Acar Patent ’ten Efor Patent ’e

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ACAR Patent ve Kalite Danışmanlık Ltd. Şti.nin kurucusu ve genel müdürü Savaş Gümüş, ortaklarıyla yaşadığı fikir ayrılıkları sebebiyle şirketin yöneticiliğini bırakarak sadece hissedar olarak kalmaya karar vermiştir. EFOR Patent Ltd. Şti. unvanlı yeni bir şirket kuran Türk Patent Enstitüsü Marka ve Patent Vekili Savaş Gümüş şu açıklamalarda bulundu;

“Sektörde 13 yılı aşkın süredir binlerce müvekkile hizmet vermenin verdiği bilgi ve tecrübe birikimine sahibiz, bugüne kadar aralarında global şirketlerin, holdinglerin ve bankalarında bulunduğu 10 binden fazla müvekkile hizmet verdik, Efor Patent ’in kuruluşu yeni ama çok tecrübeli bir ekibe sahip olduğu için yakın zamanda sektörün başarılı oyuncularından biri haline gelecek” dedi.

Türkiye’de patent ve marka vekilliği mesleğinin giderek daha çok önem kazandığını dile getiren Savaş Gümüş;

“2023’te dünyanın ilk 10 ekonomisi içerisinde olma hedefinde olan Türkiye’nin, bu başarıya ulaşması için şirketlerimizin uluslararası alanda rekabet edebilir bir yapıya ulaşmaları gerekiyor. Rekabet gücünün artırılmasında ise “Markalaşma ve Patent odaklı Ar-Ge çalışmaları” büyük önem taşıyor. Fakat ülkemizde marka ve patent tescili mantığı henüz anlaşılmış değil, şöyle ki; Gelişmiş ülkelerde bir girişim öncesi ilk yapılan iş marka tescilidir. Ülkemizde ise bir girişim başarıya ulaşırsa marka tescili için uğraşılıyor ve bazen geç kalındığı için markalaştırılan isim bir başka kurumun üzerinde hali hazırda tescillenmiş oluyor. Buluşların ve yeni tasarımların korunması konusunda da aynı tezatlık yaşanıyor; ürünün çiziminin tamamlanmasından sonra ya da piyasaya sürülmeden önce patent başvurusu yapılması gerekirken, ürün pazarda tuttuktan sonra patent koruması için bize geliniyor.” dedi.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.