Ağustos Ayı Burç Yorumları 2015

3.00 avg. rating (68% score) - 3 votes
Aylık Burç Yorumları
Aylık Burç Yorumları

Boğa Burcu Ağustos 2015 Aylık Burç Yorumu

GENEL BİR BAKIŞ

7 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcunda ve aşk evinizde seyrine başlayacak.Mali konularda kıymetli bir dönem olacak.Sorunların titizlikle ele alındığı bir dönem olacak.Venüs ay sonuna ve 6 Eylül’e kadar geri harekette olacağı için ailevi konularda dikkat etmeniz gereken bir dönem olacak.

8 Ağustos tarihinde Mars Aslan burcunda seyrine başlayacak.Venüs Aslan geri hareketinin devam edeceği bir dönem olacak.Yaşanılan sorunlarda sabit fikirli olmadan ortaklaşa olarak sorunları çözmeniz gerekecek.

11 Ağustos tarihinde Jüpiter burcunuzla seyrine devam ederken burcunuzla uyumlu bir görünüm sergiyelecek.Mayıs 2016 tarihine kadar etkili bir Jüpiter görünümü olacak.Güzeli istemek ve mükemmeli istemek Jüpiter Başak’ta etkin bir biçimde rol alacak.

14 Ağustos tarihinde Yeni Ay Aslan burcunda oluşacak.İlişkilerine tekrar dönüp bakacağınız bir dönem olacak.Venüs geri hareketi sıkıntılarınızı çözerken acele etmemeniz gerektiğini hatırlatacak.

23 Ağustos tarihinde Güneş burcunuzla uyumlu görünüm elde edecek ve Başak burcunda seyrine başlayacak.Güneş Başakta bütünüyle titizlendiğiniz konularda mükemmeli isteyeceğiniz bir dönem olacak.

27 Ağustos tarihinde Merkür Terazi’de seyrine başlayacak.Merkür Terazi size sorunları gözünüzde büyütmemeniz gerektiğini ve sorunlara tarafsız şekilde bakmanız gerektiğini hatırlatacak.

29 Ağustos tarihinde Dolunay Balık burcunda oluşacak.Görünümüne bakıldığında hedefler evinde yaşadığınız sorunları istikrarlı bir şekilde ele almanız gerekecek.

AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Ağustos arası: 7 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda seyrine başlıyor. Aşkta her ayrıntının dikkate alındığı, bütünden ziyade detayların önemsendiği bir süreç başlıyor. Bildiğiniz gibi Venüs geri hareketini sürdürüyor. Ailevi konular üzerinde zaten durmaktayız. Bir de aşkta böylesi titizlik göstermek, hayatı saat modunda yaşamaya benziyor. Şurada şu saatte, burada bu şekilde olmalı, neden şunlar aksıyor tarzında düşünmek, aşkın tadını bozuyor gibi. Bu geçişte öyle bütünün güzelliğinden ziyade, detaylara bakacağız. İlişkimiz güzel gidiyor diye konuşsak da, eğer bir şeyler canımızı sıkıyorsa pek rahat etmeyiz. Bunun mutlaka düzeltilmesi gerektiğini düşünürüz. Çocuklarımız, işimiz, aşkımız mercek altında diyebiliriz. Hafta içindeki görünümler de bu durumları bir hayli vurgulayıcıdır.

10-16 Ağustos arası: 11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönemde aşk hayatımızı analiz edeceğiz. Bu yanıyla baktığımızda aşk zorlanacağa benziyor. Çünkü onun içindeki eğlenceli hoş yanları yaşamak belli kriterlere bağlı olarak gelişecek. Sözgelimi düzen, temizlik, hijyen, emek, istikrar bir hayli önem kazanacak. Gerçekçi düşüneceğiz ve karşımıza çıkacak kişide belli özellikler arayacağız. Sürekli bir gözlem hali söz konusu olabilir. Bu durum çocuklarımızla alakalı konularda da aynı şekilde geçerlidir. Onların üstüne titreriz. Hatta bu bazen öylesine aşırı hale gelir ki, hem çevremizdeki insanları hem de evladımızı bezdiririz. Genelde bu dönem zanaatkarlık vaktidir. Yeteneğinizi geliştirme ve ustalaşmak önemlidir. Sevdiğimiz insanlara hizmet etmekten hoşlanırız. Güvenilirlik ararız. İnce eleyip sık dokuruz. Bize emek vermiş, aşkta sabır göstermiş insanları unutmayız.

14 Ağustos tarihinde Aslan burcunda bir Yeniay doğacak. Ailemiz, evimiz, çevre ilişkilerimiz yönünde önem taşıyan bu Yeniayın Venüs ile olan kavuşumu, geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana olan gelişmelerin geldiği noktayı görebilme yönünde önem taşıyor. Eğer o zaman bir karar vermişsek, şimdi bu Yeniayda uygulayabiliriz. Ancak yepyeni bir karar veriliyorsa mutlaka üzerinde düşünmeliyiz. Çünkü Venüs geri hareket dönemindeyiz. Bu Yeniay, aileye bir çocuğun doğumu veya hamilelik, torun sahibi olunması, bir evin alışı, satışı, kiralanmasıyla ilgili konuları da gündeme getiriyor. Olmuş olandan ziyade, olmasını istediğimiz bir durum varsa, üzerinde bir düşünmekte yarar görüyorum.

17-23 Ağustos arası: 23 Ağustos-23 Eylül tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, her yıl bu tarihlerde aşk hayatınızla ilgili yaşam alanınızda ilerler. Kusursuz olanı istememiz, mükemmeli arzu etmemiz anlamı taşır. Bu enerji özünde titizlik içerir. Çünkü elle tutulur, gözle görülür olanı arzularız. Endişelerimiz olabilir. Öyle kolay kolay her insanı beğenmeyebiliriz. Mevcut ilişkinizi, partnerinizi veya bekarsanız karşınıza çıkan kişiyi bir hayli inceleriz. Ancak bizim de aşka bakış açımızı, hayatı ele alış şeklimizi gerçekçi bir şekilde ele almamızda yarar var. Güneş-Başak geçişi, ev, ailevi konular, çocuklarınızla ilgili iş veya özel meselelerin de ele alınacağı bu süreçtir. Bu süreç sadece aşk hayatınız değil, eviniz, aileniz ve maddi konular üzerinde de titizlikle durulmasını sağlayıcıdır.

24-30 Ağustos arası: 26 Ağustos tarihinde ilişkide, iş ortaklığında her iki tarafın da iyi bir analize, aksaklıkları birlikte çözmeye gönüllü olması gerekiyor. Ancak böyle olursa, doğru bir yol belirlenmiş olur. Yoksa bir taraf diğeri üzerinde baskı kurmaya devam ederse aşkta lezzetli bir paylaşım, düzgün bir beraberlik yaşanmaz.

İŞ VE KARİYER

3-9 Ağustos arası: 8 Ağustos tarihinde Mars-Aslan burcunda ilerlemeye başlıyor. Ev içinde bir hareketlenme, kendimizi, isteklerimizi öne sürerek kabul ettirme anlamında enerjimiz bir hayli yüksek. Bir yandan Venüs geri hareketi, bir yandan bu geçiş Ağustos ayının planlarımıza göre tıkır tıkır işlemesini istediğimiz bir zaman dilimi. Ancak bu hemen adım atmak, hemen yürürlüğe koymak şeklinde değil de, biraz daha düşünmek, artı ve eksileriyle gözden geçirmek şeklinde olursa çok daha olumludur. Bu tarih kimileri için, uzun zamandır yapmak istediğimiz işlerimizi halletme yönündeki girişimlerin işaretçisidir. Evimiz satılmışsa, ev alınmışsa, biz de taşınmayı düşünmüşsek şimdi harekete geçebiliriz. Bu size fazladan zaman kazandırır. Ancak hesapta olmayan birdenbire aklımıza gelen bir şeyi de yapmayacağız.

10-16 Ağustos arası: 13 Ağustos tarihindeki üç önemli görünüm var. Bunların ilki Güneş-Uranüs üçgeni, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek istediğiniz konularda harekete geçiriyor. İç görünüz bir hayli yükselişte. İşte bu yükseliş hem orijinal yönde düşünmenizi sağlıyor hem de yaratıcı yönlerinizi açığa çıkararak sizi aydınlatıyor. Nerede yaşıyor olursanız olun, orası sizin krallığınız gibi. Hiç kimseye eğilmeden yeniliklerde bulunabilir, amacınıza ulaşmak için her türlü yolu deneyebilirsiniz.

17-23 Ağustos arası: 19 Ağustos tarihindeki görünüm, çalışma hayatınız, günlük yaşamınız, eviniz ve ailenizle ilgili değişimleri işaret ediyor. Bunlar en başta sizi yorabilir veya zorlayabilir. Venüs geri hareketi devam ettiğinden, şartlara ve duruma göre uyum sağlamanız ve ona göre ayarlamalarda bulunmanız, yeteneklerinizi gözden geçirmeniz, analizde bulunmanız yararlı olacaktır.

24-30 Ağustos arası: 29 Ağustos tarihinde Balık burcunda meydana gelecek Dolunay, ileriye dönük bir hedef belirlemeniz gerekiyor. Bu Dolunay, yaratıcı düşünmenizi, kararlı olmanız halinde hayallerinizi gerçeğe dönüştürebileceğinizi söylüyor. Aşk hayatınızla ilgili konularda duruma bakarsak, aşkı güvenilirlik çerçevesinde ele alacak, ayrıntıları önemseyeceksiniz. Aynı zamanda romantizm, şefkat, sevgi beklentisi içindesiniz. Sizin bu Dolunayda hayata katılımcı yaklaşmanız gerekiyor. Kafanızın karışmasına izin vermeden, yetersizlik duygusu çekmeden, ne istediğinizi iyice analiz etmenizde yarar var. Merkür-Kuzey düğüm kavuşumuyla örtüşen bu Dolunayın cümlesi ne istediğini bilirsen, hem kendin hem başkaları için faydalı olabilecek işlere yönelebilirsin. İşte bu seni doyumlu bir birey yapar diyor.

PARA

3-9 Ağustos arası: Haftanın neredeyse tüm görünümleri, ailevi, evlilik, iş ortaklığıyla ilgili maddi konuların tekrar ele alınmasını gerektiriyor. Direnç haftası da diyebiliriz. Ev satışı, alımı, iş ortağınızla ilgili parasal bölüşümlerde yaşanması muhtemel sıkışıklığa karşı tedbirli olmakta yarar var.

10-16 Ağustos arası: 13 Ağustos tarihindeki bir başka görünüm, parasal konularda da etkilidir. İleriye dönük düşünmek gerektiğini işaret ediyor. Kendinizi neye adıyorsanız, hangi hedefi gerçekleştirmek istiyorsanız ona göre insanlarla bağlantılar kurmanın önemini işaret ediyor. Ne fazla fedakarlıkta bulunarak kendi arzularımızdan vazgeçelim ne de sürekli her şeyi didikleyip kendimizi yoralım. Zaman kaybına yol açabilecek, boş işler peşinde koşmayalım. Emin olmadığımız konularda kararlar vermeyelim. Paramıza sahip çıkalım. Akıllı olalım, kimlerle görüştüğümüzü bilelim, bizi kimsenin kandırmasına, kafamızı karıştırmasına izin vermeyelim.

17-23 Ağustos arası: 21 Ağustos tarihindeki görünüm, ev sınırları içinde ve bulunduğumuz ortamlarda güçlü bir duruş sergilemek ve yönetimi elimizde tutmak arzumuzu gösterir. Ancak bu duruş, ilişki meselelerinde sorun yaratabilir. Karşı taraf taviz vermeye veya sizin kendinize göre davranmanıza karşı çıkabilir.

24-30 Ağustos arası: 27 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bir taraftan işlerimizi hızlı biçimde yoluna koyacak, akıllıca hareket edecek, derleyip toparlayacağız. Diğer taraftan, aynı ortamda yaşadığımız kişilerle nazik bir üslup içinde iletişimde bulunacağız. Yeteneklerimizi geliştirmek adına kurs görebiliriz. Bir ustanın yanında eğitimden geçebiliriz. El sanatları öğrenebiliriz. Başkalarına öğretebiliriz. Ellerimizin bakımı, güzelliğiyle ilgilenebiliriz. Ek işlerden para kazanabilirsiniz. Becerikli olduğunuz bir işi, başkalarına öğreterek gelir elde edebilirsiniz. Bu süreçte, çalışma ortamında insanlarla olan ilişkilerinize veya günlük hayatta karşılaştığınız kişilerle olan iletişiminize dikkat ediniz. Onları dinlemeli ve ortaklaşa düşünmeye çalışmalıyız. Nezaket çok önemlidir. Sanatsal faaliyetler için etkili bir geçiştir.

Not: Merkür 17 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda gerileyecek. 9 Ekim-2 Kasım tarihlerinde tekrar düz seyirle ilerleyecektir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 2-3-6-7-11-12-16-17-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler: 1-13-14-21-22-28
Aşkta En Şanslı Günler: 16-17
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 8-9

Yeniay: 6-7-8
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 20-21-22
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.