BAKIŞ

7 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcu geçişi aile ve yuva evinizde gerçekleşecek. Titiz olacağınız bir dönem olacak.6 Eylül’e kadar Venüs Aslan geri hareketi etkili olacak. Verilen kararları ele almanız gereken bir dönem olacak.

8 Ağustos tarihinde Mars Aslan burcunda seyrine başlayacak. Sorunlarınızı karşılıklı konuşarak halletmeniz gereken bir dönem olacak. Mars aktif olma istediğinizi hatırlatacak ama Venüs Aslan gerilemesini unutmamanız gerekecek.

11 Ağustos tarihinde Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek olan Jüpiter Başak burcu seyri başlayacak. Jüpiter büyümek, genişlemek ve aktif hareket etmek isteyecek. Başak da ise titiz bir gözlem gücü olacak. Başak’ın titiz durumu Jüpiter’in doğasına uymayan bir durum olacak.

14 Ağustos tarihinde Aslan burcunda Yeni Ay oluşacak. Çevre ilişkilerinde gurur yapmadan kendinizi ifade etmeniz gerekecek. Verdiğiniz kararları adil şekilde gözden geçirmeniz gerekecek.

23 Ağustos tarihinde Güneş Başak burcunda seyrine başlayacak. Yuva evinizde titiz ve mükemmeliyetçi olacağınız bir dönem olacak.

27 Ağustos tarihinde Merkür Terazi burcunda seyrine başlayacak. Siz ikizlerin aşk hayatınızda sevdiğiniz bir enerji olacak.

29 Ağustos tarihinde Dolunay Balık burcunda oluşacak. İş ev arasındaki dengenin önemli olduğu bir zaman dilimi olacak.

AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Ağustos arası: 7 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda seyrine başlıyor. Ailemizle ilgili konularda bir takım meselelerin fazlasıyla incelendiği zaman dilimindeyiz. Bazen gereğinden fazla bizi yorması mümkün. İkizler hemen çözmek, bu denli vakit kaybetmemek istemez. Ancak şimdi birileri ve bir nedenle, -Dur bakalım, bak şurada bir problem var, şunun halledilmesi lazım diyen sesler duyabiliriz. İlgilenmek zorundayız. Kiralama, satın alma, satma gibi, emlak yatırım veya işlerimizde hesabı iyi yapmak gerekiyor. Kaldı ki, Venüs gerileme dönemindeyiz. Yeni bir çevre söz konusu olan her şeyde durup iki kere düşünmek zorundayız. Ev içinde onarım düşünülüyorsa, bakım ve tamirat işlerimiz varsa, bunları halletmek gerekir. Satın alınıyorsa tüm tesisat sistemine ince işlere bakmalısınız. Merkür-Başak geçişinde bu işler hem ekonomik olarak kolay halledilir hem de iyi bir ustaya rastlanması mümkündür. Birlikte yaşadığınız kişi ve kişilerle bu süreçte mantıklı, çözümcü, işlerlik kazandırıcı tarzda konuşulması iyi olur. Kusur bulmak, birbirinizi eleştirmek bir işe yaramadığı gibi boş yere huzursuzluk yaratır.

10-16 Ağustos arası: 13 Ağustos tarihindeki görünüm, iş hayatı ve ailevi konuların çok iyi analiz edilmesi ve tekrar düşünülmesi gerektiğini işaret ediyor. İş alanında ideallerinizin gerçekçi bir şekilde belirlenmesi şart gözüküyor. Yeteneklerinizi değerlendirmelisiniz. Size bir şey kazandırmayan ve zaman kaybına yol açan işlerden, uğraşılardan uzak durmalısınız. Eviniz ve ailenizle ilgili konularda ise, planlarınız akılcı olmalıdır. Yoksa hem iş hem ailevi konularda zorlanabilir, hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Yaratıcı çalışmalara ağırlık veriniz. Sanatsal ve mistik konulara eğilebilirsiniz. Ancak eğildiğiniz konuda çok sıkı çalışmalı, dağılmamalısınız.

14 Ağustos tarihinde Aslan burcunda oluşacak Yeniayın, geri harekette olan Venüs ile kavuşumu var. Geçtiğimiz Temmuz ayında tanışanlar, o tarihten bu yana birlikte olanlar için bu Yeniay olumlu yönde bir karar verişin işaretçisi olabilir. Bu Yeniayda, hem çevrenizle olan ilişkinizi yeniden gözden geçirmeniz açısından kıymet taşıyor. Yeni bir yere taşınmayı düşünenlerin karşısına fırsatlar çıkartıcıdır. Daha önce düşündüğünüz bir kararın yürürlüğe konması yönünde teşvik edicidir. Ancak yepyeni bir haber, gelişim veya durumla karşılaşmanız halinde bunun üzerinde mutlaka düşünmeniz gerektiğini de bilmek gerekiyor.

17-23 Ağustos arası: 23 Ağustos-23 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Güneş, eviniz alanı içinde tadilat-bakım-onarım, hijyen, bebek bakımı, el işi veya ev-ofis tarzı çalışmaların işaretçisidir. Ayrıca eğitim ve iş hayatınızla ilgili konular ön plana gelecektir. Ev veya ofis yeri kiralamak bu süreçte etkilidir. Ev alanı içinde bu konularla ilgili konuşmalar, düzenlemeler yapılabilir. Bu dönem, her şey titizlikle gözden geçirilir. İster Ailenizle olan ilişkinizi ılımlı bir şekilde sürdürmek, onlara hizmette bulunmak, düzenlemeler nedeniyle her şeyin yerli yerine oturtulması anlamında sabırlı olmak gerekir. Mükemmellik arzusu bir hayli yoğundur veya şartlar gereği ister istemez her şeyin iyisi arzu edilebilir.

24-30 Ağustos arası: 29 Ağustos tarihinde Balık burcunda meydana gelecek Dolunay, iş-ev arasındaki konuları vurgulayıcıdır. Sizin ailevi yaşantınız, birbirinizle ilişkiniz, yuva kurmak, yeni bir yer düşünmek veya mevcut durumunuzu ciddi, gerçekçi ve ayrıntılı şekilde ele almanız gerekiyor. Detaylar sizi yorabilir. Hatta bazen hem kendinizi hem başkalarını eleştirirsiniz, kusur bulursunuz ve sıkılırsınız. Eh bu alandaki problem, iş hayatınızla ilgili konularda da kafanızın karışmasına, yönsüzlüğe, sanki hayat iki alanda sizi test ediyormuş gibi hissetmenize yol açar. Oysaki Merkür-Kuzey düğüm kavuşumuyla örtüşen bu Dolunay, adil ve tarafsız bir bakış açısıyla durumu mantıklı bir şekilde ele almanın dengeleri yerli yerine oturtmanızda etkili olacağını vurguluyor. İdeallerinize uygun iş ve aile birliğinin tesisi adına çalışmak sizi başarılı kılacaktır. Böylece dağılmamış olursunuz.

İŞ VE KARİYER

3-9 Ağustos arası: 8 Ağustos tarihinde Mars-Aslan burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu süreçte, aktif girişim gücümüz, çevresel ilişkilerde daha fazla öndedir. Bir şeyi yapmak istiyorsak, oturup düşünmeyiz. Kararımızı veririz, harekete geçeriz ve hallederiz. Ancak bildiğiniz gibi Venüs gerileme hareketindeyiz. Adım atacaksak, dönüp şöyle bir önümüze ardımıza bakmayı ihmal etmeyelim. Eğitim hayatında isek, gideceğimiz okul, yol ve çevre şartlarına bir bakalım. İş düşünüyorsak, aynı şekilde bilgi sahibi olalım. Öyle aklımıza eseni, estiği gibi yapmaya kalkışmayalım. Mutlaka gözden geçirelim. Tatile çıkmayı düşünüyorsak, gideceğimiz yer hakkında bilgi sahibi olalım.

10-16 Ağustos arası: 11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Jüpiter, evimiz, ailemiz, oturduğumuz şehir, ülke, köklerimiz, büyüklerimizle alakalı konularda düzenimizi yeniden kurmak, işlerlik kazandırmak yönünde önem taşıyor. Jüpiter bu burçta ilerlerken her şey analiz edilir, gözden geçirilir, öyle kafamıza estiği gibi olmaz. Amacımız önemlidir. Gördüğümüz aksaklıkları sineye gömmeyiz. Ne yapıp edip, bunları düzene kavuşturmak için gönüllü oluruz. Ayak bastığımız her yer titiz bir şekilde kontrolden geçirilir. Genelde bu dönemde ev alırken öylesine inceleriz ki, bazen bu yüzden fırsatları kaçırabiliriz. Ancak yaptığımız bu titiz araştırmalar belli dozda olursa hakikaten sağlam, temiz bir ortamda yaşamaya başlarız. Ev içi onarım, bakım, tamiratların bir hayli etkili olduğu bir süreç var önümüzde. Ailemiz, bu dönemde bizim en kıymetli hazinemizdir. Üzerlerine titreriz. Büyüklerimizle ilgileniriz. Hatta bir arada yaşamak, onlara yardımcı olmak isteriz. Ailemizin sağlığıyla yakından ilgileniriz. Bu dönem ofis işleri ve yetenekli olduğunuz bir alanda ustalık geliştirmeniz yönündeki sıkı çalışmanın işaretçisidir veya siz ustalığınızı bir yer açarak göstermek isteyebilirsiniz. Bir başka şehre yerleşebilirsiniz. Emekli olabilir, dinlenmeye, sağlığınıza önem vermeye çalışırsınız.

17-23 Ağustos arası: 19 Ağustos tarihindeki görünüm, fikirlerinizi hızlı, değişik, yenilikçi tarzda dışa sunmanızı sağlarken, grup çalışmaları, sosyal faaliyetler anlamında hızlılık kazandırıyor. Sizi dışarıya, değişime çağırıyor. Ancak Venüs geri hareketi devam ediyor. Her ne olursa olsun, biz yeni bir durumla karşılaştığımızda veya bir fırsat karşımıza çıktığında, bir karar verme durumunda mutlaka iyi bir analizde bulunmamız yararlı olur.

24-30 Ağustos arası: 26 Ağustos tarihindeki görünüm, çalışma hayatı, sağlıkla alakalı konularda sorumluluk yüklediğinden, bir hayli sıkılıyor olabilirsiniz. Çabuk hareket etmek ve kararlar almak isterken, önünüzdeki engeller sizi durdurabilir. Fakat bunlar bir engel gibi değil de, tekrar bir incelemek ve sorunları çözümlemek adına bir fırsat gibi görürseniz, sizi neyin tatmin edip etmediğini, sizi nelerin engellendiğini net bir şekilde tespit edebilirsiniz. Sağlık problemleri ve tedaviler için araştırmada bulununuz.

PARA

3-9 Ağustos arası: Haftanın neredeyse tüm görünümleri, işimiz, sağlığımız, çevremiz, ailemizle ilgili konularda dikkatli olmayı gerektiriyor. İşsizlik problemimiz veya iş sorunlarımız nedeniyle yaşanan belli bir sıkışıklığın işaretçisi olabilir. Bir yandan büyümek, gelişmek isteriz. Ancak diğer yandan mevcut şartlar ve finansal problemler nedeniyle bunu yapabilmemiz mümkün olmayabilir. Bir iş ortaklığı, vergi, sigorta, miras gibi konuların halledilmesi yönünde bilinçli hareket etmekte yarar var.

10-16 Ağustos arası: 13 Ağustos tarihindeki bir başka görünüm, çevreniz üzerindeki etkinizi bir hayli yükseltiyor. İnsanlar kendinize olan hakim tavırlarınızdan, konuşmalarınızdan, çekiciliğinizden hayli etkilenebilirler. Esprili, buluşçu, orijinal düşünen, insanlarla kolaylıkla irtibatta bulunan bir kişi olarak, hem hedeflerinizi gerçekleştirme hem de diğerlerine örnek olma anlamında size ışık saçıyor, güçlü bir destek veriyor. Kaybedecekmiş gibi değil tam tersine kazanacakmışsınız gibi düşünmenizde, değişime kucaklamanızda, yeniliklerle buluşmanızda hız kazandırıyor. Ancak şimdiden belirteyim, maddi konularda 21 Ağustos tarihinde zorlu bir görünüm var. Eski tecrübelerinizi unutmayın diyor. Siz de buna göre iş tercihinde bulunurken veya bir işle ilgili konuşurken para açısından şartları gözden geçirmeyi unutmayın.

17-23 Ağustos arası: 21 Ağustos tarihindeki görünüm, girişkenlik ve cesaret vericidir. Bildiğiniz gibi hareket etmek arzunuzu gösterir. Ancak başkalarının üzerinizdeki baskısı veya içinde bulunduğunuz şartlar, engelleyici olabilir. Ancak bu sizi yıldırmamalıdır. Bilakis mücadele gücünüzü yükselttiği için, çıkış yolları bulmanız mümkün olur.

24-30 Ağustos arası: 27 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda düz seyirle ilerleyecek. Aşk hayatımızda iletişim ve paylaşımın önemi belirginleşiyor. Kendimizi hoş, uyumlu, nazik ve kibar bir şekilde ifade edeceğiz. Bir problem olduğunda tartışmak yerine çözümlemek isteyeceğiz. Kaba saba sözlerden hiç hoşlanmayacağız. Güzel sözler duymak, dengeli ve huzurlu ortamlarda bulunmak bize keyiflendirecek. İletişim ve haberleşme yoluyla biriyle tanışabiliriz. Sanatsal ortamlarda şarkı söylemek, konuşmak, insanları bir araya toplamak onlara güzelliklerden bahsetmek dönemin yansımaları arasındadır. Sanatsal ve yaratıcı tarzda çalışanlar için Merkür-Terazi geçişi para kazandırıcıdır. Bir mekanda, bir ortamda sunumlarda bulunabilirsiniz. İlişkiler üzerine söyleşiler yapabilirsiniz. İnsanları bir araya getirebilir, tanışmalarını sağlayabilirsiniz. El becerinizle hazırladığınız ürünleri sergileyebilir, yetenekli olduğunuz bir alanda gelir elde edebilirsiniz.

Not: Merkür 17 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda gerileyecek. 9 Ekim-2 Kasım tarihlerinde tekrar düz seyirle ilerleyecektir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-4-5-8-9-13-14-18-19-28
Zayıf Enerjili Günler: 2-3-16-17-23-24-30
Aşkta En Şanslı Günler: 18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 11-12

Yeniay: 8-9-10
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 22-23-24-25
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.